WaterAid krijgt hulp van Ecover !
Geschreven op 31-5-2008 - Erik van Erne. Geplaatst in EEN-Armoede, WaterProducent van ecologische was- en schoonmaakmiddelen Ecover uit Malle gaat 15.000 inwoners uit Ethiopië helpen met veilig water en betere sanitaire voorzieningen. Het bedrijf sloot daarover een partnership voor drie jaar af met de internationale organisatie WaterAid.
Het ecologisch waterproject richt zich specifiek op de verbetering van sanitaire infrastructuur en onderwijs over persoonlijke hygiëne. Ecover financiert elf dorpen uit de regio Tigray, 730 kilometer ten noorden van de hoofdstad Addis Abeba. De situatie zou daar immers het meest ernstig zijn. Concreet worden er waterputten aangelegd, handpompen geïnstalleerd en systemen ontwikkeld voor het recupereren van regenwater. Er komen ook toiletten en afvalputten.
Daarnaast wordt er in elk dorp een verantwoordelijke opgeleid om het gebruik van de nieuwe voorzieningen uit te leggen aan de lokale mensen. Met het project willen Ecover en WaterAid iets doen aan het gigantische aantal kinderen dat sterft aan de gevolgen van diarree. Bron: De Morgen