google.com, pub-1373830308765288, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Anders Bekeken

De Waterbouwdag 2020: Naar Circulair Bouwen In Water, De Waterbouwprijs 2020

Geschreven op 23-6-2008 - Erik van Erne. Geplaatst in Agenda, Bouwen-Klussen, Oranje, Water Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmail

16 oktober 2020: Tijdens het webinar werd de prestigieuze Waterbouwprijs 2020 uitgereikt door Andrea Vollebregt, directeur van de Vereniging van Waterbouwers. De prijswinnaars zijn:

HBO: Tessyn> Donkers en Thomas van Deursen, beiden afgestudeerd aan de Avans Hogeschool, wonnen met hun afstudeerproject Decommissioning gravity based structures.

Academici: Nick Overkamp afgestudeerd aan de TU Delft won met zijn afstudeerproject Modelling gravitational launch of gravity foundations of offshore windturbines.

Zie: Waterbouwprijs 2020: Tessy Donkers – Thomas van Deursen (HBO) en Nick Overkamp (Academici)

15 oktober 2020: Op donderdag 15 oktober  vond de Waterbouwdag voor het eerst online plaats, via een gratis toegankelijk webinar.

En met succes! Deze ‘talkshow’ editie trok maar liefst 500 bezoekers.

3 oktober 2019: 3 oktober 2019: De Waterbouwprijs 2019 is gewonnen door Annemarie Punter en Rens van der Meijden (Avans Hogeschool) en Sjoerd Warringa (TU Delft).

Annemarie Punter en Rens van der Meijden van de Avans Hogeschool hebben met hun afstudeerscriptie de Waterbouwprijs 2019 gewonnen in de categorie HBO.

De eerste prijs in de categorie Academici ging naar Sjoerd Warringa van de TU Delft.

5 oktober 2018: Niels de Vos van de Hogeschool Rotterdam heeft met zijn afstudeerscriptie de Waterbouwprijs 2018 gewonnen in de categorie HBO.

De eerste prijs in de categorie Academici ging naar Stefan Gerrits van de TU Delft.

De prijzen zijn tijdens de Waterbouwdag 2018 uitgereikt door Jordy Schutte, winnaar van de Waterbouwprijs 2017 in de categorie HBO.

17 mei 2018: De Waterbouwdag 2018 vindt plaats op donderdag 4 oktober in de Jaarbeurs Utrecht. Dit jaarlijkse evenement geeft een overzicht van de laatste ontwikkelingen en nieuwe projecten in de waterbouwsector. Voor waterbouwers uit Nederland en België dé gelegenheid om vakgenoten te ontmoeten. Het is niet alleen een boeiende dag voor ervaren experts, maar ook voor jonge professionals en studenten.

Tijdens de Waterbouwdag op donderdag 4 oktober staan de technologische ontwikkelingen in de sector centraal. Ook wordt op deze dag de Waterbouwprijs 2018 uitgereikt in de categoriën HBO en Academici

Aan de hand van concrete projecten wordt aandacht geschonken aan nieuwe ontwikkelingen zoals ICT en Big Data, innovaties in meten en monitoren, 3D en 4D informatie, en slimme uitvoerings- en dijkverbeteringstechnieken. Tevens bekijken we hoe deze ontwikkelingen bijdragen aan de verduurzaming van de Waterbouw. Daarom is dit jaar als thema High Tech Waterbouw gekozen.

Een belangrijke ontmoetingsplaats tijdens de Waterbouwdag is de informatiemarkt. Op deze markt presenteren bedrijven en instellingen hun meest recente producten en diensten.

De Jan Agema Prijs wordt dit jaar niet uitgereikt. Ook volgend jaar wordt de prijs niet uitgereikt. De eerstvolgende editie van de Jan Agema prijs staat in de planning voor 2020.

Waterbouwdag 201515 november 2015: Zo, de Waterbouwdag 2015 zit er weer op. De prof.dr.ir. Jan Agema Prijs 2015 is voor het waterbouwkundig project Maasvlakte 2.

11 oktober 2015: Als deelnemer aan de Waterbouwdag 2015 heeft u een ruime keuze bij het samenstellen van uw programma voor deze dag. Er zijn zes parallelsessies waarbij projecten als stormvloedkeringen, dijkversterkingen en de nieuwe sluis in IJmuiden aan de orde komen. De invloed van aardbevingen op waterkeringen staat eveneens op het programma.

De vijf waterbouwkundige werken die zijn genomineerd voor de prof.dr.ir. Jan Agema Prijs zijn, in alfabetische volgorde: Herinrichting Olde Mate, Kustwerk Katwijk, Maasvlakte 2, Omlegging Zuid-Willemsvaart en Ruimte voor de Rivier – Ontpoldering Noordwaard. Bas Jonkman (TU Delft) maakt de winnaar bekend tijdens de Waterbouwdag 2015, op 10 november in de Doelen te Rotterdam.

Openingsfilm zoals vertoond op de Waterbouwdag 2015 gehouden op dinsdag 10 november 2015 in De Doelen Rotterdam met een korte impressie van de waterbouw – bedrijvenmarkt en beelden van de 18 deelnemers aan de vijfjaarlijkse Agemaprijs met prijswinnaar Maasvlakte 2.

Het thema is dit jaar: ‘Waterbouw; kunst of kunde?’. Een thema dat volgens dagvoorzitter Han Vrijling alles te maken heeft met het feit dat puur functionele bouwkunde in de loop van de tijd evolueert naar bouwkunst: “De plattegrond van Amsterdam heeft met haar half-cirkelvormige grachtenstelsel meer weg van een kunstwerk dan van een eenvoudig en goedkoop woongebied dat de loop van het water volgt. Niet het water, maar de schoonheid als leidend principe”.

waterbouwdag-2008.gif21 juni 2008: Er gaat bijna geen dag voorbij of de media presenteren een nieuw waterbouwkundig plan. Er worden nieuwe Waddeneilanden voor de kust geprojecteerd. Het Innovatieplatform stelt voor een Tulpeiland te bouwen. Later wordt dat idee verder verfijnd, het blijkt om een bos met vier tulpen te gaan. Een tulpeiland voor de kust, een energie-eiland, een nieuw Waddeneiland voor de Zeeuwse kust en een getijcentrale van 70MW in de Afsluitdijk.

In het najaar van 2007 en in het voorjaar van 2008 zijn terpen in de Randstad voorgesteld. Er was veel media-aandacht voor deze plannen. Misschien is Nederland nog nooit zo vernieuwend bezig geweest. De grote vraag is echter of deze plannen ooit tot uitvoering komen.

Ingenieur Lievense heeft tijdens de vorige energiecrisis in 1986 al voorgesteld een energie-eiland te bouwen, een spaarbekken in de Noordzee dat onder andere windenergie kon opslaan. Men verwachtte toen een olieprijs van $30 per barrel. Die prijs is inmiddels de $130  per barrel gepasseerd, dus is het zeker een studie waard hoe de zaak nu ligt. De olieprijs zit echter niet alleen aan de inkomstenkant maar ook in de kosten. Het aanbrengen van 1 m3 zand kost namelijk ruwweg 1 liter olie aan energie. Schiphol in zee was 5 jaar geleden als schetsontwerp gereed, maar werd niet gebouwd omdat de baten de kosten niet konden dragen.

Belangrijk is dat een innovatie niet “iets nieuws” is. Creativiteit alleen is niet genoeg, er hoort praktisch inzicht bij. Het gaat om een nieuwe oplossing die het leven van de mensheid zoveel vergemakkelijkt of plezieriger maakt, dat zij daar meer dan de kosten voor over heeft. Aan die eis voldoen veel van de recent voorgestelde vernieuwingen niet.

Daarom op deze Waterbouwdag aandacht voor projecten, die deze maatschappelijke toets hebben doorstaan en niet alleen op papier. Alle projecten zijn namelijk in uitvoering of juist gereed. De voeten op de grond en gewoon waterBOUWEN. De Waterbouwdag 2008 is op dinsdag 7 oktober 2008 in het Chassé Theater in Breda. U kunt zich hier inschrijven als bezoeker en u kunt zich hier nog aanmelden als deelnemer aan de Expostitie Waterbouwdag 2008. Voor studenten en scholieren wordt een belangrijke plaats ingeruimd, met name voor het technisch onderwijs door het uitreiken van de Afstudeerprijzen van VBKO aan de beste afstudeerders van TU en HBO op het gebied van de waterbouw.

Het programma van de Waterbouwdag is nog niet bekend, maar beloofd veel goeds, gezien de zeer breed samengestelde commissie bestaande uit vertegenwoordigers van CUR Bouw & Infra, KIVI NIRIA, TI-KVIV, Directoraat Generaal Rijkswaterstaat, CEDA, ONRI, VBKO, PIANC, het Waterbouwdispuut, TU Deflt Civiele Techniek en Aardwetenschappen, Rotterdam Maritime Group, GeoDelft, WL Delft Hydraulics, Nethconsult, Nedeco, HBO-onderwijs Waterbouw en Bouwend Nederland, vakgroep waterbouw.

Of Prins Willem-Alexander op deze dag aanwezig zal zijn, is uiteraard ook nog niet bekend, maar het lijkt mij gezien zijn zeer warme belangstelling voor water en waterbouwkunde voor de hand liggend, tenzij er al andere activiteiten zijn geboekt in zijn agenda.

Tags:

Plaats zelf een reactie:

(U heeft ruimte voor 400 tekens)

Categorieën

  • Afval (4)
  • Agenda (3.460)
  • Biologisch (121)
  • Blog Action Day (57)
  • Bouwen-Klussen (946)
  • Communicatie (382)
  • Cradle to Cradle – Circulair (1)
  • Design (245)
  • Dieren (182)
  • Donald Trump (3)
  • Duurzaam (10)
  • Educatie (353)
  • EEN-Armoede (252)
  • Energie en Besparing (3.809)
  • Europa (29)
  • Evenementen (211)
  • Geluid (27)
  • Gezondheid (324)
  • Goed Doel (122)
  • Green Deal (43)
  • Greenwashing (123)
  • Hergebruik-Kringloop (1)
  • Iets anders (459)
  • Int. Samenwerking (195)
  • Investeren (151)
  • Joe Biden – Barack Obama (119)
  • Kerst (125)
  • Klimaat (1.751)
  • Licht (403)
  • Lucht (35)
  • Mensenrechten (176)
  • Milieu (1)
  • MVO (2)
  • Natuur (823)
  • Nederland (46)
  • Olympische Spelen (68)
  • Oranje (158)
  • Oud & Nieuw (133)
  • Pasen (2)
  • Sinterklaas (16)
  • Sport (247)
  • Vakantie (73)
  • Valentijn (38)
  • Verkiezingen (52)
  • Vervoer en OV (1.844)
  • Vrijwilligerswerk (16)
  • Water (317)
  • Welzijnswerk (30)
  • Recente berichten

  • Plastic Wegwerp Draagtasjes Versus Herbruikbare Draagtasjes
  • Verhuizen? Regel Regel Deze Drie Dingen Vooraf
  • Verduurzaam Jouw Bedrijf En Maak Dat Breed Bekend Bij Gemeenten En Leveranciers
  • Tips Om Een Woning Duurzamer Te Maken: Verlaag Je Energiekosten
  • Conferentie Energieopslag: Ontwikkelingen En Uitdagingen by Klimaatweb
  • Het Merwede NaZomer Festival In De Merwedekanaalzone In Utrecht
  • Drystack Wint ING Circulair Ondernemenprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Windpark Met Zes Windmolens Langs De E34 by ENGIE, Storm En Wind4Flanders
  • Netwerkweek Zwerfafval 2022: Samen Op Weg Naar Minder Zwerfafval by RWS
  • Energiedamwand Nederland Wint Greenchoice Energieprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Tiny Forest Amsterdam Ontvangt VHG Groenprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Essent Voorziet 4.000 Woningen In Merwedekanaalzone Utrecht Van Duurzame Energie 
  • Rechtvaardig Mobiliteitsbeleid by KiM
  • Energieketens Voor CO2-Neutrale Mobiliteit In Kaart Gebracht by KiM En TNO
  • Behoud Van Energie En Een Duurzame En Natuurlijke Omgeving In Nederland
  • Op Zoek Naar Een Duurzame Vloer? Kies Voor Een Kurkvloer, Houten Vloer Of Bamboe Vloer
  • Bescherm Je Houten Tafel Duurzaam Tegen Vlekken En Krassen Met Osmo Topoil
  • Nationale Conferentie Circulaire Bouweconomie
  • Zonnedak Met 911 Zonnepanelen Op Zeefgebouw Groningen In Gebruik Genomen
  • Museum of the Future: The Most Beautiful Building On Earth In Dubai
  • Links

    Milieunet op..