Vanaf 2020 Geen Wegwerpbekers, Blikjes En Petflessen Meer In Voetbalstadions In Vlaanderen
Geschreven op 13-8-2019 - Erik van Erne. Geplaatst in Evenementen, SportVolgend jaar zullen er in de voetbalstadions in Vlaanderen geen drankjes meer mogen geserveerd worden in wegwerpbekers, blikjes of petflessen.
Vlaamse voetbalclubs moeten vanaf 2020 net als andere evenementen organisatoren gebruik maken van herbruikbaar materiaal.
Voetbal Vlaanderen schreef zijn clubs daarover aan. Behalve festivals, kermissen en andere grote evenementen, worden ook voetbalmatches en andere sportwedstrijden onderworpen aan een verbod op wegwerpmateriaal.
Die nieuwe wetgeving omtrent cateringmateriaal is vanaf januari 2020 van kracht. Volgend jaar zullen clubs water, frisdrank en bier moeten aankopen in glazen retourflessen of tappen via een postmixsysteem en aan de consument serveren in herbruikbare bekers. Hetzelfde geldt voor bieren: enkel nog uit vaten of glazen retourflessen en schenken in herbruikbare bekers.. Glas is geen optie, want dat is verboden door de Voetbalwet.
Evenementen zijn periodieke of eenmalige gebeurtenissen op het gebied van kunst, cultuur, sport, feesten, kermis… De gebeurtenissen worden publiek aangekondigd, gaan op een welbepaald tijdstip door, zijn tijdelijk en iedereen is er welkom, al of niet tegen betaling. Het maakt niet uit of het op publiek of privaat terrein doorgaat, in een open of afgesloten ruimte. Voorbeelden zijn kermissen, braderijen, (muziek)festivals, stad-, gemeente-, dorps- of wijkfeesten, markten, sportmanifestaties, fuiven van jeugdbewegingen. Ook evenementen op plaatsen die ingericht zijn om evenementen te hosten, vallen hieronder, zoals sportstadions, concerthallen en cultuurcentra.
Zie ook: Afvalplan Vlaanderen: Verplicht Gebruik Herbruikbare Bekers Op Alle Evenementen Vanaf 2020
Erik van Erne zegt:
9 januari 2020 om 18:56 | Permalink
KRC Genk Moet Kiezen Tussen Herbruikbare Bekers Of Recycleerbare Bekers
Ook KRC Genk slaat de ecologische weg in wat betreft drankbekers. Al moet de keuze nog gemaakt worden of dat met recycleerbare of herbruikbare bekers zal gebeuren. O
Op zaterdag 1 februari worden tijdens de wedstrijd tegen Charleroi de recycleerbare alvast getest.