google.com, pub-1373830308765288, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Anders Bekeken

Koninginnedag Rotterdam: Act Green for the Queen Keep Koninginnedag Clean

Geschreven op 28-4-2008 - Louisdeco. Geplaatst in Afval, Agenda, Evenementen, Milieu, Oranje Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmail

act-green-for-the-queen.bmp

Geweldig dat Rotterdam de afvalproblemen gaat aanpakken bij het Koninginnedag Festival. Dit vindt plaats bij het Blaak station. Drank consumpties zullen worden geschonken in statiegeldbekers.

Elke bezoeker krijgt bij binnenkomst een herbruikbare beker die hij/zij gedurende het festival bij zich houdt. Bij een nieuwe bestelling wordt de beker ingeleverd en bijgevuld. Bij verlies zal het statiegeld € 1,- bedragen voor een nieuwe beker.

Al in 1996 adviseerde stichting Louis d’Eco de gemeente Rotterdam om bij de twaalf grootste evenementen herbruikbare glazen met statiegeld in te voeren. In het kader van de ontwikkeling van de normen voor de Milieubarometer voor Evenementen werd de invoering van Eco-glazen in 2005 besproken met een groot aantal organisatoren van evenementen in Rotterdam.

In 2006 werd in het rapport “Onderzoek naar Wildplassen bij Evenementen in Rotterdam” wederom gewezen op de aanpak van het afvalprobleem: “Een schonere omgeving nodigt minder uit tot het op de grond werpen van afval, maar nodigt ook minder uit tot wildplassen. Iemand die zich een weg baant door het afval op straat voelt zich minder verantwoordelijk voor wildplassen, dan iemand die dit in een schone omgeving doet.”

Mooi dat er nu een eerste stap wordt gezet door het Koninginnedag Festival. Dat betekent niet dat er bij andere Koninginnedagactiviteiten in de stad ook met herbruikbare glazen met statiegeld wordt gewerkt. Daar worden zoals helaas gebruikelijks is nog steeds plastic wegwerpbekertjes gebruikt. Dat staat weer garant voor bergen afval en het zwerfafval is ongetwijfeld nog lang terug te vinden.

In Amsterdam-Centrum wordt nu al weer voor het derde jaar door alle horecaondernemers gewerkt met herbruikbare Eco-glazen. De Greencups, zoals ze daar heten, zijn voorzien van 1 euro statiegeld. Inmiddels is de horeca prima gewend aan het systeem, een enkele uitzondering daargelaten, maar dat heb je overal mee. Stichting Milieunet verzorgde de communicatiecampagne bij de introductie van de Greencups in 2005.

Helaas is het goede voorbeeld van het stadsdeel Amsterdam-Centrum nog steeds niet gevolgd door de andere stadsdelen. In het door de Dienst Milieu en Bouwtoezicht ism Louis d’Eco ontwikkelde Handboek Milieuzorg bij Evenementen staat welliswaar de aanbeveling opgenomen om herbruikbare Eco-glazen met statiegeld te gebruiken, maar de stadsdelen zijn autonoom in hun regelgeving met betrekking tot evenementen.

amsterdam-louisdeco.bmp

Zo kan het gebeuren dat bezoekers aan het Museumplein, al jaren het plekje van Radio 538, hun drankje in een wegwerpbekertje krijgen. Gelukkig hebben de gemeente en Radio 538 ook ingezien dat Koninginnedag in Amsterdam niet echt goed voor het milieu is. Daarom hebben ze besloten om het muziekevenement op het Museumplein dit jaar klimaatneutraal te maken. Dus gebruikt men biodiesel in de aggregaten en kunnen bezoekers meedoen aan een SMS-actie met als doel het aanplanten van een klimaatbosje. Dit keer is Maleisië de gelukkige. Nou dat is dan weer mooi gecompenseerd, toch ??

Waarom biodiesel? Er zijn daar helemaal geen aggregaten nodig. Er zit voldoende groene netstroom in de buurt. Kwestie van organiseren, zoals wij al vele malen hebben geadviseerd. Bovendien bestaan er tegenwoordig ook podia die werken met zonnepanelen.

Duurzame evenementen organiseren is toch vooral een kwestie van organiseren en zoals ik dat altijd zeg: organiseren is toch het vak van een organisator ! Neem nou de Parade, die bewijzen al jaren dat het allemaal ook heel anders kan.

amsterdam-greencups-strip.JPG

2 Reacties

  1. garf zegt:

    28 april 2008 om 16:39 | Permalink

    Zie ik op de site van dat klimaatneutrale koninginnedagfestival in Rotterdam dat je daar twee vliegtickets kan winnen.

    En uiteraard wordt de CO2-uitstoot van de tickets gecompenseerd, maar toch!

  2. Erik van Erne zegt:

    29 april 2008 om 09:08 | Permalink

    Uitgaan en feesten met Koninginnenacht 29 april:
    Amsterdam: http://www.koninginnedagamsterdam.nl/
    Den Haag Koninginnenach: http://www.internach.nl/2008/index1.htm
    DJ Guide : http://www.djguide.nl/maand.p?maand=Koninginnedag
    Vrijmarkt Utrecht: http://www.utrecht.nl/smartsite.dws?id=193282
    Eindhoven: http://www.oranjedegekste.nl/

    Uitgaan en feesten op Koninginnedag 30 april:
    DJ Guide : http://www.djguide.nl/maand.p?maand=Koninginnedag

    Amsterdam: http://www.koninginnedagamsterdam.nl/
    Rotterdam: http://www.rotterdamviertkoninginnedag.nl/www/index.php
    Den Haag: http://www.haagsekoninginnedag.nl/enter.html
    Utrecht : http://www.utrecht.nl/smartsite.dws?id=193282
    Eindhoven: http://www.oranjedegekste.nl/
    Arnhem: http://www.koninginnedagarnhem.nl/site/
    Maastricht: http://www.maastricht.nl/maastricht/show/id=40160&
    Brabant: http://www.uitinbrabant.nl/uib/koninginnedag/site

    En nog veel meer festivals, evenementen, popconcerten, dance-party’s en feesten:

    En hier nog een website vol met feesten: http://www.feestdagen-nederland.nl/feestdagen-2009.html

Plaats zelf een reactie:

(U heeft ruimte voor 400 tekens)

Categorieën

  • Afval (706)
  • Agenda (3.414)
  • Biologisch (121)
  • Blog Action Day (57)
  • Bouwen-Klussen (930)
  • Communicatie (380)
  • Cradle to Cradle - Circulair (541)
  • Design (245)
  • Dieren (180)
  • Donald Trump (3)
  • Duurzaam (2.474)
  • Educatie (351)
  • EEN-Armoede (253)
  • Energie en Besparing (3.760)
  • Europa (29)
  • Evenementen (205)
  • Geluid (26)
  • Gezondheid (322)
  • Goed Doel (122)
  • Green Deal (38)
  • Greenwashing (121)
  • Hergebruik-Kringloop (336)
  • Iets anders (429)
  • Int. Samenwerking (195)
  • Investeren (151)
  • Joe Biden - Barack Obama (119)
  • Kerst (125)
  • Klimaat (1.742)
  • Licht (399)
  • Lucht (35)
  • Mensenrechten (175)
  • Milieu (761)
  • MVO (114)
  • Natuur (809)
  • Nederland (43)
  • Olympische Spelen (68)
  • Oranje (157)
  • Oud & Nieuw (133)
  • Pasen (2)
  • Sinterklaas (17)
  • Sport (243)
  • Vakantie (73)
  • Valentijn (38)
  • Verkiezingen (51)
  • Vervoer en OV (1.793)
  • Vrijwilligerswerk (16)
  • Water (314)
  • Welzijnswerk (30)
  • Recente berichten

  • Koning Willem-Alexander Opent Nieuwe Zeesluis IJmuiden: De Grootste Zeesluis Ter Wereld
  • Energiepark Ballumerbocht Op Ameland: Zonnepanelen En Energieopslag by AEC En Wetterskip Fryslân
  • Het Woord Strippen Is Verkozen Tot Eufemisme Van 2021 by Wakker Dier
  • De Eerste Elektrische Mercedes EQV Camper by Mercedes Benz Vans
  • De Elektriche Citroën Berlingo En Citroën SpaceTourer
  • ABN AMRO Sustainable Impact Fund Investeert In INNAX; Energizing The Future
  • Duurzaam Bouwen Is Ook Topsport Op Sportcentrum Papendal by Eneco
  • Merten Gerecycled Schakelmateriaal Gemaakt Van Oceaan Plastic by Schneider Electric
  • Het 24/7 Energy Lab In The Green Village Van De TU Delft
  • De Elektrische PEUGEOT RIFTER En PEUGEOT TRAVELLER En PEUGEOT EXPERT Combi
  • Van Gogh Museum Ontvangt 720.000 Euro Van VriendenLoterij
  • Stichting Dierenambulance de Wijs Ontvangt 5.000 Euro Van VriendenLoterij
  • Guinness World Record: Myconoe, Een Kano Gemaakt Van Paddenstoelen
  • Natural & Organic Product Europe 2022: Natuurlijke, Biologische En Duurzame Producten
  • De Ecosim Card: Gemaakt Van Gerecyclede Koelkasten by KPN
  • Ecodorp Het Land Van Aine In Ter Apel: De Muren Worden Van Stro
  • Verplicht Verduurzamen Bij Renovatie Woning Vanaf 1 Februari 2022
  • De Gezonde Innovatie Awards: U Kunt Weer Stemmen by Foodlog En FoodPersonality
  • Best of Green Awards: 2022 Eco Trends by Treehugger
  • De Eerste Zeeuwse Elektrische Bus In Goes by Connexxion
  • Links

    Milieunet op..