Het gebruik van stro als brandstof voor auto’s komt steeds dichterbij ! Het wordt in de toekomst mogelijk auto’s op stro te laten rijden door gewasresten om te zetten in ethanol. Aldus Ronald Maas, onderzoeker van de Universiteit Wageningen.

Er worden momenteel al gewasresten gebruikt als brandstof in de vorm van biomassa, maar door de houtachtige samenstelling is het moeilijk om auto’s op biomassa te laten rijden. Maas heeft een techniek ontwikkeld waarmee gewasresten door verhitting en toevoeging van enzymen worden omgezet in suikers. Deze suikers worden vervolgens door micro-organismen omgezet in ethanol, waarop auto’s kunnen rijden. Het klinkt allemaal wat ingewikkeld, maar het schijnt dat de auto’s daadwerkelijk rijden !

Volgens Maas lijkt de methode een haalbaar en duurzaam alternatief voor de steeds schaarser wordende fossiele brandstoffen. Om een auto een jaar lang op stro te laten rijden is ongeveer 5 ton stro nodig. Dit staat ongeveer gelijk aan een voetbalveld gevuld met stro en andere gewasresten. Toch zal het nog even duren voordat we in Nederland op stro rijden volgens Maas, de toepassing is complex en hangt onder meer af van investeerders die de techniek op grote schaal moeten gaan inzetten.

Klik hier om terug te gaan naar de hoofdpagina.

197 | 15 januari 2008 | 11:45

Hopelijk zijn het ook duurzaam beheerde gewassen?

Plaats een reactie op deze blog.

Naam

Mail (wordt niet vrijgegeven)

Website


Social Bookmarks
Zoeken
Agenda
Laatste reacties
Opgenomen in WebFeeder