Vierde Editie MaaS (Mobility as a Service) Congres Online: Duurzaam Bereikbaarheid Verbeteren
Geschreven op 12-1-2021 - Erik van Erne. Geplaatst in Vervoer en OVDe vierde editie van het MaaS Congres vindt plaats op 16 en 17 maart. Het congres wordt volledig online uitgezonden.
In de afgelopen jaren zijn er belangrijke stappen gezet om Mobility as a Service (MaaS) realiteit te maken. Mobility as a Service is niet langer een ver toekomstbeeld.
De eerste pilots zijn gestart, MaaS-apps en multimodale reisplanners functioneren en het aantal deelvoertuigen zit in de lift.
Dit betekent geenszins dat er geen uitdagingen meer liggen op het gebied van MaaS. Hoe komen we van regionale pilots tot een landelijk en zelfs wereldwijd systeem? Dat hoort u op het MaaS Congres 2021.
Tijdens dit congres over Mobility as a Service gaan tientallen sprekers in op de transitie van regionale pilots naar een landelijk en wereldwijd systeem. Waar staan we nu, welke verschillende visies zijn er om die regionale projecten naar een hoger plan te tillen én welke knelpunten liggen er nog? Hoewel het congres door de coronacrisis online plaatsvindt, is er veel ruimte voor interactie, debat en brainstormsessies met de experts en andere deelnemers.
Het congres duurt twee dagen. Op de eerste dag delen toonaangevende sprekers in het veld hun expertise. Eric Mink van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat schetst de situatie van de zeven nationale MaaS-pilots en Krista Huhtala-Jenks van MaaS Global deelt haar visie voor de vereisten voor een wereldwijd systeem. Geiske Bouma geeft aanwijzingen over de Nederlandse situaties door juist over de grenzen te kijken.
Na de keynotespeeches wordt extra aandacht gegeven aan de positie van lokale overheden in het MaaS-systeem. Welke visies hebben deze overheden, hoe staat het met een eenduidig afsprakenstelsel en wat kunnen gemeenten leren van de lessen uit andere sectoren? In een forum komen de verschillende nationale MaaS-pilots aan bod en kunnen de deelnemers vragen stellen aan de sprekers.
Op dag 2 wordt inhoudelijk ingegaan op de thema’s: de reiziger, de werkgever, de techniek en MaaS en ruimtelijke ordening. Deelnemers worden gevraagd om actief deel te nemen en kunnen tijdens workshops of brainstormsessies hun eigen vraagstukken voorleggen aan de experts.
Net als voorgaande jaren koppelen we tijdens dit congres onmisbare theoretische kennis aan relevante praktijkervaringen. Tientallen sprekers delen hun expertise om de deelnemers verder te brengen. Vanwege de coronacrisis zal het MaaS Congres dit jaar online plaatsvinden, maar de deelnemers krijgen daardoor wel de mogelijkheid om alle sessies te volgen. Daarnaast is er juist heel veel ruimte om ook online te netwerken met de andere deelnemers en de sprekers.
Met tussen de 250 en 300 deelnemers is het MaaS Congres een onmisbaar jaarlijks evenement voor de mobiliteitsprofessional. Op 16 en 17 maart 2021 zal de vierde editie plaatsvinden.
Zie ook: Wie Zijn De Meest Kansrijke Potentiële Gebruikers Van Mobility-as-a-Service (MaaS) by KiM – Mobility-as-a-Service (MaaS) Onder De Loep: Keuzevrijheid En Reisadvies Op Maat by KiM – Mobility-as-a-Service (MaaS): Toegevoegde Waarde – Gedragsverandering Onzeker by KiM – Contouren Van Een Geïntegreerd Vervoersysteem. Wat Is Dat Eigenlijk? by KiM – Nieuwe Tijden, Nieuwe Overheidsinstrumenten Voor Mobiliteitsvraagstukken by KiM