Parkeergarage Croeselaan Bij Centraal Station Utrecht: Grootste Hub Voor 17 Elektrische Deelauto’s
Geschreven op 16-12-2021 - Erik van Erne. Geplaatst in Vervoer en OVDe gemeente Utrecht opent een thuisbasis voor 17 deelauto’s direct naast Utrecht Centraal. Hier kunnen reizigers nu niet alleen overstappen op een trein of bus, maar ook gemakkelijk hun reis vervolgen met een volledig elektrische deelauto.
De auto’s van SIXT share, WeDriveSolar en Amber staan op vaste parkeerplekken in de parkeergarage Croeselaan, direct onder het Jaarbeursplein. De verwachting is dat deze aansluiting tussen het openbaar vervoer en deelauto’s ertoe leidt dat meer mensen hun reis volledig duurzaam gaan afleggen.
De toegang tot deze garage ligt op 100 meter loopafstand van de stationshal, zodat reizigers snel en makkelijk kunnen overstappen. Door deelauto’s toegankelijker te maken en op goede locaties aan te bieden hoopt de Gemeente Utrecht het gebruik ervan te stimuleren. Met dit nieuwe deelautopunt wordt het aanbod van elektrische deelauto’s voor bewoners en werkenden in Utrecht flink uitgebreid. Lot van Hooijdonk, wethouder Mobiliteit, Energie en Groen van de gemeente Utrecht, verwelkomt de deelauto’s in Utrecht: “Dit deelautopunt past in de doelstelling van de stad om de toegankelijkheid van onze volle stad te vergroten en dat ook nog eens op een duurzame manier te doen.”
Uit onderzoek blijkt dat het gebruiksgemak en de beschikbaarheid van deelauto’s de belangrijkste criteria zijn om het gebruik ervan verder te laten groeien. Door 17 plekken voor volledig elektrische deelauto’s op een steenworp afstand van Utrecht Centraal Station te reserveren, wordt aan deze voorwaarden voldaan. Bovendien geven autodelers aan dat ze graag gebruikmaken van het OV en tijdens een reis beide vervoersmiddelen willen combineren. Bijvoorbeeld voor mensen met een afspraak op plekken in Maarssen of De Bilt kan die wens nu werkelijkheid worden.
Ook de deelauto-aanbieders SIXT share, WeDriveSolar en Amber zijn verheugd met de opening van het deelautopunt bij Utrecht Centraal Station.
Zie ook: Elektrische Deelauto’s Voor Dienstreizen Provincie Noord-Brabant by Amber Mobility – Buurauto: De Elektrische Auto Die Je Deelt Met Je Buren – De Eerste Elektrische Deelauto in Den Haag, Amsterdam, Rotterdam en Utrecht – Steeds Meer Volledig Elektrische Auto’s in Nederland by CBS – Car2Go Electric Drive by Daimler: Elektrische Smart Deelauto’s Vanaf Eind 2011 in Amsterdam – Steeds Meer Duurzame Auto’s Op De Markt: Hybride en Elektrische Auto’s Leasen – Mountox: Hét Grootste Online Platform Voor Elektrische Auto’s in Nederland – NewMotion: Elektrisch Rijden in Nederland en Europa tot in de Puntjes Geregeld – Ik Wil Elektrisch Rijden: Elektrisch Rijden Overstapservices by NL Mobility – Elektrisch Rijden in Nederland: Mooie Voorbeelden van Elektrisch Transport – Deelscooterbedrijf Felyx Nu Ook in Rotterdam: 324 Elektrische e-Scooters by Felyx – Mobike, De Elektrische Deelfiets in Rotterdam en Delft by Mobike en Springtime – De Eerste Elektrische Deelauto Voor De Gemeente Goeree-Overflakkee: Een Elektrische BMW i3 – Rotterdam Krijgt 150 Elektrische Deelauto’s by Share’ngo