Waar Al Gore niet aan gedacht heeft !
Geschreven op 14-12-2007 - Natasja Westerink. Geplaatst in Agenda, Dieren, NatuurNederlands eerste klimaatfilm Meat the Truth is 10 december in première gegaan ! De film, gepresenteerd door Marianne Thieme, laat de samenhang tussen het wereldwijde probleem van het broeikaseffect en de veehouderij zien.
Meat the Truth vormt een goede aanvulling op de klimaatfilm An Inconvenient Truth van Al Gore. Deze behandelde in zijn film wel het probleem rond de opwarming van de aarde maar liet de veehouderij als een van de belangrijkste oorzaken daarvan buiten beschouwing. Wat ik overigens niet zo goed begrijp, want hoe kun je gezien de feiten nu geen aandacht besteden aan zo’n groot probleem ?!
En een groot probleem is het, de veehouderij is volgens de makers van de film namelijk een veel grotere oorzaak van de opwarming van de aarde dan alle voertuigen samen! Een voorbeeld: voor de productie van 1 kilo biefstuk is 100.000 liter water nodig, daar kun je twee jaar van douchen !
Het goede nieuws is dat we iets kunnen doen aan de uitstoot van broeikasgassen, ook u! Wanneer wij Nederlanders samen besluiten drie dagen per week geen vlees te eten bereiken we hetzelfde als wanneer we in ons landje ineens drie miljoen auto’s van de weg zouden halen! U leest het goed, drie miljoen !
Ook BN-ers vinden dat er iets moet veranderen. Giel Beelen en Georgina Verbaan hebben meegewerkt aan de totstandkoming van de film in de hoop dat er iets gaat veranderen. Als we nu allemaal eens beginnen met één dag in de week vlees te laten staan, dat maakt letterlijk een wereld van verschil !