google.com, pub-1373830308765288, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Anders Bekeken

Ecodorp Klein Oers In Zilverackers Veldhoven: Eerste Ecodorp In Zuidoost-Brabant

Geschreven op 10-1-2022 - Erik van Erne. Geplaatst in Bouwen-Klussen Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmail

Klein Oers is de naam van het eerste ecodorp van Zuidoost-Brabant, een uit natuurlijke materialen opgetrokken gehucht dat moet verrijzen in nieuwbouwwijk Zilverackers in Veldhoven.

De initiatiefnemers gaan qua duurzaamheid nog een stap verder dan het tot nu toe bekendste Brabantse ecodorp in Boekel.

De vijf woningen in de vorm van langgevelboerderijen van Klein Oers worden opgetrokken uit houtskeletbouw en stro, met aan de binnenkant een afwerking met leem. Ze komen te staan aan de Eindhovensebaan, vlakbij de rotonde, het crematorium en de Zilverbaan. De woningen worden niet aangesloten op het riool, maar krijgen zogenoemde droogtoiletten, waarin ontlasting wordt gecomposteerd.

De huizen in ecodorp Klein Oers worden dusdanig geïsoleerd dat verwarming nauwelijks nodig is. Als dat wel nodig is, komt van de verwarming van de zon en van een warmtebuffer.

De (moes)tuin wordt ingericht volgens het principe van de permacultuur, waardoor de gemeenschap deels zelfvoorzienend is. Ook komt er een dorpshuis met daarin zaken als wasmachines en gereedschap, maar ook een ontmoetingsruimte voor bewoners en omwonenden.

Ecodorp Klein Oers is straks onderdeel van het nieuwe Bosackers Gehucht in uitbreidingsplan Zilverackers. Net als veel andere plannen in die wijk wordt ook Klein Oers gebouwd als een CPO-project. CPO staat voor collectief particulier opdrachtgeverschap, een constructie waarbij toekomstige bewoners gezamenlijk opdrachtgever zijn voor de bouw. Het is de bedoeling dat Klein Oers uit 16 (deels sociale) koop- en 24 sociale huurwoningen bestaat, verdeeld over 5 hoeves. De huurwoningen worden gefinancierd door Woonstichting ‘thuis.

Zie ook: Symposium De Meerwaarde Van Ecodorpen by Ecodorpennetwerk –  Ecodorp Brabant: Proefproject Van Start Bij De Kleine Aarde in Boxtel – Ekosofia: Het Eco-dorp by Patrick van Uffelen –Duurzaam Dorp Overijssel Hoonhorst: Groen Gezond Gemeenschappelijk – Zero Emission Homes in EcoVillage Bedzed, South London – Ecologisch Woonproject Aardehuis Oost Nederland –Wat wil Ecodorp Bergen – De waarde van een burgerinitiatief als Ecodorp Boekel –Ecodorp Noordeland: Een andere manier van leven, werken en samenzijn –Ecotribe Teuge Zomerfeest – Iewan: Strowijk Nijmegen – Levensland Voorjaar 2016 –De Vlierhof –Veerhuis Varik – Het Levende Dorp in Dalfsen – Ecodorp Gaasterland – De Hobbitstee Wapserveen – Franciscaans Milieuproject Stoutenburg – Ecodorp Akasha – De Michaëlshof – De Hof van Moeder Aarde – Bolderburen: Zweeds Ecodorpje in Oosterwold – Niet alleen voor hippies: Ecodorpen rukken op – The European Day for Sustainable Communities by ECOLISE – Het Zweedse Ecodorp Bolderburen Bij Almere Bijna Klaar Voor De Opening Voorjaar 2019 – Ecodorp Het Land Van Aine In Ter Apel: De Muren Worden Van Stro

Plaats zelf een reactie:

(U heeft ruimte voor 400 tekens)

Categorieën

  • Afval (4)
  • Agenda (3.460)
  • Biologisch (121)
  • Blog Action Day (57)
  • Bouwen-Klussen (946)
  • Communicatie (382)
  • Cradle to Cradle – Circulair (1)
  • Design (245)
  • Dieren (182)
  • Donald Trump (3)
  • Duurzaam (10)
  • Educatie (353)
  • EEN-Armoede (252)
  • Energie en Besparing (3.809)
  • Europa (29)
  • Evenementen (211)
  • Geluid (27)
  • Gezondheid (324)
  • Goed Doel (122)
  • Green Deal (43)
  • Greenwashing (123)
  • Hergebruik-Kringloop (1)
  • Iets anders (459)
  • Int. Samenwerking (195)
  • Investeren (151)
  • Joe Biden – Barack Obama (119)
  • Kerst (125)
  • Klimaat (1.751)
  • Licht (403)
  • Lucht (35)
  • Mensenrechten (176)
  • Milieu (1)
  • MVO (2)
  • Natuur (823)
  • Nederland (46)
  • Olympische Spelen (68)
  • Oranje (158)
  • Oud & Nieuw (133)
  • Pasen (2)
  • Sinterklaas (16)
  • Sport (247)
  • Vakantie (73)
  • Valentijn (38)
  • Verkiezingen (52)
  • Vervoer en OV (1.844)
  • Vrijwilligerswerk (16)
  • Water (317)
  • Welzijnswerk (30)
  • Recente berichten

  • Plastic Wegwerp Draagtasjes Versus Herbruikbare Draagtasjes
  • Verhuizen? Regel Regel Deze Drie Dingen Vooraf
  • Verduurzaam Jouw Bedrijf En Maak Dat Breed Bekend Bij Gemeenten En Leveranciers
  • Tips Om Een Woning Duurzamer Te Maken: Verlaag Je Energiekosten
  • Conferentie Energieopslag: Ontwikkelingen En Uitdagingen by Klimaatweb
  • Het Merwede NaZomer Festival In De Merwedekanaalzone In Utrecht
  • Drystack Wint ING Circulair Ondernemenprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Windpark Met Zes Windmolens Langs De E34 by ENGIE, Storm En Wind4Flanders
  • Netwerkweek Zwerfafval 2022: Samen Op Weg Naar Minder Zwerfafval by RWS
  • Energiedamwand Nederland Wint Greenchoice Energieprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Tiny Forest Amsterdam Ontvangt VHG Groenprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Essent Voorziet 4.000 Woningen In Merwedekanaalzone Utrecht Van Duurzame Energie 
  • Rechtvaardig Mobiliteitsbeleid by KiM
  • Energieketens Voor CO2-Neutrale Mobiliteit In Kaart Gebracht by KiM En TNO
  • Behoud Van Energie En Een Duurzame En Natuurlijke Omgeving In Nederland
  • Op Zoek Naar Een Duurzame Vloer? Kies Voor Een Kurkvloer, Houten Vloer Of Bamboe Vloer
  • Bescherm Je Houten Tafel Duurzaam Tegen Vlekken En Krassen Met Osmo Topoil
  • Nationale Conferentie Circulaire Bouweconomie
  • Zonnedak Met 911 Zonnepanelen Op Zeefgebouw Groningen In Gebruik Genomen
  • Museum of the Future: The Most Beautiful Building On Earth In Dubai
  • Links

    Milieunet op..