google.com, pub-1373830308765288, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Anders Bekeken

Groenfietsen Moet CO2 in Zuid–Limburg Terugdringen

Geschreven op 24-4-2008 - Erik van Erne. Geplaatst in Energie en Besparing, Klimaat Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmail

groenfiets.jpgParkstad Limburg gaat participeren in het initiatief Groenfietsen. Nog dit voorjaar zullen in de Parkstadregio meerdere opstap- en oplaadpunten voor het elektrische fietsenproject worden gerealiseerd.

Ondernemers in Parkstad krijgen de mogelijkheid om tegen zeer aantrekkelijke condities deel te nemen aan het project.

Het project laat mensen op een aantrekkelijke en duurzame manier kennismaken met de regio Parkstad en het Zuid-Limburgse Heuvelland. Via een netwerk van regionale ondernemers kunnen groenfietsen worden gehuurd. Deze comfortabele fietsen zijn uitgerust met een elektrisch trapondersteuning die het fietsen lichter maakt en de fietser een ‘steuntje in de rug’ biedt bij het beklimmen van heuvels. Diverse themaroutes helpen bij het kiezen van een leuke fietsroute.

Daarnaast zijn er arrangementsvouchers beschikbaar met een fietsroutekaart, koffie en vlaai én een Limburgse lunch bij bedrijven die deelnemen aan Groenfietsen.nl. Deze participerende ondernemers zijn tegelijkertijd ‘groen’ oplaadpunt. Zowel de fiets als de fietser kunnen hier dus letterlijk en figuurlijk ‘bijtanken’. Deelnemende ondernemers uit de horeca-, ambachtelijke, agrarische of recreatieve sfeer vormen bovendien een netwerk van interessante bezienswaardigheden. Nieuw in 2008 zijn de meerdaagse grensoverschrijdende arrangementen en fietsen met GPS-navigatie.

Groenfietsen is een initiatief van gemeente Margraten en de stichting E-Avantis. E?Avantis, ontwikkelaar van innovatieve toepassingen van duurzame energie en gevestigd op bedrijventerrein Avantis is de uitvoerder van het project. De eerste Groenfietsen zijn reeds in 2007 in verschillende gemeenten van het Heuvelland geïntroduceerd. Het project combineert een aantal thema’s die tot dusver vaak tegenstrijdig leken. Zo draagt de toepassing van duurzame technologie bij aan het bevorderen van het lokale toerisme en het ontlasten van de toeristische verkeersdruk. Groenfietsen biedt een serieus alternatief voor de vele recreanten die vooralsnog vaak het gebied met de auto verkennen.

Door de participatie van Parkstad Limburg wordt het netwerk van Groenfietsen aanzienlijk uitgebreid, wat een doorbraak kan betekenen in het klimaatneutraal recreëren. Doordat Groenfietsen alle CO2-uitstoot die door de gebruikers ontstaat -zelfs in het vervoer van en naar het opstappunt toe- gaat compenseren kan het Groenfietsenproject als volledig klimaatneutraal worden aangemerkt. Bron: Parkstad Limburg

Geweldig initiatief. Ik neem maar even aan dat alle electrische fietsen worden opgeladen met groene stroom en dat de compensatie inderdaad wat CO2-uitstoot goedmaakt, maar om dat nu weer klimaatneutraal te noemen is, zoals gebruikelijk in Nederland, behoorlijk overdreven.

Zie ook: ShiftLimburg: Nieuw Plat­form Voor Duur­zaam En In­no­va­tief On­der­ne­men In Limburg

Tags:

Plaats zelf een reactie:

(U heeft ruimte voor 400 tekens)

Categorieën

  • Afval (4)
  • Agenda (3.460)
  • Biologisch (121)
  • Blog Action Day (57)
  • Bouwen-Klussen (946)
  • Communicatie (382)
  • Cradle to Cradle – Circulair (1)
  • Design (245)
  • Dieren (182)
  • Donald Trump (3)
  • Duurzaam (10)
  • Educatie (353)
  • EEN-Armoede (252)
  • Energie en Besparing (3.809)
  • Europa (29)
  • Evenementen (211)
  • Geluid (27)
  • Gezondheid (324)
  • Goed Doel (122)
  • Green Deal (43)
  • Greenwashing (123)
  • Hergebruik-Kringloop (1)
  • Iets anders (459)
  • Int. Samenwerking (195)
  • Investeren (151)
  • Joe Biden – Barack Obama (119)
  • Kerst (125)
  • Klimaat (1.751)
  • Licht (403)
  • Lucht (35)
  • Mensenrechten (176)
  • Milieu (1)
  • MVO (2)
  • Natuur (823)
  • Nederland (46)
  • Olympische Spelen (68)
  • Oranje (158)
  • Oud & Nieuw (133)
  • Pasen (2)
  • Sinterklaas (16)
  • Sport (247)
  • Vakantie (73)
  • Valentijn (38)
  • Verkiezingen (52)
  • Vervoer en OV (1.844)
  • Vrijwilligerswerk (16)
  • Water (317)
  • Welzijnswerk (30)
  • Recente berichten

  • Plastic Wegwerp Draagtasjes Versus Herbruikbare Draagtasjes
  • Verhuizen? Regel Regel Deze Drie Dingen Vooraf
  • Verduurzaam Jouw Bedrijf En Maak Dat Breed Bekend Bij Gemeenten En Leveranciers
  • Tips Om Een Woning Duurzamer Te Maken: Verlaag Je Energiekosten
  • Conferentie Energieopslag: Ontwikkelingen En Uitdagingen by Klimaatweb
  • Het Merwede NaZomer Festival In De Merwedekanaalzone In Utrecht
  • Drystack Wint ING Circulair Ondernemenprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Windpark Met Zes Windmolens Langs De E34 by ENGIE, Storm En Wind4Flanders
  • Netwerkweek Zwerfafval 2022: Samen Op Weg Naar Minder Zwerfafval by RWS
  • Energiedamwand Nederland Wint Greenchoice Energieprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Tiny Forest Amsterdam Ontvangt VHG Groenprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Essent Voorziet 4.000 Woningen In Merwedekanaalzone Utrecht Van Duurzame Energie 
  • Rechtvaardig Mobiliteitsbeleid by KiM
  • Energieketens Voor CO2-Neutrale Mobiliteit In Kaart Gebracht by KiM En TNO
  • Behoud Van Energie En Een Duurzame En Natuurlijke Omgeving In Nederland
  • Op Zoek Naar Een Duurzame Vloer? Kies Voor Een Kurkvloer, Houten Vloer Of Bamboe Vloer
  • Bescherm Je Houten Tafel Duurzaam Tegen Vlekken En Krassen Met Osmo Topoil
  • Nationale Conferentie Circulaire Bouweconomie
  • Zonnedak Met 911 Zonnepanelen Op Zeefgebouw Groningen In Gebruik Genomen
  • Museum of the Future: The Most Beautiful Building On Earth In Dubai
  • Links

    Milieunet op..