De nieuwe campagne “Jij kan kiezen”
Geschreven op 7-6-2009 - Erik van Erne. Geplaatst in Agenda, KlimaatNee, dit keer gaat het niet om verkiezingen, maar om keuzes die u kunt maken. Vindt u het belangrijk bewust uw eten te kiezen? Het Voedingscentrum helpt daar graag bij. Zo kunu u klikken op een hele serie plaatjes om antwoorden te krijgen op vragen over de herkomst van uw eten. En als uw keuze gemaakt is, kunt u ook nog eens met de boodschappenhulp een spiekbriefje maken. Da’s superhandig voor in de winkel.
Op maandag 8 juni 2009 lanceert Marijke Vos, de voorzitter van het consumentenplatform van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit, een nieuw instrument van het Voedingscentrum. Dit gebeurt in het kader van de campagne ‘Jij kan kiezen!’ die in 2009 de invloed van eten op het klimaat belicht.
Tijdens een ‘klimaatlunch’, gekookt door topkok Pierre Wind, onthult het Voedingscentrum een hulpmiddel waarmee consumenten eenvoudig zelf kunnen nagaan wat de klimaatbelasting van hun eten is. Journalisten zijn van harte welkom om de campagneaftrap bij te wonen en een vorkje mee te prikken met de ‘klimaatlunch’.
De belangstelling van Nederlanders groeit voor onderwerpen als dierenwelzijn, klimaat, en eerlijke handel in relatie tot eten. In de winkel is het echter lastig om bewust keuzes te maken, omdat informatie vaak ontbreekt. Een onderzoek van het Voedingscentrum, voor deze gelegenheid uitgevoerd door Motivaction, bevestigt dit: bijna de helft van de consumenten wil bij de keuze voor eten rekening houden met de belasting op het klimaat, maar vindt de informatie daarover ontoereikend.
Om in de groeiende behoefte aan onafhankelijke, betrouwbare informatie over bewust eten te voorzien , heeft het Voedingscentrum een instrument ontwikkeld waarmee de consument inzicht krijgt in de klimaatbelasting van zijn voedsel. Tijdens de bijeenkomst op 8 juni in het College Hotel in Amsterdam wordt het instrument gepresenteerd. Pierre Wind kookt een maaltijd voor u en laat zien wat de klimaatinvloed van deze maaltijd is. De maaltijd zal geserveerd worden door studenten van de Amsterdamse Hotel Management School, Bakkerij en Toerisme. Bron: ANP
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Zie ook: Het Nieuwe Eten – sms gezond naar 3669 – Energiebalans: eten en bewegen in balans ! – Lekker Belangrijk lanceert SuperShopper, de online game voor kinderen – Puur fruit goed voor uw werknemers ! – Een tikkie minder ! – Wat zit er in uw eten ? Alles over de E-nummers ! – Weet wat je eet: waarborg voor een schoon en gezond product