Dat Wordt Heel, Heel, Heel Veel Bomen Planten In China
Geschreven op 20-2-2008 - Erik van Erne. Geplaatst in Klimaat, NatuurIn China gaat alles op grote schaal. Helaas gaat dat ook op voor de minder fraaie dingen. De extreme winter in China heeft een enorme schade veroorzaakt.
Zeker 100 miljoen Chinezen hebben het nodige voor de kiezen gehad. Ook de Flora en Fauna is zwaar getroffen. Zo is zeker 10% van de totale hoeveelheid bos vernietigd.
Nou hadden ze in China al wat achterstand opgelopen met het onderhoud van groen en bossen. Duurzaam bosbeheer is er nog niet echt aan de orde. Helaas heeft het extreme weer ook zijn tol geeist, zie foto, bij de vele Forest Farms waar bomen worden gekweekt om de bossen in China weer op een aanvaardbaar peil te bregen.
Het streven is 20% van het oppervlak in China moet weer bos worden. Bron: Environment News Service
Nou denk ik wel dat men dat in China ook gaat halen, gewoon omdat men daar gewend is grote doelen te stellen en die ook waar te maken. Wat te denken van het boom aanplant project in Xining, de hoofdstad van de provincie Qinghai. Daar lukt het aardig om maar liefst 105 vierkante kilometer vol te zetten met nieuwe boompjes. Dat heeft overigens niets te maken met compenseren of een treven naar een klimaatneutraal China.
Nee, is gewoon beter voor de natuur. Enerzijds worden er duurzame productiebossen aangelegd onder FSC label, anderzijds wordt er heel veel groen aangeplant omdat dat beter is voor mensen, het geeft een betere luchtkwaliteit en zo zijn er nog wat van die voordelen, zoals de opname van CO2. Er lopen talrijke grote groenprojecten, zowel in de steden als daarbuiten.