Als een ballon, een ballon, een ballonnetje: de FSC B’lon, b’lon, b’lon
Geschreven op 5-7-2009 - Erik van Erne. Geplaatst in Niet gecategoriseerdAls een ballon, een ballon, een ballonnetje. Een ballonnetje, dat danst in de wind. Aan een draadje naar de zon. Gaat zo’n lekkere, dikke, rooie, mooie luchtballon. Een ballon, een ballon, een ballonnetje. Een ballonnetje, dat danst in de wind. Aan een draadje naar de zon. Gaat zo’n lekkere, dikke, rooie. Lekkere, dikke, mooie B’lon, b’lon, b’lon.
Wie kent het geweldige liedje niet van Toon Hermans. Het dateert al uit 1958, maar de tekst klopt nog bijna helemaal, alleen zou Toon tegenwoordig vast en zeker hebben gezongen van die mooie FSC B’lon, b’lon, b’lon.
FSC-goedgekeurde Eco-ballonnen? FSC is toch een keurmerk voor goed beheerde bossen? Dat gaat toch over planken of papier, niet over rubber? En toch is het zo.
En waarom? Omdat de rubberbomen in goed beheerde bossen staan en de leveranciers van rubber krijgen ook nog een toeslag van 50 eurocent voor elke kilo eerlijke rubber. Het is dus ook een Fair Trade ballon. Verkrijgbaar en bedrukbaar bij webwinkel Lotika. bron: FSC
Tags: Duurzaam
Manon Gagic zegt:
5 juli 2009 om 15:53 | Permalink
Met de Fair Trade premie die de plantage krijgt voor deze ballonnen worden studiebeurzen gegeven aan de kinderen van de ruim tweehonderd werknemers van de plantage in India.
Het doosje is gemaakt van FSC gecertificeerd papier en bedrukt met plantaardige kleurstoffen.
Heb het zelf ook in de winkel zitten, leuk product. Net een extra feestelijke gedachte!