Prinses Máxima bij Start JOGG: Jongeren Op Gezond Gewicht
Geschreven op 2-2-2011 - Erik van Erne. Geplaatst in GezondheidDe Nederlandse jeugd is in 2020 de gezondste van Europa. Dat is de ambitie van Jongeren Op Gezond Gewicht (JOGG). Overgewicht is echter een groeiend probleem.
Ongeveer 1 op de zeven jongens en 1 op de zes meisjes heeft overgewicht. In sommige wijken is dat zelfs al 1 op de 3 jongeren!
Gemeenten die zich aansluiten bij JOGG zorgen er samen met hun lokale partners voor dat hun kinderen gezonder eten en meer bewegen. Ze laten zien dat de trend naar meer overgewicht te keren is als lokaal wordt samengewerkt.
Gisteren werd in aanwezigheid van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Máxima het officiële startsein gegeven voor het programma Jongeren Op Gezond Gewicht in Drenthe. Drenthe is de eerste provincie waar dit landelijke programma voor gezond eten en bewegen wordt ingevoerd. In de samenwerkingsovereenkomst die het Convenant Gezond Gewicht, de provincie Drenthe, GGD Drenthe en de Vereniging Drentse Gemeenten vandaag in Exloo ondertekenden, spraken zij af dat alle twaalf gemeenten van Drenthe het JOGG-programma gaan invoeren. Zij geven hiermee invulling aan de gezondheidsambitie van Drenthe 2028.
JOGG richt zich op jongeren (0-19 jaar), hun ouders en omgeving. In een JOGG-gemeente werken alle lokale partijen uit onderwijs, zorg, bedrijfsleven, sport, woningbouw, welzijn en media samen om gezond eten en bewegen voor iedereen gemakkelijk en aantrekkelijk te maken. Dit resulteert in een meerjarenprogramma met allerlei lokale activiteiten, zoals meer aandacht voor voeding en beweging op school, betere sport- en speelfaciliteiten en voorlichting aan ouders.
Op dit moment hebben naast de twaalf gemeenten in Drenthe de gemeenten Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Zwolle en Veghel aangegeven mee te doen met het JOGG-programma. Wie volgt? Overigens lijkt het mij wel handig als de JOGG-beweging gaat samenwerken met Lekker Fit op School.
EatGreen at Work: Duurzaam Was Nog Nooit Zo Makkelijk en Lekker en Gezond – Appeltje van de baas groot succes: Werkfruit en De Groene Tas – Puur fruit goed voor uw werknemers ! – Lekker Fit op School: Al 700 Scholen en het Lekker Fit Lied by VOF de Kunst – Groen opgroeien is goed voor kinderen !