Sandra Reemer, Stephan La Haye en Bart Houben starten Eco Events
Geschreven op 18-5-2008 - Louisdeco. Geplaatst in EvenementenNa iedere productie keken wij met gepaste afstand naar de feestbeleving in Nederland en verbaasden ons steeds weer over het feit, dat het milieubesef, dat de laatste jaren een steeds belangrijkere rol speelt in de samenleving, niet of nauwelijks is doorgedrongen tot de evenementenbranche.
Op bijna alle evenementen worden er na afloop enorme hoeveelheden voedsel weggegooid, gaan er vele kilowatts aan elektra verloren door met name de stroomvretende showverlichting en komen de meeste gasten met eigen vervoer naar de vaak energieverslindende feestlocatie!
Net als iedereen zien wij het ook gebeuren: het klimaat in de wereld is drastisch aan het veranderen door een tè hoge CO2 uitstoot. IJskappen smelten, overstromingen maar ook hevige droogte vinden plaats. Daarnaast worden er grote bossen gekapt en raken energiebronnen uitgeput.
Wij, Stephan La Haye, Bart Houben en Sandra Reemer, zijn de initiatiefnemers van Eco Events. Wij zijn alle drie al jaren werkzaam in de evenementenbranche, ieder op een heel eigen gebied. Stephan La Haye als directeur van een entertainment en artiestenbureau, Bart Houben als eigenaar van een organisatiebureau en Sandra Reemer als groot artiest en presentatrice.
Wij hebben ons er in verdiept hoe dit op een andere manier kan worden ingevuld, zonder dat dit ten koste gaat van het eindresultaat, een grandioos feest met heerlijk eten en mooie optredens. Bron: Eco Events
Mooi initiatief dat zich richt op het duurzaam organiseren van bedrijfsevenementen. Het wordt tijd dat er ook eens echt werk wordt gemaakt van het duurzaam organiseren van grote publieksevenementen. Stichting Louis d’Eco is al een kleine vijftien jaar actief in Nederland en België en adviseert organisatoren en overheden over de mogelijkheden om grote en kleine publieksevenementen duurzaam te organiseren.
Tags: Milieu