Zonnepark Sinnegreide Bij De Swadde In Buitenpost Met 34.000 Zonnepanelen by Solarfields
Geschreven op 9-8-2018 - Erik van Erne. Geplaatst in Energie en Besparing1 december 2018: Zonnepark Sinnegreide is vrijdag 30 november officieel geopend. Kinderen van basisschool De Fontein uit Buitenpost plantten veen vijftig bomen nabij het zonnepark.
‘Een bijzondere dag vandaag. Na jaren van voorbereidingen is het zonnepark af en kan het stroom op gaan wekken’, aldus Margreet Jonker, wethouder duurzaamheid van Achtkarspelen. ‘Met dit zonnepark kunnen 3.800 gezinnen van duurzame energie worden voorzien. De geplante fruitbomen zorgen voor een goede omgeving voor bijen en andere insecten. ’.
Aan de rand van Buitenpost is de Zonnepark Sinnegreide herrezen. Een zonnepark met 34.000 panelen met een vermogen van 10 MegaWatt die stroom gaan leveren aan ruim 3.800 huishoudens. De opgewekte energie wordt aan het elektriciteitsnet geleverd en via de netbeheerder (Liander) komt de elektriciteit uit bij de huishoudens in Nederland. De elektriciteit gaat dus niet per se naar de woningen in Achtkarspelen, maar compenseert een deel van het elektriciteitsgebruik van de inwoners en bedrijven van de gemeente.
9 augustus 2018: Solarfields is gestart met de aanleg van zonnepark Sinnegreide bij Buitenpost. Solarfields plaatst 34.000 panelen met een opgesteld vermogen van ruim 10 megawatt. Hiermee worden straks meer dan 3.000 huishoudens voorzien van duurzame energie.
Op basis van een uitvraag heeft de gemeente Achtkarspelen in het voorjaar van 2016 gekozen voor Solarfields voor de realisatie en exploitatie van de Sinnegreide bij Buitenpost. In het najaar van 2016 is de vergunning afgegeven. Met de Sinnegreide is een investering gemoeid van circa 9 miljoen euro.
De Sinnegreide is een veld vol zonnepanelen die duurzame stroom opleveren. Die stroom wordt aan het elektriciteitsnet geleverd met een aansluiting op het regelstation van netbeheerder Liander. De stroom gaat dus niet rechtstreeks naar de woningen in Achtkarspelen, maar compenseert een deel van het elektriciteitsgebruik van de inwoners.
De Sinnegreide komt in een weiland naast bedrijventerrein De Swadde in Buitenpost. Daar ligt een stuk land van 17 hectare, waarvan 12 hectare beschikbaar is voor de Sinnegreide. De overige 5 hectare blijft beschikbaar voor andere ontwikkelmogelijkheden.
Zie ook: Zonnepark Marum-Alberdaheerd Met 27.216 Zonnepanelen in Marum by Solarfields – Zonnepark De Kie in Franeker Met 29.008 Zonnepanelen by Solarfields – Zonnepark AVRI Geldermalsen Met 34.368 Zonnepanelen Op Oude Afvalberg by Solarfields – Zonnepark Scaldia in Vlissingen en Borssele met 220.000 Zonnepanelen by Solarfields – Zonnepark Fort de Pol Met 14.500 Zonnepanelen op Voormalige Vuilstort in Zutphen by Solarfields – Zonnepark Molenwaard Met 90.000 Zonnepanelen in Hogezand by Solarfields
Alain zegt:
6 oktober 2019 om 20:04 | Permalink
Wij bieden was oplossingen voor solar velden, leverbaar 30 dagen.