Solarcarport Met 3.200 Zonnepanelen Boven Parkeerplaats Achmea Apeldoorn
Geschreven op 18-2-2020 - Erik van Erne. Geplaatst in Energie en BesparingAchmea heeft vorige week een carport met 3.200 zonnepanelen boven de parkeerplaats van de kantoorlocatie in Apeldoorn in gebruik genomen.
Daarmee voorziet Achmea op deze locatie – tezamen met de ruim 600 zonnepanelen die al aanwezig waren – zelfstandig in 15% van de elektriciteitsvoorziening.
In oktober vorig jaar werd gestart met de aanleg van de carport met zonnepanelen. Theo Peters van het Facilitair Bedrijf van Achmea: “Het realiseren van zonnepanelen op daken en carport past binnen de visie van Achmea: in 2030 volledig energieneutraal worden. De zonnepanelen van de carport wekken per jaar zo’n 925.000 kilowattuur op, gelijk aan het verbruik van 250 huishoudens. Onder het parkeerdek zijn 30 laadpunten gerealiseerd voor elektrische auto’s met een gelijktijdig laadvermogen van 700kW.”
Achmea werkt met een ambitieus duurzaamheidsplan dat leidt naar een energieneutrale bedrijfsvoering in 2030. Achmea neemt actief deel in lokale en regionale netwerken en zoekt samen met leveranciers naar innovatieve mogelijkheden. Apeldoorn is één van de vijf kernlocaties van Achmea. Ook voor de andere kernlocaties zijn er plannen om de verduurzaming te versnellen. Zo wordt elders gewerkt aan een aansluiting op aardwarmte (geothermie) en op het dak van het gebouw in Tilburg is vorig jaar een groen dak aangelegd.
Zie ook: Achmea Werkt In 2030 Volledig CO2-Neutraal: Sustainable Development Goals (SDG’s) Centraal