Secta 2 op Het Zonneveld in Schipsluiden: Met de Zon Meedraaiende Zonnepanelen by Solarfield
Geschreven op 10-1-2015 - Erik van Erne. Geplaatst in Energie en BesparingSolarfield is de naam van het bedrijf van inwoners uit Schipluiden. Om in hun eigen behoefte te voorzien hebben zij een concept voor zonnevelden ontwikkeld met zonnepanelen die meedraaien met de zon.
Solarfield heeft zich gespecialiseerd in kleinschalige duurzame energiesystemen. Een van de drijfveren, is antwoord te vinden op de vraag hoe open landschappen zouden kunnen bijdragen aan de productie van schone energie.
De focus ligt op het gebruik en de opslag van zonne-energie. Plaatsing van een systeem los in het veld is de basis, waarbij een goede landschappelijke inpassing voorop staat. Het resultaat is een stijlvolle en solide systeem, dat een bescheiden bijdrage levert aan een duurzamere toekomst.
Basis is een zonnepaneel van 240 wattpiek (0,8 x 1,6 meter) dat meedraait met de zon door een eigen omvormer, maximum power point tracker (mppt) en bijbehorende elektronica. De zon wordt kan zowel horizontaal als verticaal gevolgd wordt. Het eerste veld van dertig basiseenheden heeft een jaaropbrengst van circa achtduizend kilowattuur. De omvormers voeden een stationaire accu met een capaciteit van honderd kilowattuur. Volgens de initiatiefnemers voldoende om drie à vier dagen zonder netstroom te overbruggen.
Aan de Gaagweg in Schipluiden is in het derde kwartaal van 2014 Het Zonneveld aangelegd. Dit veld heeft als basis circa 30 zonnepalen en wordt ingezet als test- en demonstratieveld voor de Secta 2 Connected unit. Naast een zonnepaneelveld is er op het erf ook plaats voor een kleine windmolen, een trekkersveld en twee vakantiehuisjes, een speelveld en een parkeerplaats.