Renault Kiest Voor De 100% Elektrische Auto En Stopt Met Hybride Auto’s
Geschreven op 3-3-2009 - Erik van Erne. Geplaatst in Energie en Besparing, Vervoer en OVUpdate 16 september 2021: Renault gaat in de komende vier jaar negen nieuwe modellen in Frankrijk bouwen, waaronder een groot aantal volledig elektrische modellen.
Dat moet het banenverlies bij de autofabrikant, waarbij zeker tweeduizend arbeidsplaatsen op de tocht staan, beperken. Daarover zijn onderhandelingen met de vakbonden gestart.
Tegen 2025 moeten negen nieuwe voertuigen op de markt komen, die in Frankrijk zullen worden gemaakt. Dan gaat het om onder andere de eerder deze maand onthulde elektrische Mégane, de aanstaande Renault 5, de Kangoo en een nog te presenteren elektrische SUV. Daarnaast wil het merk in Frankrijk elektromotoren gaan bouwen.
3 maart 2009: Renault gaat zich vanaf nu helemaal richten op de ontwikkeling van 100% elektrische auto’s. Men heeft ook gelijk besloten helemaal te stoppen met de ontwikkeling van hybride auto’s. Ook de ontwikkeling van auto’s op basis van een brandstofcel moet eraan geloven. Het totale R&D budget van Renault gaat voortaan naar de ontwikkeling van 100% elektrische auto.
Het besluit sluit naadloos aan op project Better Place dat overal in de wereld deals heeft gesloten voor de ontwikkeling van een netwerk van oplaadstations, inclusief de levering van 100% elektrische auto’s. In eerste instantie voor het project in Israël. Bron: Autoblog Green
Hulde ! Wie volgt?
Zie ook: De Elektrische Renault SYMBIOZ: De Toekomstvisie tot 2030 by Renault – The Float: The Autonomous Car of The Future Concept by Renault and Central Saint Martins – Renault Falcon Truck: Een Laboratorium op Wielen by Renault – R*Generation, a new design center by Renault – Renault Full Electric Kangoo, Fluence, Zoe en Twizy Zero-Emission – De 100% elektrische Renault Kangoo Be Bop – Renault kiest voor de 100% elektrische auto en stopt met hybride auto’s – De Elektrische Renault Master Z.E. Bestelbus in Meerdere Varianten by Renault Pro+
8 december 2009: BMW stopt met onmiddellijke ingang de verschillende testprocessen met de waterstofmotor, dat meldt het Duitse Handelsblatt. In de zoektocht naar schone energie raakt waterstof als brandstof steeds verder achterop. Voorrang krijgt voorlopig de ontwikkeling van elektrische aandrijflijnen en het optimaliseren van de verbrandingsmotor.
Danny zegt:
4 maart 2009 om 21:18 | Permalink
Auto rijden op stroom heeft de toekomst. vele malen efficiënter en vele andere voordelen!
Erik van Erne zegt:
6 januari 2010 om 07:54 | Permalink
Zero Emission, le mag: Toute l’aventure du Véhicule électrique Renault en images
JvdH zegt:
11 maart 2010 om 12:27 | Permalink
Ik ben voor maar veel zaken moeten beter doordacht worden.
Volledig electrisch is geen optie voor de meeste particulieren.
Krijg ik er een parkeerplaats bij mijn huis bij? Nee dus.
Zelf opladen betekent geen belasting inkomsten voor de overheid en daar wordt vast “iets op gevonden”.
Fabricage en sloop wordt teveel gebaggitaliseerd bij de bepaling van het “groene label”.
Het milieuvriendelijke rijden, is voor mensen een vrijbrief om meer tegaan rijden (het is immers milieuvriendelijk) en draagt daardoor bij aan meer filevorming.
Leidi Haaijer zegt:
12 maart 2010 om 09:24 | Permalink
En is de electriciteit oliegebaseerd of zonnegebaseerd? Wat is inderdaad de algehele foodprint van de productie van 1 auto/meerdere auto’s? Kan er bijvoorbeeld niet een rekenwijze worden ontwikkeld dat tegen ieder (nodig?) product aan gehouden kan worden, zodat we leren rekenen in schadelijke en niet schadelijke eenheden tav onszelf, onze omgeving en anderen, i.p.v. geld.
Erik van Erne zegt:
2 april 2010 om 08:07 | Permalink
Renault’s ‘zero emission’ ad banned – Motoring News – RAC http://goo.gl/0hQD