google.com, pub-1373830308765288, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Anders Bekeken

Regionale Energie Strategie (RES) Amsterdam: 80% Duurzame Wind- En Zonne-Energie In 2030

Geschreven op 14-2-2020 - Erik van Erne. Geplaatst in Energie en Besparing Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmail

De gemeente Amsterdam wil dat 80% van de elektriciteit die huishoudens gebruiken in 2030 uit zonne- en windenergie bestaat.

Grote daken, kleine daken, nieuwe plekken voor windmolens: waar het kan, gaat Amsterdam schone energie opwekken.

Omdat de stad voor zijn energiebehoefte leunt op de regio, moeten de mogelijkheden die er wél zijn voor wind- en zonne-energie zo goed mogelijk benutten.

Het is de bedoeling dat minstens 50% van de schone energie wordt geproduceerd door lokale energiecoöperaties van burgers en bedrijven. De winst gaat naar Amsterdammers, Amsterdamse bedrijven en organisaties.

De zoektocht naar duurzame energie in Amsterdam heeft veel plekken opgeleverd waar windmolens of zonnepanelen kunnen worden geplaatst. Die staan allemaal in de concept Regionale Energie Strategie (RES) Amsterdam. Alle gemeentes in Nederland moeten zo’n strategie maken. Amsterdam is de eerste die deze energiestrategie presenteert.

Op de volgende plekken wordt onderzocht of het mogelijk is om windmolens te plaatsen: Havengebied, Noorder IJplas en haven Noord, Ten noorden ring A10 Noord, Zeeburgereiland/IJburg/Sciencepark, Gaasperplas en Driemond, Amstel III en omgeving en in Zuid. Eerst wordt gekeken hoeveel windmolens in een gebied passen. Daarna gaat het om inpassing, de bouw en de exploitatie. Dit wordt gedaan samen met ruimtelijke experts en initiatiefnemers als windcoöperaties en bewoners. Landelijk Noord wordt vooralsnog ontzien.

Amsterdam wil dat in 2030 de helft van alle geschikte daken wordt gebruikt voor zonne-energie. Er wordt gestart met de grote daken, samen goed voor 400 megawatt. Daarnaast worden er ook zonnepanelen geplaatst bij P+R-locaties, langs wegen, bij metrostations en op braakliggende terreinen.

Daarna volgen ook de kleine daken. Amsterdammers krijgen hulp om op hun daken in totaal 150 megawatt zon te realiseren. Ook bedrijven krijgen steun om hun daken te benutten.

Deze concept-strategie is een flinke stap op weg naar meer duurzame energie. Amsterdammers hebben meegedacht en meegepraat, en blijven betrokken. De inbreng van Amsterdam wordt meegenomen in de strategie voor de hele regio Noord-Holland Zuid. De zeven zoekgebieden worden de komende tijd onder de loep genomen. Voor bewoners die in de buurt van een zoekgebied wonen, organiseren we informatieavonden.

De gemeenteraad kan wensen en bedenkingen uiten en behandelt de concept RES Amsterdam (PDF) op 11 maart 2020.

Zie ook: Het Amsterdams Klimaatakkoord: Op Weg Naar Een Schone En Duurzame StadAmsterdams Klimaatfonds Van 150 Miljoen Euro: Amsterdam Klimaatakkoord – Energieneutraal – Tientallen Lokale Energiecommissarissen in Amsterdam – Geen Wegwerpplastic Meer Op Amsterdamse Festivals en Evenementen: GreenCups – Evenementen in Amsterdam Duurzamer in 2019: Herbruikbare Bekers Met Statiegeld Verplicht – Amsterdam Gaat Meest Vervuilende Scooters vanaf 2018 Weren in het Centrum – Schone Lucht voor Amsterdam: Nieuwe Subsidie Voor Elektrische Taxi’s in Amsterdam – Milieuzone Amsterdam Geopend: Drie Nieuwe Milieuzones – Extra Geld Voor Aanleg Groene Daken in Amsterdam – Gemeente Amsterdam Plaatst 12.000 Zonnepanelen Op 31 Daken Gemeentelijke Panden – Dertien Metrostations In Amsterdam Krijgen Zonnepanelen Op Het Dak – De Opmars Van De Elektrische Taxi in Amsterdam: 1000 Elektrische Taxi’s in Amsterdam – Amsterdam Zet In Op Elektrisch Vervoer: De Kaart met alle Oplaadpunten

Plaats zelf een reactie:

(U heeft ruimte voor 400 tekens)

Categorieën

  • Afval (4)
  • Agenda (3.460)
  • Biologisch (121)
  • Blog Action Day (57)
  • Bouwen-Klussen (946)
  • Communicatie (382)
  • Cradle to Cradle – Circulair (1)
  • Design (245)
  • Dieren (182)
  • Donald Trump (3)
  • Duurzaam (10)
  • Educatie (353)
  • EEN-Armoede (252)
  • Energie en Besparing (3.809)
  • Europa (29)
  • Evenementen (211)
  • Geluid (27)
  • Gezondheid (324)
  • Goed Doel (122)
  • Green Deal (43)
  • Greenwashing (123)
  • Hergebruik-Kringloop (1)
  • Iets anders (459)
  • Int. Samenwerking (195)
  • Investeren (151)
  • Joe Biden – Barack Obama (119)
  • Kerst (125)
  • Klimaat (1.751)
  • Licht (403)
  • Lucht (35)
  • Mensenrechten (176)
  • Milieu (1)
  • MVO (2)
  • Natuur (823)
  • Nederland (46)
  • Olympische Spelen (68)
  • Oranje (158)
  • Oud & Nieuw (133)
  • Pasen (2)
  • Sinterklaas (16)
  • Sport (247)
  • Vakantie (73)
  • Valentijn (38)
  • Verkiezingen (52)
  • Vervoer en OV (1.844)
  • Vrijwilligerswerk (16)
  • Water (317)
  • Welzijnswerk (30)
  • Recente berichten

  • Plastic Wegwerp Draagtasjes Versus Herbruikbare Draagtasjes
  • Verhuizen? Regel Regel Deze Drie Dingen Vooraf
  • Verduurzaam Jouw Bedrijf En Maak Dat Breed Bekend Bij Gemeenten En Leveranciers
  • Tips Om Een Woning Duurzamer Te Maken: Verlaag Je Energiekosten
  • Conferentie Energieopslag: Ontwikkelingen En Uitdagingen by Klimaatweb
  • Het Merwede NaZomer Festival In De Merwedekanaalzone In Utrecht
  • Drystack Wint ING Circulair Ondernemenprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Windpark Met Zes Windmolens Langs De E34 by ENGIE, Storm En Wind4Flanders
  • Netwerkweek Zwerfafval 2022: Samen Op Weg Naar Minder Zwerfafval by RWS
  • Energiedamwand Nederland Wint Greenchoice Energieprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Tiny Forest Amsterdam Ontvangt VHG Groenprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Essent Voorziet 4.000 Woningen In Merwedekanaalzone Utrecht Van Duurzame Energie 
  • Rechtvaardig Mobiliteitsbeleid by KiM
  • Energieketens Voor CO2-Neutrale Mobiliteit In Kaart Gebracht by KiM En TNO
  • Behoud Van Energie En Een Duurzame En Natuurlijke Omgeving In Nederland
  • Op Zoek Naar Een Duurzame Vloer? Kies Voor Een Kurkvloer, Houten Vloer Of Bamboe Vloer
  • Bescherm Je Houten Tafel Duurzaam Tegen Vlekken En Krassen Met Osmo Topoil
  • Nationale Conferentie Circulaire Bouweconomie
  • Zonnedak Met 911 Zonnepanelen Op Zeefgebouw Groningen In Gebruik Genomen
  • Museum of the Future: The Most Beautiful Building On Earth In Dubai
  • Links

    Milieunet op..