google.com, pub-1373830308765288, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Anders Bekeken

Overijssel Haalt Doelstelling Windenergie 2020: 87,4 MegaWatt Gerealiseerd

Geschreven op 25-12-2020 - Erik van Erne. Geplaatst in Energie en Besparing

In Overijssel wordt 87,4 megawatt aan windenergie gerealiseerd. Daarmee is het doel van 85,5 megawatt in 2020 gehaald. De provincie heeft hierover in 2013 afspraken gemaakt met het Rijk.

Vandaag deed de Raad van State uitspraak in een beroepsprocedure, waardoor in Staphorst twaalf megawatt extra windenergie gerealiseerd kan worden. Dit project was nodig om de doelstelling te halen.

Het eerste windpark in Overijssel werd al in 2006 gebouwd. Dat was ook in Staphorst. Het betrof de bouw van drie windturbines die samen zes megawatt aan energie leverden. In 2012 volgde een groter windpark met acht turbines op de grens van de gemeente Dalfsen en Zwolle, goed voor twintig megawatt.

Inmiddels draaien er ook windturbines in Deventer, Kampen en op de grens van de gemeente Ommen en Hardenberg. Bij Nieuwleusen is een nieuw windpark in voorbereiding. Het park is gefinancierd via een crowdfundingsactie, waarbij 200 omwonenden en inwoners van de gemeente Dalfsen investeren in dit project.

In de gemeente Staphorst wordt op soortgelijke wijze een windpark gebouwd. Hier is de coöperatie Wij Duurzaam Staphorst initiatiefnemer van windpark Bovenwind. Wij Duurzaam Staphorst werd in 2018 opgericht en heeft inmiddels bijna 300 leden. De lokale bevolking en ambassadeurs van de coöperatie hebben de bouw van drie windturbines volledig zelf gefinancierd. Dit is uniek in Nederland.

Na het verlenen van de definitieve vergunning door de gemeente Staphorst is er in november 2019 een beroep ingesteld bij de Raad van State door een groep omwonenden en bedrijven. Vandaag deed de Raad van State uitspraak. Conclusie is dat alle onderzoeken en voorbereidingen goed zijn uitgevoerd en de vergunning terecht door de gemeente is verleend. De Raad van State vraagt alleen nog om de maximale geluidsbelasting voor het windpark vast te leggen in de al verleende omgevingsvergunning.

Hoewel de turbines van windpark Bovenwind in 2020 nog niet draaien wordt met de realisatie van dit windpark de doelstelling van 85,5 MW aan wind in Overijssel daadwerkelijk gerealiseerd. Met de diverse windparken in Overijssel kunnen zeker 80.000 huishoudens van duurzame energie worden voorzien.

Zie ook: Windpark De Veenwieken In Overijssel Met Tien Windmolens by Greenchoice En WindunieNieuwe Energie Overijssel: 20% Nieuwe Duurzame Energie In 2023 – Energieneutraal In 2050OP Oost 2018: 28,5 Miljoen Euro Voor Innovatie en Duurzaamheid in Overijssel en GelderlandWaterkracht: VIVACE-Systeem voor Duurzame Energie uit Stromend Water In Overijssel by Tauw

Plaats zelf een reactie:

(U heeft ruimte voor 400 tekens)

Categorieën

  • Afval (681)
  • Agenda (3.238)
  • Barack Obama (116)
  • Biologisch (115)
  • Blog Action Day (57)
  • Bouwen-Klussen (846)
  • Communicatie (376)
  • Cradle to Cradle – Circulair (517)
  • Design (237)
  • Dieren (177)
  • Donald Trump (3)
  • Duurzaam (2.371)
  • Educatie (349)
  • EEN-Armoede (251)
  • Energie en Besparing (3.563)
  • Europa (29)
  • Evenementen (200)
  • Geluid (26)
  • Gezondheid (313)
  • Goed Doel (119)
  • Green Deal (33)
  • Greenwashing (120)
  • Hergebruik-Kringloop (325)
  • Iets anders (386)
  • Int. Samenwerking (191)
  • Investeren (138)
  • Kerst (123)
  • Klimaat (1.698)
  • Licht (391)
  • Lucht (34)
  • Mensenrechten (171)
  • Milieu (753)
  • MVO (111)
  • Natuur (766)
  • Nederland (34)
  • Olympische Spelen (68)
  • Oranje (157)
  • Oud & Nieuw (127)
  • Pasen (2)
  • Sinterklaas (16)
  • Sport (230)
  • Vakantie (83)
  • Valentijn (38)
  • Verkiezingen (62)
  • Vervoer en OV (1.535)
  • Vrijwilligerswerk (16)
  • Water (302)
  • Welzijnswerk (30)
  • Recente berichten

  • Subsidieregeling Circulaire Ketenprojecten Open In 2021 Voor Samenwerkingsverbanden MKB
  • Amsterdam Verduurzaamt Straatverlichting Met 12.000 Retrofit LED-Lampen by Saled
  • De Elektrische Toyota C+Pod: Een Ultra Compacte City Car by Toyota
  • MBO Amersfoort Vestiging Leusderweg Voorzien Van LED-Verlichting by Saled
  • Ir. Lely Lyceum Amsterdam Stapt Over Op LED-Verlichting by Saled
  • Visser Automotive In Nijkerk Neemt LED-Verlichting In Gebruik by Saled
  • Klimaatnieuws: Voor Tiende Jaar Op Rij Weer Geen Witte Kerst
  • The Milk System Documentary: The Hidden Costs Of Global Dairy Production
  • The Plastic Problem In The World: A PBS NewsHour Documentary
  • A Plastic Wave: A documentary On Plastic Pollution by James Roberts
  • Planet Ocean [UK]: The film by Yann Arthus And Bertrand & Michael Pitiot
  • A Plastic Ocean – Een Plastic Oceaan: We Need A Wave Of Change
  • De Elektrische Autonoom Rijdende Tweepersoons Apple iCar Komt Eraan In 2024
  • Nederlandse Supermarkten Realiseren 22% Energie-Efficiëntie In Periode 2010-2019
  • Green Cities For A Sustainable Europe: Meer Groene Steden Voor Europa
  • Overijssel Haalt Doelstelling Windenergie 2020: 87,4 MegaWatt Gerealiseerd
  • De Elektrische Seres 3 SUV Met Een Rijbereik Van 320 Kilometer by Seres
  • Zonnepark Dokkum Bij Industrieterrein Betterwird Met 60.000 Zonnepanelen by Vattenfall
  • Even Tot Hier: Wappie by Youp Van Het Hek
  • Duurzame Boerderijwinkels Willen BTW Verlaging Op Duurzame Landbouwprodukten by NMF’s
  • Links

    Milieunet op..