New Holland NH2: The First Electric Fuel Cell Powered Tractor in The World
Geschreven op 2-1-2009 - Erik van Erne. Geplaatst in Energie en BesparingZo, dat is weer een stapje de goede kant op. New Holland, fabrikant van allerlei agrarische machines heeft aangekondigd dat men een prototype klaar heeft van een elektrisch aangedreven tractor op basis van waterstof brandstofcellen.
De watersoftractor biedt boeren de mogelijkheid om uitermate stil en zonder uitstoot van broeikasgassen allerlei werk uit te voeren. Dan is het natuurlijk wel de bedoeling dat de productie van waterstof ook op een duurzame manier wordt uitgevoerd. New Holland gaat er denk ik terecht van uit dat juist boeren al heel wat doen aan duurzame energieopwekking via windmolens of via biomassa.
Een boer zou zelf in de waterstofproductie kunnen voorzien is de gedachtengang. Zou mooi zijn als we deze zero-emission tractoren ook in de praktijk aan het werk zien. Zo ver is het helaas nog niet.
Verder vraag ik mij in hoeverre het wenselijk is uit veiligheidsoogpunt dat er op heel veel plaatsen kleinschalige waterstofproductie units gaan komen. Bron: Autoblog Green
Zie ook: Dé Nationale Waterstof Coalitie DutchHy – Waterstof uit organisch materiaal – De waterstofeconomie – De Elektrische Tractor: Electric eUtility Tractor And eFarmer Tractor by Solectrac – De Elektrische Kubota X-Tractor: Elektrisch Voertuig Op Rupsbanden by Kubota – New Holland NH2: The First Electric Fuel Cell Powered Tractor in The World
Tags: Duurzaam
Erik van Erne zegt:
20 oktober 2021 om 18:59 | Permalink
Registreren (land)bouwvoertuigen Die De Weg Opgaan Verplicht Vanaf 1 Januari 2022
Als uw (land)bouwvoertuig een registratieplicht heeft moet u hiervoor een kentekenbewijs aanvragen (registreren).
Bij het registreren is het belangrijk dat u de voertuiggegevens goed invult.
Vanaf 1 januari 2022 mogen alleen geregistreerde (land)bouwvoertuigen nog de weg op.
Registreren kost 18 euro en kan online tot 1 januari. Op RDW vind je informatie en hulp. Vanaf 1 januari is een keuring van min. 140 euro nodig.