Jumbo Supermarkten Gaan Energie Besparen: Afdekking Koel- en Vrieskasten
Geschreven op 27-7-2010 - Erik van Erne. Geplaatst in Energie en BesparingJumbo Supermarkten zet als één van de eerste grote supermarktketens in Nederland een enorme stap voorwaarts op het gebied van energiebesparing.
Met de ondertekening van het convenant energiebesparing, zegt de supermarktketen toe vóór eind 2014 alle vries- en wandkoelmeubelen van een dagafdekking te voorzien.
Begin juli werd aan de Ina Boudier Bakkerhof in Utrecht een geheel nieuwe winkel van Jumbo geopend waarin die voorzieningen zijn aangebracht. Vooruitlopend hierop gebeurde dit ook al bij een aantal winkels van Super de Boer die in het kader van de overname door Jumbo zijn omgebouwd. De eerste evaluaties van deze omgebouwde winkels zijn zeer positief en hebben ertoe geleid dat Jumbo bewust heeft gekozen voor deze milieuvriendelijke maatregelen.
De afdekking van de koel- en vriesvakken heeft ook andere voordelen. Het zorgt voor een veel aangenamere temperatuur in de winkel voor de klanten en medewerkers en draagt bij aan een betere houdbaarheid van producten. De maatregelen leveren forse besparingen op voor het bedrijf waarmee de investeringen zich binnen vijf jaar terugverdienen. In het convenant is afgesproken dat de dagafdekkingen stapsgewijs worden toegepast bij alle Jumbo’s. Ook wordt gewerkt aan nog meer maatregelen. Zo zijn al diverse winkel met LED-verlichting uitgevoerd.
De afspraken in het convenant zullen worden geïntegreerd in het duurzaamheidsbeleid van Jumbo. Bron: Jumbo via LEWIS PR
Zie ook: Eerste supermarkt met alleen LED-lampen ! – De groenste supermarkt van Nederland – Een duurzaam, groen winkelcentrum voor Almere Poort – In de supermarkt: Mag ik 1 ton CO2-uitstoot van u ? – Brussel – Energie bij de Supermarkt ! – Hoofdkantoor en Distributiecentrum Jumbo in Veghel Met 14.000 Zonnepanelen by KiesZon