Het Zonnedak van B-Four Agro in Warmenhuizen: Crowdfunding van 776 Zonnepanelen
Geschreven op 20-11-2015 - Erik van Erne. Geplaatst in Energie en Besparing, InvesterenWillem Bas en zijn compagnons van B-Four Agro hebben een uniek dak ter beschikking dat duurzaam ingezet kan worden voor zonne-energie. Zo kan het eigen elektriciteitverbruik worden gecompenseerd en daar bovenop zelfs nog veel meer zonne-energie worden geleverd aan het elektriciteitsnet.
B-Four Agro gaat de 776 zonnepanelen crowdfunden via zonnepanelendelen. Iedereen kan mee investeren in het zonnedak van B-Four Agro. Dat kan door één of meer Zonnedelen voor 25 euro per stuk te kopen. Met een Zonnedeel profiteer je direct van de door jou op het zonnedak opgewekte duurzame-energie.
Net zoals bij een zonnepaneel op uw eigen dak beweegt het rendement van je Zonnedeel mee met de stroomprijs en de hoeveelheid opgewekte zonne-energie. Bij de huidige stroomprijzen is het rendement naar verwachting gemiddeld 4,0%, maar dit kan oplopen tot 6,1% per jaar.
In de omgeving van het Noord-Hollandse Warmenhuizen vind je kleurrijke percelen, hier teelt B-Four Agro 100 hectare sla en 25 hectare Bleekselderij. Bij B-Four Agro worden zo ongeveer alle variaties sla geteeld, Batavia sla, Romana sla, ijsbergsla, Lollo rossa, Lollo Bionda, Botersla, Eikenbladsla rood en groen.
Het Zonnedak van B-Four Agro bestaat uit 776 zonnepanelen. De panelen worden geplaatst voor, achter en naast de al aanwezige zonnepanelen.
Op de afbeelding is het totale zonnedak na voltooing te zien. Het zonne-energiesysteem zal in het eerste jaar naar verwachting 194.000 kilo Watt uur opwekken, genoeg voor 55 huishoudens!
Zie ook: Groei Collectieve Zonneparken in Stroomversnelling by ZonnepanelenDelen – De ZonneWIJde Breda op Bedrijventerrein Steenakker in Breda by Breda DuurSaam – Zonnedak Volendam: 1059 Zonnepanelen op het Dak van het KRAS Voetbalstadion in Volendam – Het Zonnedak op Tennispark Kralingen: Crowdfundingsproject Succesvol Afgesloten – Euroborg Groningen Wordt Meest Duurzame Stadion van Europa: 1092 Zonnepanelen Geplaatst – ZonOpZorg: Doe Mee en Investeer in de 512 Zonnepanelen voor Zorghuis De Benring in Voorst – Het Zonnedak van B-Four Agro in Warmenhuizen: Crowdfunding van 776 Zonnepanelen – De ZonneWIJde Breda op Bedrijventerrein Steenakker in Breda by Breda DuurSaam – Solar Powered Beer by Oedipus: Investeer nu in Zonnepanelen en Ontvang 25 Gratis Oedipus Bieren – Hier Opgewekt 2015 in Den Haag: Het Evenement voor Lokale Energie Initiatieven in Nederland