Maand van de LED-verlichting: Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio Kiezen Voor LED-verlichting
Geschreven op 23-12-2008 - Erik van Erne. Geplaatst in Energie en Besparing, LichtMooi hoor dat ook in de voormalige Reanault-showroom het LED-licht straalt.
Dat Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio gekozen hebben voor deze energiezuinige verlichting heeft alles te maken met transparantie.
De kubusvormige studio heeft een dubbelwandige ‘schil’, waar vóór de gekleurde wand een translucente voorzetwand is geplaatst. Verzonken in de vloer is langs deze wand LEDline toegepast die als een soort subtiele uplighters langs de wand omhoog schijnen. Deze LED’s zorgen dankzij een collimator voor een egale, authentieke verlichting van de kleuren en daarmee dat de plasticiteit van de kubus behouden blijft. De kozijnen van de raampartij zijn voorzien van speciaal op maat vervaardigde LED’s, die langs het glas en de wand omhoog schijnen en de transparantie benadrukken.
Ook wilde men de nieuwe studio’s zichtbaar maken voor het publiek van buiten. Dankzij de grote ramen van de voormalige showroom en de toegepaste LED-verlichting is dat uitstekend gelukt. Bron: Philips
Mark zegt:
30 december 2008 om 06:39 | Permalink
De foto bij het artikel is helaas van de boardroom, niet van de ‘kubus vormige studio’. De LED-verlichting in de voorzetwand bij de studio heeft het inmiddels helaas grotendeels begeven en is volgens de mannen van het onderhoud niet eenvoudig te vervangen.
(Voor wat het waard is).
Mark
Erik van Erne zegt:
30 december 2008 om 07:34 | Permalink
@Mark,
Een mooie foto van de kubus had ik helaas niet. Vreemd dat die LED-verlichting het al heeft begeven. Betekent dat dat de lampjes kapot zijn of dat de voorzetwand het begeven heeft.
Nog vreemder dat e.e. niet eenvoudig te vervangen is. Heeft wellicht te maken met hoe e.e.a. is ingebouwd.