Gemeente Eindhoven Plaatst Zonnepanelen Op Vijf Gebouwen: Oproep Bedrijven Om Mee Te Doen
Geschreven op 6-9-2018 - Erik van Erne. Geplaatst in Energie en BesparingDe gemeente doet een oproep aan 250 Eindhovense bedrijven met een groot dakoppervlak om dit vol te leggen met zonnepanelen.
In een brief van wethouder duurzaamheid Jan van der Meer staan tips aan de bedrijven en instellingen om subsidie aan te vragen, de daken te verhuren aan derde partijen die zonne-installaties exploiteren of om zelf aan te slag te gaan.
Zelf plaatst de gemeente 5.000 zonnepanelen op gebouwen die het in bezit heeft. Dit college wil zelf ook versneld investeren in zonne-energie en daarmee de nog lege gemeentelijke daken vullen.
De gemeente kreeg subsidie voor vijf gebouwen die in eigendom zijn van de gemeente. Het gaat om het Parktheater, Dynamo, de Effenaar, Tennishal Eindhoven Noord en Sporthal de Vijfkamp. “In totaal gaat het om 9000 m2 dakoppervlak waar we ongeveer 5000 zonnepanelen op willen leggen. We verwachten hiermee ongeveer 1 miljoen kWh aan energie op te kunnen wekken per jaar. Dat is 2,5 % van alle energie die de gemeente inkoopt voor bijvoorbeeld de openbare verlichting, de zwembaden en de eigen kantoren. Een mooi resultaat”, aldus de wethouder. De gemeente verwacht de panelen voor de zomer 2019 te kunnen plaatsen.
De aanleg van de zonnepanelen op de vijf gemeentelijke gebouwen loopt vooruit op de totaalplannen voor het verduurzaming van de kernportefeuille van het maatschappelijk vastgoed van de gemeente. Deze plannen voor de verduurzaming van ongeveer 125 gebouwen worden later dit jaar gepresenteerd.
In heel Eindhoven zijn inmiddels al ongeveer 115.000 zonnepanelen geplaatst. Het streven is om in Eindhoven in 2020 er 250.000 te hebben.
Zie ook: De Brainport Industries Campus (BIC) in Eindhoven – The Dutch Mountains op de Run in Veldhoven Naast de A2 by BLOC – Naar Een Aardgasvrije Stad Eindhoven: Buurtaanpak, Energiebesparingslening, Duurzame Energie – Eindhoven Maakt Werk Van Klimaatbeleid – Crossdock Distributiecentrum van TNT Express Eindhoven krijgt Breeam Excellent Certificaat – De Nieuwe Bergen in Eindhoven by MVRDV: Groene Daken en Zonnepanelen –