google.com, pub-1373830308765288, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Anders Bekeken

ENGIE Vernieuwt Waterkrachtcentrales Bervercé (9 MW) en Heid de Goreux (8 MW)

Geschreven op 30-3-2021 - Erik van Erne. Geplaatst in Energie en Besparing Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmail

Recent gingen renovatiewerken aan de waterkrachtcentrales van Bervercé (9 MW) en Heid de Goreux (8 MW) van start. Ook de stuwdam van Robertville, stroomopwaarts van Bervercé, maakt deel uit van het vernieuwingsprogramma van ENGIE.

Deze installaties dateren uit 1930 en waren pioniers in de productie van lokale hernieuwbare energie in België. Dankzij de vernieuwingswerken kunnen ze ook in de komende decennia blijven bijdragen aan een koolstofneutrale toekomst.

Als grootste hernieuwbare energieproducent van België, met een geïnstalleerd vermogen van 836 MW, haalt ENGIE elektriciteit uit verschillende bronnen, waaronder waterkracht. ENGIE baat 22 MW aan waterkrachtinstallaties op 8 verschillende sites uit en heeft uitgebreide ervaring met waterkracht-infrastructuur dankzij de pompcentrale van Coo (1080 MW), die al sinds 1972 in bedrijf is.

Met de vernieuwingswerken aan de centrales van Bervercé en Heid de Goreux en aan de stuwdam van Robertville is een bedrag van in totaal 15 miljoen euro gemoeid. Hierdoor zullen deze installaties elk jaar 48 GWh aan hernieuwbare en lokale energie kunnen blijven produceren, wat overeenkomt met het jaarverbruik van iets meer dan 16 500 huishoudens. Hiermee wordt de uitstoot van 19 200 ton CO2 per jaar voorkomen, wat overeenkomt met de jaarlijkse uitstoot van 9600 dieselwagens.

In de waterkrachtcentrale van Bervercé zullen twee van de drie turbines worden vervangen. Ook onderhouds- en herstellingswerken aan de buitenzijde van de stuwdam van Robertville, stroomopwaarts van de centrale, staan op het programma. Deze werkzaamheden zullen volgens de planning in september 2022 voltooid zijn. In 2023 zal de pijp die de stuwdam van Robertville verbindt met de elektrische centrale van Bervercé een anticorrosiebehandeling krijgen. Deze pijp van 5 km verbindt de stuwdam met de krachtcentrale stroomafwaarts over een hoogteverschil van 150 meter. Al deze installaties worden gevoed door het water van de Warche. Bervercé is een opslagcentrale: de stuwdam van Robertville stroomopwaarts maakt het mogelijk om water op te slaan wanneer er een overschot aan elektriciteit is op het net. De stuwdam van Robertville speelt ook een belangrijke lokale rol: met zijn reserve van 8 miljoen kubieke meter voorziet hij de stad Malmédy van drinkwater en biedt hij een zeer gewaardeerd gebied voor watersport en visserij. Hij regelt ook de stroming van de Warche en voorkomt zo overstromingen.

In de centrale van Heid de Goreux zullen beide turbines worden vervangen en zal een nieuwe aansluiting op het distributienet worden gemaakt. De vervanging van de turbines volgt op de overstroming van de centrale in 2018. De centrale wordt gevoed door de Amblève via een ondergrondse leiding van 3,5 km met een niveauverschil van 40 meter. Deze leiding is stroomopwaarts verbonden met een regelreservoir in Lorcé. Deze centrale is een doorstroomwaterkrachtcentrale, die stroom opwekt uit rivierwater, zonder stroomopwaarts een opslagreservoir te hebben. Het einde van de werken is voorzien voor de zomer van 2022.

Cedric Osterrieth, CEO ENGIE Generation Europe: “Deze waterkrachtcentrales maken deel uit van de energiegeschiedenis van hun regio en van ons land. Zij produceren al bijna een eeuw lokale, hernieuwbare energie. Dankzij de aanzienlijke investeringen van ENGIE en zijn expertise als toonaangevende hernieuwbare producent, maken zij meer dan ooit deel uit van de energietoekomst van het land, een toekomst waarin ENGIE de leider wil zijn in de koolstofneutrale transitie.”

Zie ook: ICO Windpark Met Elf Windturbines Haven Van Zeebrugge: Stroom Elektrische Auto’s by ENGIE – Zonnepark Met 2000 Zonnepanelen Voor Wetenschapspark Créalys in Gembloux by ENGIEZes Vestigingen Ginion Group Voorzien Van 2000 Zonnepanelen by ENGIE SolutionsEV Boost 2020: 900 Elektrische Voertuigen Vervangen Diesel Bedijfswagens by ENGIE – Gigantisch Zonnepark Rond Voormalige KerncentraleTsjernobyl in de Oekraïne by ENGIE – Regio Noord-Veluwe: 100% Duurzame Energie voor Gemeentelijke Gebouwen in 13 Gemeenten by ENGIE – Renovatie IJsbaan De Meent Bauerfeind in Alkmaar: Een Duurzame Koelinstallatie by ENGIE – ENGIE Stopt met Kolencentrales Bouwen en Gaat Investeren in Duurzame Energie – Zonnepark Flevokust Haven in Lelystad Met 90.000 Zonnepanelen by ENGIE – Zonnepark Havenbedrijf Moerdijk Met 18.570 Zonnepanelen by ENGIE En Port Of Moerdijk – Zonnepark Westeinde In Leeuwarden Met 9.500 Zonnepanelen by ECW En ENGIE – Kristal Solar Park Lommel Met 303.000 Zonnepanelen: Niet Grootste Zonnepark Benelux by ENGIE – Twence Zonnepark Op Stortplaats ‘t Rikkerink in Ambt Delden Met 29.000 Zonnepanelen by ENGIE – Zonnepark Westeinde In Leeuwarden Met 9.500 Zonnepanelen by ECW En ENGIE – Zonnedak Met 407 Zonnepanelen Op Ziekenhuis Tjongerschans by ENGIE – 17 AVEVE Winkels In Vlaanderen en Wallonië Voorzien Van Zonnepanelen op Dak by ENGIE – Amsterdams Familiebedrijf Hulshoff Neemt 3.100 Zonnepanelen Op het Dak In Gebruik by ENGIE

Plaats zelf een reactie:

(U heeft ruimte voor 400 tekens)

Categorieën

  • Afval (4)
  • Agenda (3.460)
  • Biologisch (121)
  • Blog Action Day (57)
  • Bouwen-Klussen (946)
  • Communicatie (382)
  • Cradle to Cradle – Circulair (1)
  • Design (245)
  • Dieren (182)
  • Donald Trump (3)
  • Duurzaam (10)
  • Educatie (353)
  • EEN-Armoede (252)
  • Energie en Besparing (3.809)
  • Europa (29)
  • Evenementen (211)
  • Geluid (27)
  • Gezondheid (324)
  • Goed Doel (122)
  • Green Deal (43)
  • Greenwashing (123)
  • Hergebruik-Kringloop (1)
  • Iets anders (459)
  • Int. Samenwerking (195)
  • Investeren (151)
  • Joe Biden – Barack Obama (119)
  • Kerst (125)
  • Klimaat (1.751)
  • Licht (403)
  • Lucht (35)
  • Mensenrechten (176)
  • Milieu (1)
  • MVO (2)
  • Natuur (823)
  • Nederland (46)
  • Olympische Spelen (68)
  • Oranje (158)
  • Oud & Nieuw (133)
  • Pasen (2)
  • Sinterklaas (16)
  • Sport (247)
  • Vakantie (73)
  • Valentijn (38)
  • Verkiezingen (52)
  • Vervoer en OV (1.844)
  • Vrijwilligerswerk (16)
  • Water (317)
  • Welzijnswerk (30)
  • Recente berichten

  • Plastic Wegwerp Draagtasjes Versus Herbruikbare Draagtasjes
  • Verhuizen? Regel Regel Deze Drie Dingen Vooraf
  • Verduurzaam Jouw Bedrijf En Maak Dat Breed Bekend Bij Gemeenten En Leveranciers
  • Tips Om Een Woning Duurzamer Te Maken: Verlaag Je Energiekosten
  • Conferentie Energieopslag: Ontwikkelingen En Uitdagingen by Klimaatweb
  • Het Merwede NaZomer Festival In De Merwedekanaalzone In Utrecht
  • Drystack Wint ING Circulair Ondernemenprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Windpark Met Zes Windmolens Langs De E34 by ENGIE, Storm En Wind4Flanders
  • Netwerkweek Zwerfafval 2022: Samen Op Weg Naar Minder Zwerfafval by RWS
  • Energiedamwand Nederland Wint Greenchoice Energieprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Tiny Forest Amsterdam Ontvangt VHG Groenprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Essent Voorziet 4.000 Woningen In Merwedekanaalzone Utrecht Van Duurzame Energie 
  • Rechtvaardig Mobiliteitsbeleid by KiM
  • Energieketens Voor CO2-Neutrale Mobiliteit In Kaart Gebracht by KiM En TNO
  • Behoud Van Energie En Een Duurzame En Natuurlijke Omgeving In Nederland
  • Op Zoek Naar Een Duurzame Vloer? Kies Voor Een Kurkvloer, Houten Vloer Of Bamboe Vloer
  • Bescherm Je Houten Tafel Duurzaam Tegen Vlekken En Krassen Met Osmo Topoil
  • Nationale Conferentie Circulaire Bouweconomie
  • Zonnedak Met 911 Zonnepanelen Op Zeefgebouw Groningen In Gebruik Genomen
  • Museum of the Future: The Most Beautiful Building On Earth In Dubai
  • Links

    Milieunet op..