google.com, pub-1373830308765288, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Anders Bekeken

Energiebelasting Gaat Fors Omlaag En Heffingskorting Gaat Omhoog: 150 Miljoen Voor Isolatie

Geschreven op 15-10-2021 - Erik van Erne. Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmail

Update 11 december 2021: Mensen met een inkomen op of net boven het sociaal minimum krijgen ongeveer 200 euro extra als tegemoetkoming om de stijgende energieprijzen op te vangen.

Het gaat om maximaal 800.000 huishoudens, meldt demissionair staatssecretaris Dennis Wiersma (Sociale Zaken) na de ministerraad.

Het demissionaire kabinet trekt 200 miljoen euro uit voor de maatregel. Het bedrag wordt uitbetaald via de gemeenten.

Het extra vrijgemaakte geld komt boven op de 3,2 miljard euro die het kabinet al eerder had toegezegd om de energiebelasting eenmalig te verlagen. Huishoudens met een gemiddeld gebruik betalen daardoor volgend jaar circa 400 euro minder aan energiebelasting.

Omdat dit volgens het kabinet niet voldoende is om de laagste inkomens te helpen, krijgen zij een extra aanvulling. Het gaat om mensen met een inkomen op of net boven het sociaal minimum. Voor alleenstaanden vanaf 21 jaar komt dat neer op zo’n 1.239 euro per maand, voor gehuwden is dat 1.701 euro per maand.

Mensen in de bijstand ontvangen het bedrag automatisch, andere mensen met een laag inkomen moeten zich zelf melden bij hun gemeente. Daarvoor zet het kabinet een informatiecampagne op. De uitkering zou van start gaan in het eerste kwartaal van volgend jaar.

15 oktober 2021: Het kabinet neemt maatregelen om de hogere energierekening van consumenten door de sterk stijgende gasprijs te compenseren. Zo wordt er rond de 3,2 miljard euro uitgetrokken om via de belastingen burgers te compenseren, onder meer door de belasting op energie te verlagen. Dat is zo’n 400 euro per huishouden.

Het gaat om 2,7 miljard euro compensatie voor huishoudens en 500 miljoen euro voor het midden- en kleinbedrijf (mkb). De belastingverlaging voor consumenten en het mkb gaat in op 1 januari 2022 voor de duur van een jaar.

Daarnaast komt er 150 miljoen euro extra voor het isoleren van woningen. Gemeenten kunnen dat in de vorm van vouchers verdelen onder mensen in slecht geïsoleerde woningen. Met die vouchers kunnen zij bijvoorbeeld tochtstrips kopen bij bouwmarkten.

De belastingvermindering gaat met 230 euro omhoog en de energiebelasting op stroom juist omlaag. Het belastingtarief op elektriciteit (eerste schijf) gaat omlaag met 8,4 cent inclusief btw. Deze tijdelijke maatregelen gelden voor 2022.

Het kabinet had onlangs op aandringen van de Tweede Kamer toegezegd te zullen kijken naar maatregelen om de verwachte hogere kosten voor de stijgende gasprijzen te beperken. Die rijzen de afgelopen tijd de pan uit vanwege internationale ontwikkelingen.

Door de stijgende gasprijzen dreigt komende winter de energierekening van veel huishoudens met vele tientallen euro’s per maand omhoog te gaan. Een deel van het kabinet kwam dinsdag al bij elkaar voor overleg over compensatie voor consumenten en bedrijven, maar zei toen nog verschillende varianten te moeten doorrekenen.

‘Concreet betekent het dat we de energiebelasting fors gaan verlagen’, aldus staatssecretaris Ye?ilgöz-Zegerius van Economische Zaken en Klimaat. ‘Aan de ene kant heb je die hogere gasprijzen die we zien, die gaan we verlagen door de belastingvermindering die je op je rekening hebt te verhogen met 230 euro. Aan de andere kant leidt de hogere gasprijs ook tot een hogere elektriciteitsprijs en de energiebelasting op elektriciteit gaan we verlagen. En dat betekent dat een gemiddeld gezin met een gemiddeld verbruik uiteindelijk ongeveer op iets meer dan 400 euro compensatie uitkomt en daarmee de stijging van de energierekening enigszins wordt beperkt.’

Per elektriciteitsaansluiting geldt een belastingvermindering voor de energiebelasting, ook wel heffingskorting genoemd. De vermindering geldt alleen voor onroerende zaken met een verblijfsfunctie, zoals een huis of kantoor. De belastingvermindering wordt toegekend omdat de Belastingdienst een deel van het energieverbruik als basisbehoefte ziet. Over dat deel wordt geen belasting betaald. De hoogte van deze belastingvermindering wordt ieder jaar opnieuw vastgesteld en is sinds 2013 gestegen van 385,53 euro inclusief 21 procent btw gestegen naar 558,56 euro inclusief 21 procent btw in 2021. Volgend jaar wordt dat dus 230 euro meer.

Plaats zelf een reactie:

(U heeft ruimte voor 400 tekens)

Categorieën

  • Afval (4)
  • Agenda (3.460)
  • Biologisch (121)
  • Blog Action Day (57)
  • Bouwen-Klussen (946)
  • Communicatie (382)
  • Cradle to Cradle – Circulair (1)
  • Design (245)
  • Dieren (182)
  • Donald Trump (3)
  • Duurzaam (10)
  • Educatie (353)
  • EEN-Armoede (252)
  • Energie en Besparing (3.809)
  • Europa (29)
  • Evenementen (211)
  • Geluid (27)
  • Gezondheid (324)
  • Goed Doel (122)
  • Green Deal (43)
  • Greenwashing (123)
  • Hergebruik-Kringloop (1)
  • Iets anders (459)
  • Int. Samenwerking (195)
  • Investeren (151)
  • Joe Biden – Barack Obama (119)
  • Kerst (125)
  • Klimaat (1.751)
  • Licht (403)
  • Lucht (35)
  • Mensenrechten (176)
  • Milieu (1)
  • MVO (2)
  • Natuur (823)
  • Nederland (46)
  • Olympische Spelen (68)
  • Oranje (158)
  • Oud & Nieuw (133)
  • Pasen (2)
  • Sinterklaas (16)
  • Sport (247)
  • Vakantie (73)
  • Valentijn (38)
  • Verkiezingen (52)
  • Vervoer en OV (1.844)
  • Vrijwilligerswerk (16)
  • Water (317)
  • Welzijnswerk (30)
  • Recente berichten

  • Plastic Wegwerp Draagtasjes Versus Herbruikbare Draagtasjes
  • Verhuizen? Regel Regel Deze Drie Dingen Vooraf
  • Verduurzaam Jouw Bedrijf En Maak Dat Breed Bekend Bij Gemeenten En Leveranciers
  • Tips Om Een Woning Duurzamer Te Maken: Verlaag Je Energiekosten
  • Conferentie Energieopslag: Ontwikkelingen En Uitdagingen by Klimaatweb
  • Het Merwede NaZomer Festival In De Merwedekanaalzone In Utrecht
  • Drystack Wint ING Circulair Ondernemenprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Windpark Met Zes Windmolens Langs De E34 by ENGIE, Storm En Wind4Flanders
  • Netwerkweek Zwerfafval 2022: Samen Op Weg Naar Minder Zwerfafval by RWS
  • Energiedamwand Nederland Wint Greenchoice Energieprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Tiny Forest Amsterdam Ontvangt VHG Groenprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Essent Voorziet 4.000 Woningen In Merwedekanaalzone Utrecht Van Duurzame Energie 
  • Rechtvaardig Mobiliteitsbeleid by KiM
  • Energieketens Voor CO2-Neutrale Mobiliteit In Kaart Gebracht by KiM En TNO
  • Behoud Van Energie En Een Duurzame En Natuurlijke Omgeving In Nederland
  • Op Zoek Naar Een Duurzame Vloer? Kies Voor Een Kurkvloer, Houten Vloer Of Bamboe Vloer
  • Bescherm Je Houten Tafel Duurzaam Tegen Vlekken En Krassen Met Osmo Topoil
  • Nationale Conferentie Circulaire Bouweconomie
  • Zonnedak Met 911 Zonnepanelen Op Zeefgebouw Groningen In Gebruik Genomen
  • Museum of the Future: The Most Beautiful Building On Earth In Dubai
  • Links

    Milieunet op..