Energie-U: WIJdeWind voor Duurzame Energie in Utrecht
Geschreven op 10-10-2010 - Erik van Erne. Geplaatst in Energie en BesparingIn mei 2010 werd er in Houtzaagmolen ‘De Ster’ in Lombok door de gemeente Utrecht een energiecafé georganiseerd als onderdeel van het Klimaatstraatfeest 2009-2010. Dit met als doel inwoners van Utrecht West bij elkaar te brengen en op het spoor te brengen van energie besparen en duurzame energie opwekken.
Saskia Kluit deed daar het voorstel met elkaar windmolens neer te zetten. Tenslotte laten tegenstanders altijd goed van zich horen, maar voorstanders organiseren zich lastiger. Anderen raakten enthousiast bij dit idee voor een burgerinitiatief en brachten hun eigen ambities en gedachten in. En zo ontstond het idee voor Energie-U: een vereniging waarmee mensen gemakkelijk mee kunnen doen met energiebesparing en energieopwekking.
Energie-U is het vehikel om voorstanders van duurzame energie een stem te geven en ook gewoon alvast met elkaar aan de slag te gaan met kleinere initiatieven op gebied van besparen en opwekken. WijdeWind is de werkgroep die zich inzet voor windmolens in gemeente Utrecht. WijdeWind gaat zelfs nog verder: WijdeWind wil zelf windmolens bouwen zodat de groene stroom aan Utrechtse burgers en bedrijven geleverd kan worden.
Voor de werkgroep WIJdeWind zijn Bob Schulte en Saskia Kluit aanspreekpunt. Beiden hebben een professionele achtergrond in windenergie in Nederland. De werkgroep Wijdewind gaat komende maanden al hard aan de slag. Gemeente Utrecht is een windenergieplan aan het voorbereiden dat komend najaar in de gemeenteraad besproken gaat worden. Ook de provincie maakt plannen voor windenergie. Vaak zie je rondom deze planvorming de tegenstanders in beeld. WijdeWind wil op positieve manieren laten zien dat Utrechters klaar zijn voor grootschalige opwekking van duurzame energie: door bijvoorbeeld burgers van Utrecht voorstellen te laten doen voor het ontwerp van de windparken, door in te spreken tijdens raadsvergaderingen, door met burgers en bedrijven in gesprek te gaan en het allerbelangrijkst: door zelf windmolens te bouwen. Bron: Energie-U