De Metropoolregio Amsterdam Werkt Aan Duurzaamheid: Nieuwe Website MRA Duurzaam
Geschreven op 14-1-2019 - Erik van Erne. Geplaatst in Cradle to Cradle - Circulair, Duurzaam, Energie en BesparingDe 33 gemeenten, 2 provincies en de Vervoerregio Amsterdam zetten zich gezamenlijk in om van de Metropoolregio Amsterdam (MRA) een toekomstbestendige, duurzame regio te maken. Daarvoor is een transitie naar een circulaire en een energieneutrale economie nodig.
Op de nieuwe website MRA Duurzaam leest u wat de samenwerkende overheden in de MRA aan beide thema’s doen. Ook vindt u inspirerende voorbeelden, nieuws en informatie over relevante bijeenkomsten in de regio.
De overheden in de MRA willen met elkaar samenwerken in de omslag naar een circulaire economie. Want zo kunnen zij echt betekenis hebben bij die omslag in de regio. Bijvoorbeeld door circulair in te kopen, door belemmeringen voor ondernemers weg te nemen en door een goede lange termijn circulaire beleidsvisie neer te zetten, waar ondernemers op kunnen investeren.
Op verzoek van diverse bestuurders op het thema Duurzaamheid binnen de MRA is een ontwikkelvisie Circulaire Economie gemaakt voor de overheden in de regio. Kern van die aanpak is de samenwerking op zes grondstofstromen, het maken van een Roadmap Circulair Inkopen & Opdrachtgeverschap, het werken aan belemmerende wet- en regelgeving en monitoring.
De MRA heeft het versnellen van de transitie naar een schone economie aangewezen als een van de zeven ontwikkelrichtingen en daarop ook concrete, gezamenlijke acties benoemd en in gang gezet.
De acties met betrekking tot de energietransitie heeft de MRA vastgelegd in zijn Ruimtelijk Economische Actieagenda 2016-2020. De regie daarbij ligt bij het Portefeuillehoudersoverleg (PHO) duurzaamheid, waarin bestuurders uit beide provincies en de grootste MRA-gemeenten zitting hebben. Deze bestuurders zoeken afstemming met elkaar en bezien waar gezamenlijke inzet meerwaarde kan hebben. De uitvoering van de acties is belegd bij de programmamanager energietransitie, vertegenwoordigers van MRA-overheden en externe experts, die daarbij intensief samenwerken met andere partijen van binnen en soms buiten de MRA.
Zie ook: Circular Commitment Event #2 in de Metropoolregio Amsterdam – Amsterdam Wint World Smart City Award Voor Circulaire Economie – Amsterdam Circulair: Een Visie en Routekaart Voor de Stad en Regio – Paviljoen Circl aan de Zuidas in Amsterdam: Circulair Bouwen by ABN AMRO
Green Deal Warmtenet Metropoolregio Amsterdam voor Verduurzamen Woningen – Warmtenet IJmond in Ontwikkeling: Duurzame Warmte Voor Regio IJmond – Geen Gasaansluiting Meer In Nieuwbouwwoningen In MetropoolRegio Amsterdam – NZKG Jaarcongres: Energietransitie Welke Kansen Kunnen Wij Benutten? – Industrie in Het Noordzeekanaalgebied (NZKG) Wil CO2-Uitstoot Halveren in 2030 – Ontwikkelstrategie brengt stappen naar energieneutraal NZKG in beeld – Steeds meer zwembaden in Amsterdam met warm water van afval: Het Noorderparkpad wordt het paradepaardje