google.com, pub-1373830308765288, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Anders Bekeken

De GasTerra Transitie Jaarprijs 2011: Vier Studenten van de HAN Winnen Met de GFT-Vreter

Geschreven op 24-5-2011 - Erik van Erne. Geplaatst in Agenda, Educatie, Energie en Besparing Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmail

Gasterra Transitie Jaarprijs 2011

9 juni 2011: Vier studenten van de HAN hebben gisteren de Gasterra Transitie Jaarprijs 2011 en 50.000 euro gewonnen. Tijdens het congres van GasTerra in Burgers Zoo wisten zij de jury ervan te overtuigen dat hun idee, de GFT-vreter, het meeste bijdraagt aan de transitie naar een volledig duurzame energievoorziening.

Jacob van de Heuvel, Martha Jalink, Roy van Verseveld en Jeffrey Vink studeren sinds september 2010 bij de HAN. Zij volgen de opleidingen Werktuigbouwkunde, Industrieel Product Ontwerpen, Technische Bedrijfskunde en Embedded Systems Engineering. Het viertal bedacht de GFT-vreter: een systeem voor betaalbare biogasproductie door en voor individuele huishoudens. Boven de grond staat een bak waar het GFT-afval in wordt verzameld. Onder de grond zit een goedkope en praktisch onderhoudsvrije installatie die het afval zonder stank vergist. Tijdens dit vergistingsproces ontstaat biogas (methaan). Dit wordt samen met aardgas gebruikt om bijvoorbeeld een woning te verwarmen. Het proces is CO2-neutraal en het restafval kan probleemloos als mest worden gebruikt.

Volgens de studenten is de GFT-vreter voor iedereen dé manier om ‘stinkend rijk’ te worden. Daarin hebben zij mogelijk een stap in de goede richting gedaan. Van de prijs van 50.000 euro mogen zij 20% zelf houden. De overige 80% moet worden besteed aan verbetering en uitvoering van het idee. Tijdens het congres van GasTerra in 2012 presenteert het team de vorderingen. Bron: Sensor

Van harte gefeliciteerd. Wie de andere vijf prijzen hebben gewonnen is uiteraard wel bekend, maar nergens terug te vinden.

24 mei 2011: De jury van de GasTerra Transitie Jaarprijs 2011 stond voor de lastige keuze: tien teams nomineren uit 38 inzendingen. Na veel overleg maakte de jury de tien genomineerden bekend. De GasTerra Transitie Jaarprijs wordt dit jaar op woensdag 8 juni 2011 uitgereikt tijdens het GasTerra Transitie Jaarprijs Event in Burgers’ Zoo, Arnhem. Het programma begint om 12.00 uur. De middag staat onder leiding van Joris Putman, ambassadeur van de GasTerra Transitie Jaarprijs.

De teams die kans maken op één van de zes prijzen met een totale waarde van ruim 100.000 euro zijn:
• Hogeschool Arnhem en Nijmegen: GFT-vreter,
• Saxion Hogeschool Enschede: Van gasput naar warmtebron,
• Interactive Energy Meter, NHTV Breda: Energy performance,
• Hogeschool Rotterdam: Cyclifier voor de Goudse Poort,
• Hogeschool Zuyd Heerlen: Energiedak 2010 Fotovoltaïsch dakintegratiesysteem,
• Stenden Hogeschool: Greening Generation Y: TV format Groentjes,
• Avans Hogeschool Breda: Expertsysteem voor CO2 uitwisseling,
• Hogeschool Rotterdam: Energie uit restwarmte binnenvaart,
• Hogeschool Arnhem en Nijmegen: Flexibele transitie met de Rothec Multi-Fuel Flex WKK,
• Fontys Hogeschool: PowerBlinds, Sunsational blinds for harvesting the SUN.

Vanaf 25 mei zijn filmpjes van de genomineerden op GasTerra Transitie Jaarprijs te zien en kun je stemmen op het idee dat volgens jou moet winnen. Ben jij genomineerd? Roep dan (mede)studenten, familie, vrienden en kennissen op om op jouw idee te stemmen. Ben je niet genomineerd, maar vind jij dat één van bovengenoemde ideeën in ieder geval met de publieksprijs naar huis moet gaan? Breng dan vanaf 25 mei 2011 je stem uit!

De GasTerra Transitie Jaarprijs daagt uit tot het bedenken van creatieve, innovatieve en in de praktijk toepasbare ideeën rond energieverbruik en duurzaamheid. Denk aan technische innovaties die de energie-efficiëntie verhogen, de inzet van duurzame energiebronnen bevorderen of de CO2-uitstoot verminderen. Maar ook vondsten die het gedrag van energieconsumenten gunstig beïnvloeden, komen in aanmerking voor de prijs. Deze ideeën hebben we nodig om in de huidige transitieperiode, waarin we nog grotendeels afhankelijk zijn van fossiele brandstoffen, steeds doelmatiger met energie te leren omgaan en duurzame alternatieven ruim baan te geven.

Zie ook: De GasTerra Transitie Jaarprijs 2010: Het Duurzame Dorp by Hanzehogeschool – TNO Not Invented Yet en GasTerra Transitie Jaarprijs 2009 voor Energy Battle

2 Reacties

  1. Erik van Erne zegt:

    7 oktober 2015 om 13:34 | Permalink

    De GasTerra Transitie Jaarprijs 2012

  2. Erik van Erne zegt:

    7 oktober 2019 om 11:22 | Permalink

    GasTerra Wordt Geleidelijk Afgebouwd

    GasTerra, het verkoopkantoor van Gronings gas, wordt de komende jaren geleidelijk afgebouwd.

    Door het stopzetten van de gaswinning in Groningen komt ook de kernactiviteit van GasTerra op termijn te vervallen.

    De gezamenlijke aandeelhouders hebben daarom de directie van GasTerra gevraagd een plan op te stellen voor een zorgvuldige afbouw waarbij de onderneming haar verplichtingen kan blijven nakomen.

    Dat staat in een brief die minister Eric Wiebes van Economische Zaken en Klimaat naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. De 165 medewerkers van GasTerra zijn vandaag over het besluit geïnformeerd. Uitgangspunt van het afbouwplan is dat GasTerra ook de komende periode kan blijven bijdragen aan een verantwoorde afbouw van de gaswinning uit het Groningenveld en bovendien aan haar lange termijnverplichtingen kan voldoen. Voor de circa 165 medewerkers komt een sociaal plan.

    GasTerra is onder meer verantwoordelijk voor de verkoop van het door NAM geproduceerde Groningengas. De onderneming is een publiek-private samenwerking tussen de overheid, Shell en ExxonMobil. De Staat bezit de helft van de aandelen.

Plaats zelf een reactie:

(U heeft ruimte voor 400 tekens)

Categorieën

  • Afval (4)
  • Agenda (3.460)
  • Biologisch (121)
  • Blog Action Day (57)
  • Bouwen-Klussen (946)
  • Communicatie (382)
  • Cradle to Cradle – Circulair (1)
  • Design (245)
  • Dieren (182)
  • Donald Trump (3)
  • Duurzaam (10)
  • Educatie (353)
  • EEN-Armoede (252)
  • Energie en Besparing (3.809)
  • Europa (29)
  • Evenementen (211)
  • Geluid (27)
  • Gezondheid (324)
  • Goed Doel (122)
  • Green Deal (43)
  • Greenwashing (123)
  • Hergebruik-Kringloop (1)
  • Iets anders (459)
  • Int. Samenwerking (195)
  • Investeren (151)
  • Joe Biden – Barack Obama (119)
  • Kerst (125)
  • Klimaat (1.751)
  • Licht (403)
  • Lucht (35)
  • Mensenrechten (176)
  • Milieu (1)
  • MVO (2)
  • Natuur (823)
  • Nederland (46)
  • Olympische Spelen (68)
  • Oranje (158)
  • Oud & Nieuw (133)
  • Pasen (2)
  • Sinterklaas (16)
  • Sport (247)
  • Vakantie (73)
  • Valentijn (38)
  • Verkiezingen (52)
  • Vervoer en OV (1.844)
  • Vrijwilligerswerk (16)
  • Water (317)
  • Welzijnswerk (30)
  • Recente berichten

  • Plastic Wegwerp Draagtasjes Versus Herbruikbare Draagtasjes
  • Verhuizen? Regel Regel Deze Drie Dingen Vooraf
  • Verduurzaam Jouw Bedrijf En Maak Dat Breed Bekend Bij Gemeenten En Leveranciers
  • Tips Om Een Woning Duurzamer Te Maken: Verlaag Je Energiekosten
  • Conferentie Energieopslag: Ontwikkelingen En Uitdagingen by Klimaatweb
  • Het Merwede NaZomer Festival In De Merwedekanaalzone In Utrecht
  • Drystack Wint ING Circulair Ondernemenprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Windpark Met Zes Windmolens Langs De E34 by ENGIE, Storm En Wind4Flanders
  • Netwerkweek Zwerfafval 2022: Samen Op Weg Naar Minder Zwerfafval by RWS
  • Energiedamwand Nederland Wint Greenchoice Energieprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Tiny Forest Amsterdam Ontvangt VHG Groenprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Essent Voorziet 4.000 Woningen In Merwedekanaalzone Utrecht Van Duurzame Energie 
  • Rechtvaardig Mobiliteitsbeleid by KiM
  • Energieketens Voor CO2-Neutrale Mobiliteit In Kaart Gebracht by KiM En TNO
  • Behoud Van Energie En Een Duurzame En Natuurlijke Omgeving In Nederland
  • Op Zoek Naar Een Duurzame Vloer? Kies Voor Een Kurkvloer, Houten Vloer Of Bamboe Vloer
  • Bescherm Je Houten Tafel Duurzaam Tegen Vlekken En Krassen Met Osmo Topoil
  • Nationale Conferentie Circulaire Bouweconomie
  • Zonnedak Met 911 Zonnepanelen Op Zeefgebouw Groningen In Gebruik Genomen
  • Museum of the Future: The Most Beautiful Building On Earth In Dubai
  • Links

    Milieunet op..