De Excellente Gebieden: 19 Voorbeeldgebieden voor Zeer Energiezuinige Nieuwbouw
Geschreven op 25-10-2015 - Erik van Erne. Geplaatst in Bouwen-Klussen, Energie en BesparingDe Excellente Gebieden zijn voorbeeldgebieden voor zeer energiezuinige nieuwbouw. Om kennis en ervaring op te doen met energiezuinig bouwen zijn in het kader van het Lente-akkoord 19 gebieden geselecteerd.
De gehanteerde EPC is in deze gebieden was minimaal 25% scherper dan het Bouwbesluit op dat moment voorschreef.
De gebouwde woningen liepen daarmee vooruit op de in het Lente-akkoord afgesproken aanscherping van de EPC sinds januari 2015 en de bijna energieneutrale ambitie voor 2020.
Gemeenten, projectontwikkelaars en andere partijen die energiezuinig bouwen, doen uitgebreide praktijkervaring op met innovatieve bouwmethoden en technieken. En vooral ook met het zoeken naar innovatie in het bouwproces en nieuwe vormen van samenwerking en financiering. Deze kennis en ervaring wordt ondersteund, gedeeld en verspreid in het kennis- en leertraject Excellente Gebieden van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland en het ministerie van Binnenlandse Zaken. Behalve de 19 officieel benoemde Excellente Gebieden, delen in dit traject ook andere gebieden en projecten die energiezuinig bouwen hun kennis en ervaringen. Zie ook Excellente Gemeenten (PDF)
Eind juni 2012 hebben Aedes, Bouwend Nederland, NEPROM, NVB met de minister van Binnenlandse Zaken het Lente-akkoord ondertekend. Energiereductie in combinatie met woonwensen staat centraal bij het vernieuwde Lente-akkoord voor energiezuinige nieuwbouw. In 2015 is de nieuwbouw 50% energiezuiniger dan in 2007. En de komende jaren moet meer zicht komen op het traject naar bijna energieneutrale nieuwbouw vanaf 31 december) 2020.
De 19 Excellente Gebieden:
Almere-Nobelhorst is geen Excellent Gebied, maar neemt deel aan het kennis- en leertraject.
Zie ook: Energiebesparing: Het Lente-Akkoord voor Energiezuinige Nieuwbouw – Lokaal Energieneutraal: Op Weg naar een Energieneutrale Gebouwde Omgeving – Het Praktijkboek Passiefhuis: Het Passiefhuisconcept voor Nieuwbouw en Renovatie – Passief Bouwen en Passief Renoveren: Energieneutraal Wonen Kan Echt – Op Weg Naar Een Klimaatneutrale Gebouwde Omgeving 2050 by CE Delft – Nederland op weg naar Energieneutraal Bouwen in 2020 – GEN (Gebieden Energie Neutraal): Een Concept Voor een Energieneutraal Gebied
geert zegt:
28 juni 2016 om 13:24 | Permalink
Betekend dit dat bouwen in de nog bestaande excellent gebieden in 2016 weer normaal een EPC van 0,4 heeft in plaats van de 25% scherpere norm ?
Omdat in de tekst staat “was verscherpt”.
Groet,
Geert