Dakpark Rotterdam: Een Park op Hoog Niveau
Geschreven op 20-4-2010 - Erik van Erne. Geplaatst in Energie en BesparingOp een voormalig rangeerterrein aan de Vierhavensstraat in Delfshaven komt Dakpark Rotterdam.
Een bijzondere combinatie van een multifunctioneel gebouw met onder andere een winkelboulevard en een wijkpark.
Gemeente Rotterdam en Dura Vermeer Vastgoed / MAB Development herontwikkelen deze locatie waarbij groen samengaat met bedrijvigheid. Hiermee gaat een jarenlange wens van bewoners in vervulling: er komt meer groen in de wijken!
Binnen Nederland is Dakpark Rotterdam een uniek project. Het Dakpark Rotterdam biedt haar bezoekers een rustige groene buitenruimte met horeca, speelvoorzieningen en een wijds uitzicht over stad en haven. Een groene oase in een stedelijke omgeving tussen de oude stadshavens. Het Dakpark Rotterdam verbindt op duurzame wijze de functies wonen, winkelen, werken, onderwijs, cultuur en recreatie met elkaar.
Het groene karakter van het Dakpark staat centraal. Een park met grasweiden, bomen en bosschages. Verspreid over het park komen voorzieningen als bankjes, speelplekken en terrassen. De toegankelijkheid van het park krijgt alle aandacht. Door middel van trappen en hellingbanen zijn de verschillende hoogten van het park te bereiken. Ook komt er een lift.
In het park komen drie bijzondere tuinen met een eigen thema. In het centrum van het park komt een Mediterane tuin met een mooie winterkas waarin kuipplanten kunnen overwinteren en een horecagelegenheid gevestigd is. Aan de kant van het Marconiplein komt een speeltuin met spannende speelelementen die gebruik maken van de verschillende hoogten in het park. En aan de kant van het Hudsonplein komt een tuin waar onder leiding van Creatief Beheer kinderen, jongeren en volwassen uit de omliggende wijken actief zullen zijn. Het park bestaat voornamelijk uit gazon met bomen met een opvallende waterstroom langs de hoofdwandelpaden. De bomen variëren van diverse soorten esdoorn gecombineerd met kers en magnolia. Bijna alle bomen zijn meerstammig met daarbij een aantal monumentale exemplaren. Er is gekozen voor gevarieerde beplanting zodat het park er in alle seizoenen kleurrijk uitziet.
De randen van het park krijgen eveneens kleurrijke beplanting. Vuurdoorn, pruikenboom en pluimhortensia zijn enkele voorbeelden van kleurrijke planten die aan de dakrand komen. Bron: Dakpark Rotterdam
h. poppers zegt:
29 juli 2010 om 15:54 | Permalink
waar kan ik mijn hond uitlaten? op de dijk kan dan niet meer.
Rotterdammer zegt:
28 maart 2011 om 18:43 | Permalink
Een bericht voor H. Poppers:
Het wordt een dakpark, geen dakhondenuitlaatplaats. Gun ons aub een stukje Rotterdam zonder hondenstront.
ex-rotterdamse zegt:
14 september 2012 om 20:05 | Permalink
inmiddels is het 14 september 2012 en ik vraag me af, hoe is het inmiddels met het dakpark? Is er al groen te zien of staan de plannen vanwege de bezuinigingen in de ijskast?