google.com, pub-1373830308765288, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Anders Bekeken

CarbonBlue: Zonnedak met 3500 Zonnepanelen op Parkeerdek bij Carbon6 Gebouw in Heerlen

Geschreven op 13-4-2018 - Erik van Erne. Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmail

30 juni 2018: Als het aan World of Walas ligt, produceren straks 7000 zonnepanelen duurzame energie voor Carbon6, het oude CBS gebouw in Heerlen. Het gaat in totaal om 8400 m2.

CarbonBlue 1 met 3500 zonnepanelen is eind mei opgeleverd. Op donderdag 19 juli vindt de officiële opening plaats van dit eerste project.

Als de welstandscommissie akkoord gaat, wordt nog dit jaar gestart met CarbonBlue 2 met nog eens 3500 zonnepanelen.

De 3500 zonnepanelen van CarbonBlue 1 bevinden zich op een parkeerdek naast Carbon6. Het tweede parkeerterrein ligt daar pal naast. Het is de bedoeling om daar nog eens 3500 zonnepanelen te plaatsen. Het gaat in totaal om 8400 m2. De oppervlakte wordt dus verdubbeld èn dubbel gebruikt: als parkeerdek en als leverancier van duurzame energie.”

Met CarbonBlue 1 wordt ruim een derde van het elektriciteitsverbruik van het gebouw Carbon6 opgewekt. Er is 1 megawatt aan opgesteld vermogen. Dat zorgt voor een energieproductie van circa 900.000 kWh en een reductie van 400.000 kg CO2 per jaar. Voor CarbonBlue 2 wil World of Walas een nieuwere techniek toepassen met andere PV panelen. Daarbij is het opgesteld vermogen lager en het rendement hoger. De panelen kunnen namelijk ook met diffuus licht overweg. Hierdoor komt er aanzienlijk meer licht in de panelen en daardoor is de opwekking hoger dan bij CarbonBlue 1. De verwachting is dat met CarbonBlue 2 10 tot 15 procent meer elektriciteit kan worden opgewekt.

13 april 2018: Vanaf eind mei gaan 3500 zonnepanelen op het parkeerdek circa 35 procent van de benodigde energie leveren aan Carbon6, het voormalige CBS-gebouw in Heerlen. De zonnepanelen liggen op een houten constructie, gemaakt van duurzaam hout. Het regenwater dat op het dak valt, wordt gezuiverd met een helofytenfilter.

Het voormalige hoofdkantoor van CBS (Carbon6) huisvest momenteel een community van zo’n 130 huurders. Carbon6 is gestart in 2012. De methode van Walas Concepts is om zo’n pand geleidelijk te ontwikkelen. De eerste fase is nu afgerond. Belangrijk onderdeel van het project is de energietransitie. Oorspronkelijk werd gedacht aan zonepanelen op het dak van het pand, maar dat bestaat uit veel kleine vleugels en een klein dak, dus dat is niet echt geschikt voor zo’n groot project.

Naast het gebouw bevinden zich twee grote parkeerterreinen met een ondergrondse parkeergarage. Per parkeerdek spreek je over 4200 m2. Nu is boven het eerste parkeerdek een dakconstructie hebben gemaakt met 3500 zonnepanelen, wordt dubbel gebruik gemaakt van de vierkante meters: parkeren én energieopwekking. We hebben het project CarbonBlue genoemd, en er zijn nu al plannen voor CarbonBlue2.

CarbonBlue heeft nog meer duurzame onderdelen, zoals oplaadpunten voor elektrische auto’s en een helofytenfilter, die fijnstof in de lucht en koperdeeltjes van de naastgelegen spoorlijn uit het regenwater filtert. In het midden van het parkeerdek staat een betonnen bak. Daar groeiden voorheen struiken en bomen in. Nu is daar een natuurlijk systeem van gemaakt met struiken, riet- en grassoorten, die het regenwater zuiveren.

Met CarbonBlue kan met een vermogen van 1 MW, met het aantal zonuren dat we in Nederland hebben, ruim een derde van het elektriciteitsverbruik van het gebouw Carbon6 worden opgewekt. CarbonBlue zorgt voor een energieproductie van naar verwachting 900.000 kWh per jaar. In totaal wordt jaarlijks 400.000+ kg CO2 gereduceerd en daar is nog niet in meegenomen de CO2 reductie tijdens de bouw.

Het project CarbonBlue wordt eind mei opgeleverd. Begin juli is de officiële opening.

Plaats zelf een reactie:

(U heeft ruimte voor 400 tekens)

Categorieën

  • Afval (4)
  • Agenda (3.460)
  • Biologisch (121)
  • Blog Action Day (57)
  • Bouwen-Klussen (946)
  • Communicatie (382)
  • Cradle to Cradle – Circulair (1)
  • Design (245)
  • Dieren (182)
  • Donald Trump (3)
  • Duurzaam (10)
  • Educatie (353)
  • EEN-Armoede (252)
  • Energie en Besparing (3.809)
  • Europa (29)
  • Evenementen (211)
  • Geluid (27)
  • Gezondheid (324)
  • Goed Doel (122)
  • Green Deal (43)
  • Greenwashing (123)
  • Hergebruik-Kringloop (1)
  • Iets anders (459)
  • Int. Samenwerking (195)
  • Investeren (151)
  • Joe Biden – Barack Obama (119)
  • Kerst (125)
  • Klimaat (1.751)
  • Licht (403)
  • Lucht (35)
  • Mensenrechten (176)
  • Milieu (1)
  • MVO (2)
  • Natuur (823)
  • Nederland (46)
  • Olympische Spelen (68)
  • Oranje (158)
  • Oud & Nieuw (133)
  • Pasen (2)
  • Sinterklaas (16)
  • Sport (247)
  • Vakantie (73)
  • Valentijn (38)
  • Verkiezingen (52)
  • Vervoer en OV (1.844)
  • Vrijwilligerswerk (16)
  • Water (317)
  • Welzijnswerk (30)
  • Recente berichten

  • Plastic Wegwerp Draagtasjes Versus Herbruikbare Draagtasjes
  • Verhuizen? Regel Regel Deze Drie Dingen Vooraf
  • Verduurzaam Jouw Bedrijf En Maak Dat Breed Bekend Bij Gemeenten En Leveranciers
  • Tips Om Een Woning Duurzamer Te Maken: Verlaag Je Energiekosten
  • Conferentie Energieopslag: Ontwikkelingen En Uitdagingen by Klimaatweb
  • Het Merwede NaZomer Festival In De Merwedekanaalzone In Utrecht
  • Drystack Wint ING Circulair Ondernemenprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Windpark Met Zes Windmolens Langs De E34 by ENGIE, Storm En Wind4Flanders
  • Netwerkweek Zwerfafval 2022: Samen Op Weg Naar Minder Zwerfafval by RWS
  • Energiedamwand Nederland Wint Greenchoice Energieprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Tiny Forest Amsterdam Ontvangt VHG Groenprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Essent Voorziet 4.000 Woningen In Merwedekanaalzone Utrecht Van Duurzame Energie 
  • Rechtvaardig Mobiliteitsbeleid by KiM
  • Energieketens Voor CO2-Neutrale Mobiliteit In Kaart Gebracht by KiM En TNO
  • Behoud Van Energie En Een Duurzame En Natuurlijke Omgeving In Nederland
  • Op Zoek Naar Een Duurzame Vloer? Kies Voor Een Kurkvloer, Houten Vloer Of Bamboe Vloer
  • Bescherm Je Houten Tafel Duurzaam Tegen Vlekken En Krassen Met Osmo Topoil
  • Nationale Conferentie Circulaire Bouweconomie
  • Zonnedak Met 911 Zonnepanelen Op Zeefgebouw Groningen In Gebruik Genomen
  • Museum of the Future: The Most Beautiful Building On Earth In Dubai
  • Links

    Milieunet op..