The ElectroSmog International Festival for Sustainable Immobility
Geschreven op 16-3-2010 - Erik van Erne. Geplaatst in Agenda, Duurzaam, GezondheidDe Balie organiseert van donderdag 18 maart tot en met zaterdag 20 maart2010 het ElectroSmog Festival over duurzame immobiliteit, nieuwe communicatietechnologieën en alles wat hier aan gerelateerd is.
Er zijn meerdere debatten, lezingen, live performances over zeer uiteenlopende onderwerpen. Op 20 maart zal er een debat plaatsvinden dat gaat over voedsel en wereldwijde mobiliteit
Wat betekent eten tegenwoordig voor ons? Er is een groeiend begrip dat voedsel meer is dan een brandstof die onze lichamen aan de praat houdt: een bron van genot en voor sommigen een bron van inkomsten.
Het is ook een belangrijke link tussen ons en onze omgeving, zowel in natuurlijke als sociale zin, zowel lokaal als globaal. Wij denken steeds meer na over onze relatie tot de wereld, de rol van voedsel daarin en onze betrokkenheid daarbij. Eén van de meest urgente kwesties is de rol van duurzaamheid in een tijd van hypermobiliteit.
Er zijn veel verschillende vragen en antwoorden. Moeten we wereldwijde voedselmobiliteit beperken en meer lokale producten kopen? Maar wat moet er dan gebeuren met boeren in de ontwikkelende wereld: mensen voor wie het leveren van ons fruit en onze groente van groot economisch belang is? Wat zouden we willen weten van ons voedsel voor het in de schappen ligt? Hoe kunnen we een verantwoordelijke keuze maken? Welke alternatieve ideeën voor duurzame voedselstrategieën zijn er? En wat betekent het eigenlijk: ‘duurzame voedselstrategieën?’
Dit unieke panel brengt mensen samen die zich bezighouden met praktisch en theoretisch onderzoek naar duurzaam voedsel. We willen de verschillende perspectieven op de maatschappelijke, wetenschappelijke, ethische en technologische aspecten van deze kwestie op een interessante, creatieve en uitdagende manier aan de kaak stellen.
Met: Tania Goryucheva (redacteur “Food and mobility” voor ElectroSmog en de medeoprichter van de Cool Mediators Foundation), Ir. Toine Timmermans (programmamanager Duurzame Voedselketens bij Wageningen UR), Hermani Dias (“Refarm the City” project: open software en hardware tools voor ‘urban farmers’), Dr. Ir. Frank van der Hoeven (Associate professor bij de leerstoel Stedelijk Design van de Technische Universiteit Delft), Michiel de Lange (onderzoeker bij de Erasmus Universiteit Rotterdam: betrokken bij het “Playful Identities” onderzoeksprogramma en co-initiator van het Mobile City platform), Fairfood International (a non-profit campagne en lobby-organisatie die de voedsel- en drankenindustrie stimuleert duurzamer te werk te gaan) en Esther Polak (die de bevindingen van haar huidige project NomadicMILK zal presenteren). Bron: De Balie