Markt voor Vrede 4.2: Zuid-Sudan
Geschreven op 22-2-2010 - Erik van Erne. Geplaatst in Agenda, Educatie, Int. SamenwerkingMarkt voor Vrede is een online aandelenmarkt waarin gehandeld wordt in de mediamood ten opzichte van een conflictgebied.
Deze editie van Markt voor Vrede 4.2. gaat over de ontwikkelingen in Zuid-Sudan. Op Markt voor Vrede kopen en verkopen deelnemers aandelen in percentages. Centraal staat de vraag: Wat is de stemming in de media over de situatie in Sudan de afgelopen week?
Door het nieuws goed bij te houden, kun je voorspellen wat de uitkomst van de Mood Analyser zal zijn. Als een krant bijvoorbeeld schrijft dat hulporganisaties succes boeken, dan is dat positief nieuws. Je kunt dan het beste aandelen met een laag percentage (-50 t/m -35 is de stemming van de media) zo snel mogelijk verkopen, voordat iedereen de aandelen verkoopt en de prijs daalt.
Elke maandag om 17:00 uur maakt Euro’s voor Vrede de uitslag van de Mood Analyser over de mediamood van afgelopen week bekend. Wie de juiste aandelen in handen heeft, krijgt extra credits. De deelnemers met de meeste credits winnen een prijs.
Euro’s voor Vrede vindt het belangrijk dat jongeren inzicht krijgen in hoe moeilijk het is om te werken aan vrede en veiligheid in conflictgebieden. We willen daarom met Markt voor Vrede een breed scala aan informatie aanbieden, waarin zoveel mogelijk invalshoeken op ontwikkelingen in Sudan voor het voetlicht worden gebracht. Wat gaat goed, wat kan beter? De markt stimuleert deelnemers om de informatie tot zich te nemen.
Markt voor Vrede is een kant-en-klaar lespakket. Meedoen met uw klas aan Markt voor Vrede kost u niet veel lestijd. Euro’s voor Vrede biedt docenten ondersteuning. Een gastdocent van Euro’s voor Vrede verzorgt een introductieles bij u op school. Tijdens de les ontvangen uw leerlingen uitleg over het conflictgebied en het spel. De leerlingen kunnen na de les zelfstandig op Markt voor Vrede aan de slag. Via de website kunt u uw leerlingen en hun individuele prestaties volgen. U kunt met uw klas meedoen met de rondes die van start gaan op 29 maart 2010.