Grootste Boekenmarkt van Europa in Deventer !
Geschreven op 13-5-2008 - Erik van Erne. Geplaatst in Agenda, EducatieOp zondag 1 augustus 2010 vindt de 22e (!) editie plaats van de Deventer Boekenmarkt. Dit nationale evenement wordt gehouden in Deventer: Boekenstad en gastvrije Hanzestad. In totaal zijn 878 kramen langs de IJsselkade en de historische binnenstad gevuld met vele duizenden boeken. Een heel mooi voorbeeld van hergebruik.
Kortom: ruim 6 kilometer Boekenmarkt met deelname van gerenommeerde boekhandelaren en antiquariaten uit heel Nederland. Door het grote aantal kramen is de Deventer Boekenmarkt uitgegroeid tot de grootste van Europa. De markt begint officieel om 9.30 uur en duurt tot 17.30 uur. Ter gelegenheid van de 20e editie vinden er speciale jubileumactiviteiten plaats, waaronder de tentoonstelling ‘Verborgen Schoonheid’ met de mooiste middeleeuwse boeken uit de schatkamer van het Stadsarchief en Athenaeumbibliotheek te Deventer.
De Deventer Boekenmarkt vindt jaarlijks plaats op de eerste zondag in augustus (zondag 1 augustus 2010) en wordt bezocht door ruim 125.000 personen. Onlangs is de Deventer Boekenmarkt genomineerd door de Nationale Evenementenprijzen 2008 voor ‘Beste Stadspromotie-evenement van Nederland’.
Tags: Hergebruik-Kringloop