Eetbaar Rotterdam Filmfestival: Stadslandbouw en Een Duurzame Toekomst Van de Stad
Geschreven op 13-5-2011 - Erik van Erne. Geplaatst in AgendaDrijvende tuinen, moestuinen op het dak en restaurants die draaien op lokale productie: de nieuwe stadsboeren komen in beeld.
Eetbaar Rotterdam organiseert op zaterdag 14 mei 2011 het eerste filmfestival over stadslandbouw en eten uit de stad.
De inspirerende films en discussies gaan over voedsel uit de eigen omgeving en wat dat betekent voor de duurzame toekomst van de stad.
Stadslandbouw gaat over het kweken van groente en fruit in de stad, van tomatenplantje tot professioneel boeren.
Vereniging Eetbaar Rotterdam verzamelt kennis en ervaring over stadslandbouw. Door deze te verbinden vormt de vereniging een netwerk waarin lokale initiatieven elkaar versterken.
Het festival toont twee lange films en twee verzamelprogramma’s met korte films. Naast de filmvertoningen is er tijd voor inleiding en discussie. De meeste films zijn Engels gesproken en hebben geen ondertiteling.
Kinderen kunnen tegelijk een kinderfilm bezoeken, om 15:00 draait de film Mijn opa de bankrover.
•14:30: start en in de centrale hal van Lantaren Venster met een minitalkshow met de organisatoren van het festival en een speciale gast uit het vakgebied.
•15:00: The urbal fix: Urbal Fix toont zowel de theorie als de praktijk van landbouw in de stad en gaat over de nieuwe relatie tussen het urbane en het rurale.
•15:00: Stadslandbouw: praktijk & ondernemerschap. Verzamelprogramma met korte films en discussie over de praktijk van stadslandbouw en nieuwe businessmodellen.
•17:00: FRESH laat boeren, denkers en ondernemers aan het woord die op een vernieuwende en duurzame wijze werken in de voedselketen.
•17:00: Stadslandbouw: ontwerp & beleid. Verzamelprogramma met korte films en discussie over het plannen van een productieve stad, op het gebied van design, beleid en innovatie.
Zie ook: Trailer FRESH the Movie: FRESH a Grassroots Movement – Groenten uit Amsterdam: De Eerste Kantoormoestuin Ter Wereld met het Plant Paradise Concept – Video The Windowfarms Project: See the Windowfarm at Farming The City in Amsterdam
Tags: Duurzaam