google.com, pub-1373830308765288, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Anders Bekeken

Dag van de Binnenlucht 2017: Een Gezonde Woning is een Goed Geventileerde Woning

Geschreven op 18-7-2017 - Erik van Erne. Geplaatst in Agenda, Gezondheid Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmail

Een gezonde woning is een goed geventileerde woning. In een woning met genoeg ventilatie slaap je beter, ben je minder vaak ziek en ben je productiever. Aandacht voor binnenlucht in de woning is broodnodig. Want de kwaliteit van de lucht in een  woning is veel slechter dan we denken.

Op donderdag 2 november 2017 organiseren Lente-akkoord, VLA en ISSO i.s.m. het Longfonds daarom in congrescentrum 1931 in Den Bosch de Dag van de Binnenlucht.

Een woning goed isoleren én tegelijk ook goed ventileren klinkt in vele oren nog steeds als een tegenstelling. Ventileren kost inderdaad energie, maar is noodzakelijk voor ieders gezondheid. Tijdens de Dag van de Binnenlucht  maakt u kennis met de nieuwste inzichten en innovaties en gaat u naar huis met praktisch toepasbare kennis.

De Dag van de Binnenlucht is gericht op iedereen die betrokken is bij wonen en woningbouw, zowel bewoners als bouwprofessionals: consumenten, corporatiemedewerkers, projectontwikkelaars, bouwers, installateurs, adviseurs, vastgoedbeleggers, ambtenaren gemeenten en rijksoverheid, fabrikanten en toeleveranciers. Er is maximaal plaats voor 200 deelnemers. U kunt zich hier aanmelden.

Zie ook: De 100%GZNDWonen Challenge: Op Zoek Naar De 100% Gezonde Woning by Mitros – Dingen Waardoor Jouw 50+ Gezondheid Kan Verbeteren: Luchtvochtigheid Meten In Jouw Huis

8 Reacties

  1. Erik van Erne zegt:

    22 augustus 2017 om 15:38 | Permalink

    Kort geding voor gezonde lucht by Milieudefensie

    Milieudefensie heeft een dagvaarding voor een kort geding naar de Haagse rechtbank gestuurd. Hiermee eist Milieudefensie dat de rechter de Staat beveelt zo snel mogelijk maatregelen te nemen om de lucht gezonder te maken. Nederland moet minimaal voldoen aan de Europese luchtkwaliteitswet. Daar willen we niet op wachten, want iedere dag ademen we met zijn allen schadelijke ongezonde lucht in in Nederland. Al jaren is duidelijk dat luchtvervuiling leidt tot ernstige aandoeningen, zoals hart- en vaatziekten, chronische longziekten en longkanker.

    De zitting zal op woensdag 23 augustus 2017 plaatsvinden.

  2. Erik van Erne zegt:

    23 augustus 2017 om 14:26 | Permalink

    De kortgedingrechter in Den Haag maakt op 7 september bekend of de Nederlandse staat meer moet doen tegen de luchtvervuiling.

  3. Erik van Erne zegt:

    7 september 2017 om 16:00 | Permalink

    De Nederlandse Staat moet meer doen tegen luchtvervuiling in Nederland

    De uitspraak in het kort geding voor gezonde lucht tegen de Nederlandse Staat is bekend. Milieudefensie is volledig in het gelijk gesteld. Dit betekent dat de overheid aan de slag moet.

    De luchtvervuiling in Nederland moet nu echt aangepakt worden zodat minder mensen door luchtvervuiling ziek worden of doodgaan. Ook voor de miljoen longpatiënten in Nederland is dit zeer hoopvol nieuws.

    Nu is het wachten op de zitting voor de bodemprocedure op 14 november 2017. Terwijl het in het kort geding enkel ging over of de Staat de Europese wet wel of niet overtreedt, wordt de zaak nu veel breder getrokken. De belangrijkste eis: Gezonde lucht als mensenrecht.

  4. Erik van Erne zegt:

    12 september 2017 om 15:38 | Permalink

    Greenpeace Start Rechtszaak Tegen Belgische Overheid Over Luchtvervuiling

    Greenpeace gaat in Vlaanderen en Wallonië naar de rechter om meer actie van de overheid tegen luchtvervuiling af te dwingen. “Onze regering verzuimt al jarenlang haar burgers te beschermen tegen de schadelijke effecten van vervuilde lucht op onze gezondheid”, schrijft Greenpeace. Inmiddels hebben de ministers van leefmilieu Joke Schauvliege voor Vlaanderen en haar Waalse collega Carlo Di Antonio een ingebrekestelling ontvangen.

  5. Fred zegt:

    29 september 2017 om 15:36 | Permalink

    Staat geeft uitvoering aan vonnis luchtvervuiling, maar gaat wel in beroep

    De Staat moet meer doen tegen luchtvervuiling, heeft de rechter bepaald. Het kabinet geeft daar uitvoering aan, maar gaat ook in beroep. Dat schrijft staatssecretaris Sharon Dijksma van Infrastructuur en Milieu in een brief aan de Tweede Kamer.

  6. Erik van Erne zegt:

    14 november 2017 om 13:15 | Permalink

    We Hebben Recht op Gezonde Lucht

    Gezonde lucht is een mensenrecht. Maar de lucht die we in Nederland inademen is nog helemaal niet gezond. Terwijl de oplossing zo simpel is: meer ruimte voor duurzaam vervoer.

    Op 14 november 2017 vindt de volgende rechtszaak al weer plaats. In die rechtszaak eisen we niet alleen dat de Nederlandse Staat zich aan de wet houdt, maar dat de Staat ook ons mensenrecht op gezondheid respecteert. Daarvoor zijn maatregelen nodig die verder gaan dan Europa voorschrijft: we willen dat Nederland de adviezen van de Wereldgezondheidsorganisatie opvolgt. Die adviezen zijn maar liefst twee keer zo streng als de Europese normen.

  7. Erik van Erne zegt:

    16 november 2017 om 11:44 | Permalink

    Rechtszaak Voor Gezonde Lucht

    Dinsdag 14 november 2017 was het eindelijk zover: de bodemprocedure van Milieudefensie tegen de Nederlandse Staat over ons recht op gezonde lucht. We waren goed voorbereid en onze advocaat hield een vlammend betoog.

  8. Erik van Erne zegt:

    19 november 2017 om 13:34 | Permalink

    Business Solutions For Cleaner Air by EU Environment

Plaats zelf een reactie:

(U heeft ruimte voor 400 tekens)

Categorieën

  • Afval (4)
  • Agenda (3.460)
  • Biologisch (121)
  • Blog Action Day (57)
  • Bouwen-Klussen (946)
  • Communicatie (382)
  • Cradle to Cradle – Circulair (1)
  • Design (245)
  • Dieren (182)
  • Donald Trump (3)
  • Duurzaam (10)
  • Educatie (353)
  • EEN-Armoede (252)
  • Energie en Besparing (3.809)
  • Europa (29)
  • Evenementen (211)
  • Geluid (27)
  • Gezondheid (324)
  • Goed Doel (122)
  • Green Deal (43)
  • Greenwashing (123)
  • Hergebruik-Kringloop (1)
  • Iets anders (459)
  • Int. Samenwerking (195)
  • Investeren (151)
  • Joe Biden – Barack Obama (119)
  • Kerst (125)
  • Klimaat (1.751)
  • Licht (403)
  • Lucht (35)
  • Mensenrechten (176)
  • Milieu (1)
  • MVO (2)
  • Natuur (823)
  • Nederland (46)
  • Olympische Spelen (68)
  • Oranje (158)
  • Oud & Nieuw (133)
  • Pasen (2)
  • Sinterklaas (16)
  • Sport (247)
  • Vakantie (73)
  • Valentijn (38)
  • Verkiezingen (52)
  • Vervoer en OV (1.844)
  • Vrijwilligerswerk (16)
  • Water (317)
  • Welzijnswerk (30)
  • Recente berichten

  • Plastic Wegwerp Draagtasjes Versus Herbruikbare Draagtasjes
  • Verhuizen? Regel Regel Deze Drie Dingen Vooraf
  • Verduurzaam Jouw Bedrijf En Maak Dat Breed Bekend Bij Gemeenten En Leveranciers
  • Tips Om Een Woning Duurzamer Te Maken: Verlaag Je Energiekosten
  • Conferentie Energieopslag: Ontwikkelingen En Uitdagingen by Klimaatweb
  • Het Merwede NaZomer Festival In De Merwedekanaalzone In Utrecht
  • Drystack Wint ING Circulair Ondernemenprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Windpark Met Zes Windmolens Langs De E34 by ENGIE, Storm En Wind4Flanders
  • Netwerkweek Zwerfafval 2022: Samen Op Weg Naar Minder Zwerfafval by RWS
  • Energiedamwand Nederland Wint Greenchoice Energieprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Tiny Forest Amsterdam Ontvangt VHG Groenprijs 2022 Op Duurzame Dinsdag 2022
  • Essent Voorziet 4.000 Woningen In Merwedekanaalzone Utrecht Van Duurzame Energie 
  • Rechtvaardig Mobiliteitsbeleid by KiM
  • Energieketens Voor CO2-Neutrale Mobiliteit In Kaart Gebracht by KiM En TNO
  • Behoud Van Energie En Een Duurzame En Natuurlijke Omgeving In Nederland
  • Op Zoek Naar Een Duurzame Vloer? Kies Voor Een Kurkvloer, Houten Vloer Of Bamboe Vloer
  • Bescherm Je Houten Tafel Duurzaam Tegen Vlekken En Krassen Met Osmo Topoil
  • Nationale Conferentie Circulaire Bouweconomie
  • Zonnedak Met 911 Zonnepanelen Op Zeefgebouw Groningen In Gebruik Genomen
  • Museum of the Future: The Most Beautiful Building On Earth In Dubai
  • Links

    Milieunet op..