Cobouw Congres 2010: Duurzaamheid en Rendement
Geschreven op 1-11-2010 - Erik van Erne. Geplaatst in AgendaDuurzaam bouwen is een mooie ambitie – maar hoe maakt u uw plannen waar op rendabele wijze? Die vraag wordt uitvoerig beantwoord op het dagcongres ‘Duurzaamheid en Rendement’, dat op 1 december 2010 plaatsvindt in ’t Spant in Bussum.
Het begrip duurzaamheid wordt te pas en te onpas gebruikt. Daarom begint dit congres met een grondige definiëring van het begrip. Hierbij wordt duurzaamheid belicht als een fascinerende dimensie van het hedendaagse bouwen, met een belangrijke rol voor hooginnovatieve technologieën en producten. Een dimensie die bovendien veel toegevoegde waarde oplevert, voor mensen, samenleving en milieu. De focus van het congres ligt op het rendement van duurzaamheid, gezien vanuit het perspectief van zowel opdrachtgever als aanbieder.
Zaken die hierbij onder meer aan bod komen: Duurzaam én rendabel ontwikkelen en produceren – een praktijkhandleiding. Duurzaam inkopen maar wél voor de laagste prijs. Duurzaam samenwerken binnen de bouwketen. De verkoopbaarheid van duurzaamheid – de rol van marketingcommunicatie.
’s Ochtends en een deel van de middag vindt het plenaire gedeelte plaats met een keur aan sprekers: Richard Kooloos, directeur ABN-AMRO Groenbank, Bas van de Griendt, milieumanager Bouwfonds, George Müller, directeur Realink Consultancy en partner DOZ energieregie, Teun Bokhoven, ondernemer in de duurzame energie sector, Eduard van der Meer, directeur VBI Verkoopmaatschappij BV, Hans Vos, senior adviseur Laagland Advies, Remko Zuidema, Adamas Groep en Slimbouwen, Jan Terlouw, voorzitter Platform Energietransitie Gebouwde Omgeving (PEGO), Willem Otter, directeur BAM Woningbouw W&R, Jurriën Appers, senior Account Manager Triodos Bank, Jim Schuyt, directievoorzitter van de wooncorporatie Alliantie, Henry Robben, hoogleraar marketing universiteit Nyenrode, Birgit Dulski, senior researcher sustainable building Nyenrode, Stephan Valk, Architect BNA, SVALK architecture research building.
’s Middags hebt u de keus uit vier of vijf workshops. Daarin gaat u samen met deskundige workshopleiders concreet aan de slag met duurzame oplossingen, op maat voor uw situatie.
De Cobouw Top 50 en de Cobouw Awards 2010 – Duurzaam Bouwen: Zo doe je dat –De winst van Duurzaam Bouwen – Duurzaam Bouwen: Gratis Energie-audit en Gratis Checklist DuBo ! –Duurzaam Bouwen krijgt impuls met Partners in Strategische Innovatie – Wat is Energieneutraal, CO2-Neutraal of Klimaatneutraal? Het Einde van Klimaatneutraal !
Duurzaam Renoveren van Historische Gebouwen: Eerste Energieneutraal Monument van Nederland – De valkuilen bij het aanvragen van subsidie voor zonnepanelen – Kringloopbouwmaterialen – Klusbespaartips – UKP NESK
Tags: Duurzaam