google.com, pub-1373830308765288, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Anders Bekeken

23 September Uitgeroepen Tot EU Organic Day

Geschreven op 23-9-2021 - Erik van Erne. Geplaatst in Agenda, Biologisch Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmail

Vandaag hebben het Europees Parlement, de Raad van de Europese Unie en de Europese Commissie een gezamenlijke verklaring ondertekend waarbij 23 september officieel wordt uitgeroepen tot EU-Organic Day.

Jan Plagge, voorzitter van IFOAM Organics Europe, was aanwezig bij de ondertekeningsceremonie en zei: “De Organic Day van de EU is de ideale gelegenheid om de balans op te maken van de prestaties van Europa met het oog op de verwezenlijking van zijn doelstelling om tegen 2030 25% van het areaal biologisch te beheren, van tendensen in de consumentenvraag, van het bewustzijn inzake biologisch in de toeleveringsketen en van de tenuitvoerlegging van het biologisch actieplan van de EU.

Als Europese biologische beweging kijken wij uit naar de samenwerking met de betrokken instellingen en belanghebbende partijen en met alle lidstaten en regio’s om deze EU Organic Day tot een succes te maken. Ik dank alle biologische marktdeelnemers en wens u een gezonde, ecologische, eerlijke en zorgzame EU Organic Day”.

De voorzitter van de biologische vereniging voegde enkele waarschuwende opmerkingen over het gemeenschappelijk landbouwbeleid (GLB) toe: “Deze EU Organic Day maakt deel uit van het Europees biologisch actieplan dat door onder meer de lidstaten ten uitvoer moet worden gelegd via hun nationale strategische plannen voor het GLB. Als biologische sector roepen wij de lidstaten op optimaal gebruik te maken van de mogelijkheden die het nieuwe GLB biedt om de ontwikkeling van hun nationale biologische sector te ondersteunen. Het is tijd om biologische landbouwers en conventionele landbouwers die overschakelen op biologische landbouw naar behoren te belonen voor de voordelen die zij de natuur en de samenleving opleveren, en om bedrijfsadviseringssystemen die gericht zijn op biologische en andere agro-ecologische praktijken, naar behoren te financieren.”

“IFOAM Organics Europe heeft een rapport (PDF) gepubliceerd met een overzicht van de nationale begrotingsbehoeften om 25% biologische grond te bereiken, waaruit duidelijk blijkt dat de meeste lidstaten hun GLB-begroting voor biologische landbouw moeten verhogen als de EU haar doelstelling van 25% wil halen.”

Eduardo Cuoco, directeur van IFOAM Organics Europe, zei: “We zijn erg blij met deze dag waarvoor het belangrijk is om nationale, regionale en zelfs lokale actoren erbij te betrekken, wil deze dag een succes en een viering van de sector worden. Samen met onze leden zullen wij de coördinatie op ons nemen om deze dag in heel Europa te vieren en te laten zien dat de biologische landbouw erin slaagt de Europese landbouw te regenereren en landbouw en natuur met elkaar te verzoenen”. De directeur voegt eraan toe: “Volgend jaar zullen we ervoor zorgen dat we het feest in stijl vieren: naast de eerste EU Biologische Dag zullen we ook de 20e verjaardag van IFOAM Organics Europe vieren.”

Plaats zelf een reactie:

(U heeft ruimte voor 400 tekens)

Categorieën

 • Afval (693)
 • Agenda (3.341)
 • Biologisch (118)
 • Blog Action Day (57)
 • Bouwen-Klussen (886)
 • Communicatie (376)
 • Cradle to Cradle – Circulair (526)
 • Design (238)
 • Dieren (179)
 • Donald Trump (3)
 • Duurzaam (2.430)
 • Educatie (352)
 • EEN-Armoede (253)
 • Energie en Besparing (3.672)
 • Europa (29)
 • Evenementen (203)
 • Geluid (26)
 • Gezondheid (318)
 • Goed Doel (119)
 • Green Deal (38)
 • Greenwashing (120)
 • Hergebruik-Kringloop (327)
 • Iets anders (417)
 • Int. Samenwerking (194)
 • Investeren (147)
 • Joe Biden – Barack Obama (119)
 • Kerst (123)
 • Klimaat (1.720)
 • Licht (395)
 • Lucht (35)
 • Mensenrechten (171)
 • Milieu (756)
 • MVO (113)
 • Natuur (782)
 • Nederland (38)
 • Olympische Spelen (68)
 • Oranje (157)
 • Oud & Nieuw (127)
 • Pasen (2)
 • Sinterklaas (16)
 • Sport (234)
 • Vakantie (86)
 • Valentijn (38)
 • Verkiezingen (51)
 • Vervoer en OV (1.646)
 • Vrijwilligerswerk (16)
 • Water (308)
 • Welzijnswerk (30)
 • Recente berichten

 • The New MOKE: A Fully Electric Car From A Full Electric Brand by MOKE International
 • List of Noteworthy Electric Vehicles in 2022: Release Dates, Range and Prices
 • Smallest Electric Cars In 2022: Vision For The Future Of Transportation by Automative Territory
 • Webinar Wat Betekent De Europese Green Deal Voor Gewasbescherming?
 • 25 Years of a Multi Billion Dollar Maritime City Construction: Sabah Al-Ahmad Sea City In Kuwait
 • Deelslee Elektrisch Deelvervoer In Loppersum: Op Weg Naar Een Fossielvrije Gemeente
 • 50 Jaar Milieubeleid In Nederland: Met Oog Voor De Toekomst by I en W
 • Summit Duurzaamheid In Logistiek: De Rol Van Logistieke Sector In De Circulaire Economie
 • Metropoolregio Amsterdam Kiest Voor Groene, Duurzame Koers: Regio Verduurzamen
 • Windparken Prinses Elisabethzone In België Krijgen Grotere Capaciteit Van 3,5 GW
 • Energiebelasting Gaat Fors Omlaag En Heffingskorting Gaat Omhoog: 150 Miljoen Voor Isolatie
 • BeFrank en Stichting De Noordzee Starten Samenwerking: Afval Op Noordzeestrand Stoppen
 • Aardwarmte Trias Westland Springplank Voor Warmtesysteem Westland (WSW)
 • Dutch Water Week Watersport Event: Allianz Regatta Vanuit Almere
 • Agrifoodmonitor 2021: Duurzaam Voedsel Steeds Belangrijker Voor Nederlanders
 • 70 Nederlandse Startups Op Techbeurs Consumer Electronics Show (CES) In Las Vegas
 • Nationale Conferentie Circulaire Economie 2022: De Transitie Naar Een Circulaire Economie
 • De Elektrische Alfa Romeo Tonale: De Eerste Elektrische Alfa Romeo
 • Harry de Vroome Penning 2021 En De Eerste Groene Anjer Prijs 2021 Uitgereikt
 • Inspiratieweek Bedrijfsafval: Re-act, Re-fuse, Re-use En Re-think by VANG Buitenshuis
 • Links

  Milieunet op..