Nederlanders gooien Tweederde van Oud Textiel bij Restafval
Geschreven op 12-10-2010 - Erik van Erne. Geplaatst in Afval, Hergebruik-KringloopIn Nederland verdwijnt circa 124 miljoen kilo textiel met het restafval in de verbrandingsoven. Het textiel dat niet wordt gescheiden, belandt in het restafval.
De figuur toont aan dat tweederde van al het afgedankte textiel in het restafval verdwijnt. Op jaarbasis gaat het om circa 124.000 ton textiel. De milieudruk van deze fractie kan als volgt inzichtelijk gemaakt worden: Elke kilo textiel die wordt verbrand en niet wordt hergebruikt, levert een vervuiling op die te vergelijken is met 3,4 kg CO2. Bij volledige bronscheiding van textiel en hergebruik conform de huidige methoden kan in theorie een reductie van ruim 425 miljoen kg CO2 gerealiseerd worden. Dit komt overeen met een besparing van 2.250 miljoen autokilometers: bijna 56.000 keer de aarde rond.
Uit onderzoek (PDF) door Eureco, in opdracht van Vereniging Herwinning Textiel en Agentschap NL, blijkt dat 65% van het in het restafval weggegooide textiel in basis geschikt is voor producthergebruik of recycling. Het textiel moet dan wel gescheiden worden aangeboden. Bron: Agentschap NL
De Identitex voor een betere scheiding van textiel – Texperium: 11.000 Oude KLM Uniformen Krijgen een Nieuw Leven