Earth Hour – Lights Out in San Francisco !
Geschreven op 21-10-2007 - Erik van Erne. Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing, Klimaat
Earth Hour 2009 is op zaterdag 28 maart. Een uur het licht uitdoen, van 20.30 tot 21.30 uur, dat is alles.
Tijdens de actie “Lights Out in San Francisco” op zaterdag 20 oktober ging niet alleen het licht uit bij particulieren. Ook bedrijven, winkels en de overheid deden mee. Ook de sfeerverlichting op de Golden-Gate bridge en Alcatraz gingen uit.
San Francisco volgt het voorbeeld van de Australische stad Sydney. Daar werden de lichten al op 31 maart gedoofd. In juni was dan de Europese metropool Londen aan de beurt. Eind maart volgen andere Amerikaanse steden als New York, Los Angeles en Las Vegas.
En weet u wat er zo mooi is aan deze acties: nergens schijnt dit tot enorme problemen te leiden. En juist die angst bij onze minister-president Jan Peter Balkenende en netwerkbeheerder Tennet waren er de oorzaak van dat de allereerste Licht Uit klimaatactie op 1 februari mislukte. Stichting Milieunet maakte de Licht Uit klimaatactie in Nederland bekend. Het initiatief werd genomen in Frankrijk en waaide vervolgens over naar België en Nederland.
Ik stel voor om op 29 maart opnieuw in actie te komen en laten we dan net zoals in al die wereldsteden het licht in Nederland en wat mij betreft in heel Europa ook eens een uur uitdoen van 20.00-21.00 uur. Wellicht kan de nieuwe Task Force Verlichting ons daarbij ondersteunen.
Lights Out in San Francisco en nog heel veel andere steden staat gepland voor 29 maart 2008.
