Anders Bekeken

Minister Gerda Verburg roept op tot Groene Revolutie

Geschreven op 17-11-2009 - Erik van Erne. Geplaatst in Int. Samenwerking

Minister Gerda VerburgLandbouw- en plattelandsontwikkeling zijn door beleidsmakers te lang veronachtzaamd als wezenlijke onderdelen van het klimaatprobleem. Minister Gerda Verburg van LNV vindt het hoog tijd om daar verandering in aan te brengen en de agrarische sector internationaal hoog op de klimaatagenda te zetten. Tijd voor een tweede Groene Revolutie.

Met een oproep tot een tweede Groene Revolutie zal minister Gerda Verburg van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) de voedseltop van de FAO toespreken. De FAO, de landbouw-en voedselorganisatie van de Verenigde naties (VN), houdt deze week in Rome een driedaagse top over mondiale voedselzekerheid.

Groene Revolutie in Afrika
Eén van de antwoorden op de voedselcrisis moet volgens Verburg komen van een tweede Groene Revolutie, die zij vooral in Afrika wil laten plaatsvinden. “Het moet een revolutie in meest letterlijke zin zijn: een revolutie in ideeën, in technologiën, in handelsbeleid, markttoegang en het genereren van financiële middelen. Dit vraagt om nieuw denken, creatief en innovatief.” De Nederlandse regering trekt sinds 2008 jaarlijks € 50 miljoen uit voor verbetering van kennis en infrastructuur van de landbouw in ontwikkelingslanden.

Klimaat
Een duurzame landbouw kan ook een belangrijke bijdrage leveren aan het klimaatprobleem. Verburg: “Het verduurzamen van de landbouw kan de CO2-uitstoot verminderen, sommige rapporten spreken zelfs van de mogelijkheid dat de landbouw CO2 neutraal is in 2030. Maar de landbouw moet zichzelf ook voorbereiden op klimaatveranderingen en investeren in het telen van gewassen die groeien ondanks droogte, of juist een nat klimaat.”

CSD
Met haar oproep geeft minister Verburg een vervolg aan haar voorzitterschap van de CSD, de VN-commissie Duurzame Ontwikkeling. Onder haar leiding spraken 80 landen in mei uit dat verduurzaming van de mondiale landbouw noodzakelijk is om het voedselprobleem te lijf te gaan. Bron: LNV

26 april 2010: Demissionair LNV-minister Gerda Verburg vindt dat het onderwerp milieu beter thuis hoort bij haar ministerie dan bij VROM.Bron: BNR

Één Reactie

  1. j.e van der lede zegt:

    24 november 2009 om 22:33 | Permalink

    Vandaag in het nieuws een item over het uitsterven van bijenvolken tengevolge van landbouwgif in een te hoge concentratie in het oppervlaktewater. Zonder kruisbestuiving op de traditionele manier komt de landbouw in ernstige moeilijkheden.Ik maak me oprecht zorgen en zou willen dat er niet langer afwachtend wordt gereageerd maar er meteen actie ondernomen. wordt Met de vuistdikke rapporten moet het al mogelijk zijn om een actieplan te bedenken.
    IK hoop van harte dat dit bericht op deze manier de minister bereikt.Dat zou erg fijn zijn.

Plaats zelf een reactie:

(U heeft ruimte voor 400 tekens)
*

Categorieën

  • Afval (473)
  • Agenda (2370)
  • Barack Obama (116)
  • Biologisch (111)
  • Blog Action Day (58)
  • Bouwen-Klussen (551)
  • Communicatie (371)
  • Cradle to Cradle (366)
  • Design (204)
  • Dieren (168)
  • Duurzaam (1886)
  • Educatie (321)
  • EEN-Armoede (242)
  • Energie en Besparing (2391)
  • Europa (29)
  • Evenementen (109)
  • Geluid (21)
  • Gezondheid (265)
  • Goed Doel (110)
  • Green Deal (2)
  • Greenwashing (105)
  • Hergebruik-Kringloop (264)
  • Iets anders (255)
  • Int. Samenwerking (184)
  • Investeren (117)
  • Kerst (124)
  • Klimaat (1491)
  • Licht (318)
  • Lucht (28)
  • Mensenrechten (145)
  • Milieu (704)
  • MVO (104)
  • Natuur (573)
  • Olympische Spelen (65)
  • Oranje (148)
  • Oud & Nieuw (81)
  • Pasen (3)
  • Sinterklaas (28)
  • Sport (172)
  • Vakantie (71)
  • Valentijn (34)
  • Verkiezingen (55)
  • Vervoer en OV (699)
  • Vrijwilligerswerk (16)
  • Water (237)
  • Welzijnswerk (27)
  • Schrijvers

    Recente berichten

  • Amsterdam Smart City: Buurzaam Wonen – Slimme Meter in Geuzenveld by Liander
  • Nederland Weer in Recessie by CBS: Met Dank Aan Het Kabinet Rutte-Verhagen
  • Meewind: Investeren in Duurzame Energie
  • Verras je Valentijn met een Hart van Goed Goud op Valentijnsdag
  • Het Bijenpaviljoen op de Floriade 2012 met een Hoog Cradle to Cradle Gehalte
  • Het Jaar van de Bij 2012: Help de Bij te (Over)Leven
  • Groene Natuurorganisaties Exposant op Floriade 2012: Through Animal Eyes
  • Auto Wassen Zonder Water bij Omnigroen Mobiele Was Service van de Haeghe Groep
  • MVO Doe Je Zo Platform: Inspirience & Experience Bijeenkomst
  • Grootste Gemeentelijke Zonnedak van Den Haag: 200 Zonnepanelen op Dak van het Museon
  • Cradle to Cradle Symposium met Michael Braungart bij TU Twente
  • Go4MVO: Taxibedrijven in Noord Brabant CO2-Neutraal – Een Mooi Voorbeeld van Greenwashing
  • Seminar Design for Recyclability: Duurzaam Grondstoffenbeheer – Cradle to Cradle
  • De Lokale Klimaatagenda 2011-2014: Werk Maken van het Klimaat
  • LDEB MeppelEnergie: Lokaal Duurzaam EnergieBedrijf Woonwijk Nieuwveense Landen in Meppel
  • Het Nieuwe Stadkantoor van de Gemeente Utrecht: Licht, Duurzaam en Een Groen Dak
  • Land Art Generator Initiative 2012 International Design Competition: Freshkills Park New York City
  • Natuur in de Stad: Een Duurzame Aanpak in Zwolle – Riviernatuur in de Stad
  • 2012 International Year of Cooperatives: Rabobank Eerste Sponsor IYC 2012
  • 2012 International Year of Sustainable Energy for All: Duurzame Energie Voor Iedereen
  • Links

    Milieunet op..