Anders Bekeken

Hoeveel verdienen directeuren van goede doelen in Nederland en België?

Geschreven op 16-3-2010 - Erik van Erne. Geplaatst in Goed Doel

Salarissen directeuren goede doelenHoeveel verdienen directeuren van goede doelen?

Met die vraag ging Drs. Hans R.J. Sluijter, Voorzitter Updaid, langs goede doelen in Nederland.

Bijna alle organisaties waren open en dat levert een mooi lijstje op van goede doelen, hun directeuren en het bijbehorende salaris.

Voor een toelichting en details verwijs ik graag naar het oorspronkelijke artikel OPINIE: Salarissen directeuren goede doelen (part 1), door Drs. Hans R.J. Sluijter, Voorzitter Updaid.

België is een ander verhaal dan de salarissen in Nederland. Drs. Hans R.J. Sluijter kreeg slechts van twee organisaties medewerking, 11.11.11 en Memisa. In de zoektocht naar meer informatie over salarissen van directeuren bij Goede Doelen in België was het uiteindelijk Coprogram die met de volgende informatie kwam.

salarissen goede doelen belgieDe cijfers zijn ons door de ngo’s zelf (directeur of medewerker) toegestuurd. Sommigen verwijzen zelf naar publicatie op hun website. Wij hebben vertrouwen in correctheid hiervan. Ze zullen waarschijnlijk meer gedetailleerd zijn dan bedragen in jaarverslagen (het jaarverslag zal eerder totalen geven, en geen details per persoon).

De jaarverslagen zijn ofwel gedeponeerd bij nationale bank; ofwel neergelegd bij de griffie. Ze moeten ook meegedeeld worden aan Dgos (de administratie van de Minister Ontwikkelingssamenwerking) indien de ngo subsidies ontvangt. Die verslagen zijn ook gereviseerd, door een bedrijfsrevisor of door de commissaris van de vzw. Deze personen moeten lid zijn van het IBR (Instituut voor bedrijfsrevisoren).

En alle cijfers zijn de actuele cijfers (december 2009 of januari 2010). Lonen worden in België automatisch verhoogd bij indexstijging (overschrijden spilindex) maar er is al sedert oktober 2008 geen stijging meer geweest. ook geen daling met invloed op lonen. Het is daarnaast ook mogelijk dat er op een bepaald ogenblik (januari, maar eventueel ander moment in het jaar) een verhoging op basis van anciënniteit wordt toegekend.

Voor een toelichting en details verwijs ik graag naar het oorspronkelijke artikel OPINIE: Salarissen directeuren goede doelen (part 2), door Drs. Hans R.J. Sluijter, Voorzitter Updaid.

Hans-SluijterDrs. Hans R.J. Sluijter besluit met: Net als de Nederlandse en de Europese lijkt ook Belgische ontwikkelingssamenwerking een soort van Vaticaan: we moeten ze heilig geloven op hun woord, we mogen geen kritische vragen stellen en dossiers worden in geheimschrift in bunkers bewaard totdat ze mogen worden vernietigd. Het machtigste orgaan in elke samenleving is de publieke opinie. Het is aan hen om zich hier niet bij neer te leggen en de genoemde organisaties een brevet van onvermogen te geven.

Deze elf organisaties zijn: Dokters van de Wereld, MO*, Rode Kruis, Greenpeace, De Milieuboot, Plan België, Oxfam Solidariteit, Artsen Zonder Vakantie, Broederlijk Delen, Vredeseilanden en Amnesty International. De salarissen van drie organisatie, te weten Plan België, Oxfam Solidariteit en Vredeseilanden, heb ik nog met moeite via Coprogram kunnen bemachtigen. Greenpeace, De Milieuboot en Amnesty International zijn niet als NGO actief en derhalve boekhoudkundig niet bekend bij Coprogram. Bron: Updaid

30 Reacties

  1. Dik zegt:

    16 maart 2010 om 15:24 | Permalink

    Ik mis eigelijk in deze opsomming van de belangrijkste Goede Doelen Het Leger des Heils en het Rode Kruis zijn deze organisaties vergeten of bewust uit dit lijstje gehaald of gaven deze geen openheid van zaken ?

  2. Erik van Erne zegt:

    16 maart 2010 om 16:14 | Permalink

    @Dik
    Lijkt mij een kwestie van tijd voor die salarissen ook bekend zijn. Staatsloterij directeur Yvonne van Oort verdient 420.000 http://goo.gl/UOOj

  3. Erik van Erne zegt:

    31 maart 2010 om 14:06 | Permalink

    Greenpeace België is het er niet helmaal mee eens. Hun reactie:

    Greenpeace België is volledig transparant over de verloning van zijn directie. Bij Greenpeace België is het maximale bruto maandloon voor een directeur (met maximum aantal jaren anciënniteit) 4.620 euro. Een jaarsalaris is 64.300 euro (met dertiende maand en vakantiegeld ingerekend).

  4. Erik van Erne zegt:

    5 juli 2010 om 11:31 | Permalink

    @Dik
    Zo, het salaris van de directeur van het Rode Kruis is bekend. Blijkt ook aan de hoge kant. Zo hoog zelfs dat minister van Buitenlandse Zaken Maxime Verhagen (CDA) de subsidiekraan dicht dreigt te draaien.

    Directeur Cees Breederveld van het Nederlandse Rode Kruis, die naar eigen opgave 141.828 euro verdient voor een 40-urige werkweek, is bereid salaris in te leveren om per 1 januari 2011 aan de nieuwe code te voldoen.

    http://www.joop.nl/economie/detail/artikel/topman_rode_kruis_levert_onder_dwang_salaris_in

  5. Erik van Erne zegt:

    2 september 2010 om 10:05 | Permalink

    Maxime Verhagen eist transparantie bij hulporganisaties

    Demissionair minister van Buitenlandse Zaken Maxime Verhagen wil inzage in de salarissen van de directieleden van ontwikkelingsorganisaties. Het gaat om alle organisaties die in 2009 minimaal 500.000 euro subsidie kregen.

  6. Tom Couzy zegt:

    4 september 2010 om 17:25 | Permalink

    Rode Kruis, Cees Breederveld, € 198.000,-
    Andere goede doelen zoals o.a. Socutera met (oud)directeur Margaretha A Suman,voorzitter, Jan van Deth,adviseur Auke Jager zijn ondoorzichtig gehouden.
    U weet wel waarom.
    Zo ook stond Caroline Tensen op de loonlijst van de Postcode lotterij voor ca €400.000,- om haar tijd te besteden aan “goede doelen filmpjes”

  7. @ger zegt:

    24 september 2010 om 13:07 | Permalink

    Deze opgaven betreft alleen de directeur,.
    Ik neem aan dat hij dit niet alleen doet en ook niet voor een volledige werkweek.
    Maar is er ook een opgave van al die mensen die onder deze al rijk beloonde directeuren hangen?

    Ik denk dat we met z’n allen nog meer zullen verschieten.

    Daarnaast betalen we via de belastingen daar ook al aan.

    Ik zou zeggen stoppen met die handel en als je toch iets wilt geven zijn er genoeg particuliere instanties die een goed doel nastreven. Als je die goed kent kun je daar je geld kwijt en kun je dat ook zelf controleren.

  8. Harm zegt:

    12 oktober 2010 om 09:56 | Permalink

    Dik,

    Vroeg zich af wat de directeur van leger des heils verdient.
    Ik heb wel eens gehoord dat die op een modaal salaris zit. In ieder geval onder de 100.000.
    Gezien de grootte van die organisatie moeten de directeuren van kankerbestrijding, rode kruis etc zich dan wel schamen, dat ze zoveel binnenhalen.

  9. Erik van Erne zegt:

    31 oktober 2010 om 16:57 | Permalink

    Zembla zet publieke grootverdieners op rij. Wie verdient er meer dan 191.000 euro?

    Een salaris boven de 191.000 euro. Dat is meer dan de Balkenende-norm. En dat is wat duizenden topmensen in Nederland verdienen die van belastinggeld betaald worden. Het zijn bestuurders van ziekenhuizen, universiteiten, gehandicapteninstellingen, woningbouwverenigingen en andere belangrijke maatschappelijke sectoren.

    Oud-premier Balkenende verdiende vorig jaar 191.000 euro inclusief alle toeslagen. Waarom moeten duizenden mensen in de publieke sector met minder verantwoordelijkheid dan de premier meer verdienen dan de minister-president? Sinds tien jaar wordt er veel gediscussieerd over de topinkomens in de publieke sector, maar er is nog steeds geen wet die een maximum vastlegt. Zembla komt met de salaristoppers. Bron: Joop.

    Get Microsoft Silverlight
    Bekijk de video in andere formaten.

    Hoe bestaat het dat een directeur van het CBR 448.000 euro krijgt. Waar gaat dat over? Grote verantwoordelijkheid? Voor wat dan? Afnemen van x rij-examens. Absoluut absurd.

    191.000 is een mooi salaris en ik zie geen enkele reden waarom iemand in een publieke functie meer zou moeten verdienen. Direct afromen die salarissen en directeuren die het niet zien zitten: gewoon opstappen en wegwezen. Denk dat het niet al te moeilijk is om een vervanger te vinden die het voor 191.000 euro doet.

  10. A.E.Barnhoorn-de Vos zegt:

    17 januari 2011 om 16:38 | Permalink

    Ik zit te zoeken op internet naar een nieuw doel,dat de mensen in een verzorgings huis een beetje aanspreekt.Ik maak graag kaarten en die worden aan de balie verkocht,Ik ben er sinds een jaar mee bezig en ik heb nu voor mijn derde doel mijn eindpunt bereikt.Voor ieder doel ga ik tot 300 euro,dus zat ik nu te zoeken waar ik nu voor zal gaan,maar tot mijn schrik zie ik al die salarissen van directeuren staan en dan zakt de moed mij toch even in de schoenen,ik heb het met zoveel enhousiasme gedaan,maar als al mijn werk daaraan besteed zal worden,dan denk ik doe het zelf dan maar met zo’n salaris.

  11. Mariët Frigge zegt:

    8 februari 2011 om 11:59 | Permalink

    Bij het opschonen van mijn donaties, heb ik goede doelen gevraagd wat het totale inkomen van hun directeur was.
    Milieudefensie: € 56.000
    Wakker Dier: € 2485 netto per maand

  12. keesuitdenhaag zegt:

    4 september 2011 om 18:37 | Permalink

    Als de goede doelen subsidie krijgen betaal ik indirect.
    Dit omdat ik belasting betaal, aangezien dit een fiks bedrag is geef ik niks meer aan die z.g goede doelen.

  13. Titan T. Fox zegt:

    5 september 2011 om 11:23 | Permalink

    Ik geef geen rode cent aan “goede doelen”. We betalen jaarlijks miljoenen aan ontwikkelingshulp (wat bij corrupte regimes en warlords terecht komt-) en andere kansloze trajecten. We betalen ons krom aan ziekenfondspremies, belastingen, onzin-toeslagen, verzekeringen en pensioenpremies die een steeds lager rendement opleveren. Als je zelf zorg nodig hebt moet je nog maar zien dat je geholpen wordt.

  14. Titan T. Fox zegt:

    5 september 2011 om 11:29 | Permalink

    Onze overheid vindt het belangrijker om bakken met geld uit te geven aan die Griekse uitvreters die met 55 met pensioen willen gaan, terwijl ze puur door middel van boekhoudfraude toe konden treden tot de EU.

    Ook gaat ons VVD-kabinet al snijden in de koopkracht van de zwakkeren in onze eigen samenleving (de zieken / gehandicapten). Vervolgens durven die gesubsidieerde “goede doelen” bij MIJ aan de deur te komen om NOG MEER van MIJN GELD te komen plukken ? Met een salaris van tussen de € 100.000 en € 200.000 per jaar ??

    Waar gaat het heen met de wereld … De mensheid is helemaal gek geworden

  15. Trudy zegt:

    6 september 2011 om 17:28 | Permalink

    Ik geef mijn Airmiles al jaren aan Stichting Aap.Zou best maandelijks iets willen doneren, maar wil eerst weten hoeveel de directeur van deze Stichting verdient. Kan het nergens vinden. Deze Stichting krijgt geen subsidie, maar is wel door de Belastingdienst erkend als ANBI- Algemeen Nut Beogende Instelling. Daarnaast heeft AAP ook het CBF goede doelen keurmerk. Men heeft circa 100 vrijwilligers. Ik heb het Opvangcentrum van AAP in Almere bezocht en er lege-inktcartridges afgegeven. Het was geweldig om te zien hoe de apen daar verzorgd werden en hoeveel ruimte er is,ook buiten op eilandjes.

  16. Johan Somsen zegt:

    16 september 2011 om 12:51 | Permalink

    Behalve de genoemde lijst met salarissen van bestuurders in de goede doelen sfeer, is er ook nog een aardig persbericht betreffende de inkomsten van de directeur van de bloedbank waaraan de donoren hun bloed gratis ter beschikking stellen: “Ondanks de eerdere ophef over de salarissen van het bestuur van bloedbank Sanquin, blijkt uit het jaarverslag van 2010 dat het bestuur nog steeds ongeveer evenveel verdient.
    De SP is behoorlijk verbolgen over onder meer het jaarsalaris van 258.000 euro van de bestuursvoorzitter.’Ze hebben dus niet geleerd van eerdere fouten’, aldus SP-Kamerlid Nine Kooiman”

    Het wordt echt tijd dat de bezem door deze gigantische beerput gaat. Onze politici doen, zoals gewoonlijk, weinig tot niets dus wat nog overblijft, is als bevolking zelf het heft in eigen hand te nemen door NIETS meer te schenken en door dit soort berichten op grote schaal te verspreiden zodat een zo groot mogelijke bekendheid wordt gegeven aan deze kwestie. Wat let u dit bericht in uw eigen omgeving te verspreiden?
    Het zou nog beter zijn een landelijke actie te ontketenen met gebruikmaking van alle media om dit soort wantoestanden OGENBLIKKELIJK een halt toe te roepen.

    Laat men een voorbeeld nemen aan KIKA. Daar bestaan geen woekerinkomens. De vele specialisten die meewerken, doen dat belangeloos en het kantoor word gerund door een kleine groep mensen die een normaal salaris ontvangen. Het zou nieuwe bestuurders (want de zittende dienen zo snel mogelijk het veld te ruimen) sieren wanneer zij hun capaciteiten tegen een bescheiden vergoeding of misschien wel belangeloos beschikbaar stellen aan de gemeenschap net zoals de bloeddonoren dat doen.

    Reacties samengevoegd door redactie

  17. Geschokt zegt:

    24 september 2011 om 16:33 | Permalink

    Ik geef niet meer aan die goede doelen waar van dit soort salarissen worden betaald. Spaar het wel op,om een potje te maken, om m.n. alle bezuinigingen op te kunnen vangen,deze personen merken niets van alle bezuinigingen, zij leveren maar eens flink in,zodat die top minder belast is,zodat er meer geld naar het uiteindelijke goede doel gaat.

    Geldt trouwens ook voor de zorg,ook daar is de top te zwaar, de eigen bijdrage te hoog en vergoedingen uitgekleed. Samen delen heb ik geleerd, maar dat zie ik in de huidige maatschappij niet terug, het is altijd Jannen met petten,die het meest gepakt worden.

  18. adriaan zegt:

    5 oktober 2011 om 15:24 | Permalink

    schande schande schande

  19. ed zegt:

    5 oktober 2011 om 22:26 | Permalink

    gelukkig dat er zoveel mensen in ellende leven fantatisch want daardoor kunnen de directeuren van goede doelen in weelde leven. En toch mooie praatjes houden.

    dus hoe meer ellende in de wereld hoe beter

  20. a,godschalk zegt:

    13 oktober 2011 om 07:58 | Permalink

    hoe komt het toch dat er zo weinig publiciteit word gemaakt over al die
    misbruikingen die gedaan worden met geld wat oprechte mensen geven aan goede doelen
    oude mensen en natuurlijk ook andere geven vaak hun laatste centen hieraan
    deze zelfzuchtigheid van die zgn goede doelen moet toch een keer afgelopen zijn
    na hoogmoed komt de val zeggen ze mmmmmmmmmtja
    en waarom word dit misbruik niet door mensen gecontroleerd en bij fraude en dat is het
    gestraft dit zijn toch grotere misdadigers dan ,n kruimeldief

    afz.ag

  21. Henkie zegt:

    25 oktober 2011 om 06:11 | Permalink

    Zonder uitzondering verdienen alle directeuren maar ook de managers ed. van de goede doelen veel teveel. Het is te handig geld binnenharken met een zielig verhaal.

    Echter met al die bekende goede doelen ben je er nog niet eens. Tel er ook nog maar al die stichtingen erbij op die subsidies bij elkaar harken en de directeuren en vriendjes riante salarissen geven.

    De goede doelen geven wat meer openheid van zaken, maar als je naar hun jaarverslagen kijkt, dan zul je nooit een tabelletje zien met wat er waarvandaan binnenkomt en wat waar allemaal aan betaald wordt. Oplichten doe je stiekem…

  22. Inge Schreurs zegt:

    14 november 2011 om 13:25 | Permalink

    Ben benieuwd naar het salaris van Rob van Gaal (directeur NSGK)
    kan het nergens vinden.

  23. van Gent zegt:

    17 november 2011 om 21:36 | Permalink

    Vanaf 2012 kappen met alle subsidies van goede doelen.
    Als ze een breed draagvlak hebben onder de bevolking kunnen ze zichzelf heel goed bedruipen.
    Niet gek dat Wilders zoveel stemmen krijgt met zo’n verrotte kliek die aan hun vriendjes onze belastingpenningen toespeelt.

  24. Jan zegt:

    27 januari 2012 om 15:04 | Permalink

    Ik geef al jaren aan KWF en zie tot mijn verbazing dat de directeur Ton hazelaar zichzelf het meest toe eigend (verdienen is een groot woord).
    Met deze zeg ik mijn lidmaatschap op die ik al heb sinds de gulden tijd.

    Jammer dat er nog steeds van egoisten rondlopend. (dieven wilde ik niet zeggen)

  25. wouter zegt:

    29 februari 2012 om 12:02 | Permalink

    wanneer komt weer eens iemand die niet allen zegt wat ie doet , maar ook doet wat ie zegt, Niet alleen salarissen boven de 2 ton van bestuurders, maar ook die van TV grootheden liegen er niet om ( vaak nog veel hoger ). Regel deze onzin over zgn ” grote verantwoordelijkheid ” en half nederland ligt aan uw voeten.

  26. Bezorgt zegt zegt:

    9 maart 2012 om 23:29 | Permalink

    Als ik Zembla beluister dan kan ik alleen maar tot de conclusie komen dat er tot op heden niets is veranderd: Hans Hoogervorst is érg ongeloofwaardig en doet zijn naam geen eer aan.
    Volgens mij zal en wil Mark Rutten niets veranderen omdat hij na zijn regeerperiode ook een topfunctie kan krijgen in het bedrijfsleven en dan ook zo’n exorbitant hoog salaris kan ontvangen. Dus waarom dit veranderen.
    Nu veel mensen het zó moeilijk hebben is het ethisch volstrekt verwerpelijk en onfatsoenlijk dat bestuurders en ook de specialisten meer verdienen dan de Balkenende norm.

  27. landman zegt:

    10 maart 2012 om 17:03 | Permalink

    na het zien van de goede doelensalarissen heb ik en mijn vrouw besloten niets
    maar dan ook niets meer aan goede doelen te geven.
    elke collecte gaven wij aan.
    bij deze einde oefening
    ben 10 3 2012

  28. paul zegt:

    5 april 2012 om 12:27 | Permalink

    Ik geef niets meer aan de “goede”doelen waar in de organisatie zulke zakken vullers zitten. Je zou verwachten dat deze mensen hun job meer als een roeping zouden zien. Dit is volgens mij ook de reden van alle ellende in de zorginstellingen e.d.

  29. Christiaan zegt:

    10 april 2012 om 14:15 | Permalink

    L.S.
    Weet iemand misschien wat de directeur van de Sichting Respo International (Zwolle)’verdient’ ? (Respo heeft trouwens geen CBF- keur)
    Bij voorbaat dank.

  30. Solidariteit Vlaanderen zegt:

    9 mei 2012 om 17:07 | Permalink

    Solidariteit Vlaanderen, Solidariteit Zonder Grenzen én het eveneens weerbarstige ‘Vierde wereld syndicaat” werken uitsluitend met vrijwilligers. Geen lonen voor de mensen die zich met hart en ziel, vaak dag in dag uit inzetten voor een wereld zonder armoede. (Zels geen vrijwilligersvergoeding(en) (of verkapte verloning)gaan er over de toonbank, de nieuwste trend in het welzijnwerk, …)
    Mvg Daniël Deblaere.

Plaats zelf een reactie:

(U heeft ruimte voor 400 tekens)
*

Categorieën

  • Afval (473)
  • Agenda (2370)
  • Barack Obama (116)
  • Biologisch (111)
  • Blog Action Day (58)
  • Bouwen-Klussen (551)
  • Communicatie (371)
  • Cradle to Cradle (366)
  • Design (204)
  • Dieren (168)
  • Duurzaam (1886)
  • Educatie (321)
  • EEN-Armoede (242)
  • Energie en Besparing (2391)
  • Europa (29)
  • Evenementen (109)
  • Geluid (21)
  • Gezondheid (265)
  • Goed Doel (110)
  • Green Deal (2)
  • Greenwashing (105)
  • Hergebruik-Kringloop (264)
  • Iets anders (255)
  • Int. Samenwerking (184)
  • Investeren (117)
  • Kerst (124)
  • Klimaat (1491)
  • Licht (318)
  • Lucht (28)
  • Mensenrechten (145)
  • Milieu (704)
  • MVO (104)
  • Natuur (573)
  • Olympische Spelen (65)
  • Oranje (148)
  • Oud & Nieuw (81)
  • Pasen (3)
  • Sinterklaas (28)
  • Sport (172)
  • Vakantie (71)
  • Valentijn (34)
  • Verkiezingen (55)
  • Vervoer en OV (699)
  • Vrijwilligerswerk (16)
  • Water (237)
  • Welzijnswerk (27)
  • Schrijvers

    Recente berichten

  • Amsterdam Smart City: Buurzaam Wonen – Slimme Meter in Geuzenveld by Liander
  • Nederland Weer in Recessie by CBS: Met Dank Aan Het Kabinet Rutte-Verhagen
  • Meewind: Investeren in Duurzame Energie
  • Verras je Valentijn met een Hart van Goed Goud op Valentijnsdag
  • Het Bijenpaviljoen op de Floriade 2012 met een Hoog Cradle to Cradle Gehalte
  • Het Jaar van de Bij 2012: Help de Bij te (Over)Leven
  • Groene Natuurorganisaties Exposant op Floriade 2012: Through Animal Eyes
  • Auto Wassen Zonder Water bij Omnigroen Mobiele Was Service van de Haeghe Groep
  • MVO Doe Je Zo Platform: Inspirience & Experience Bijeenkomst
  • Grootste Gemeentelijke Zonnedak van Den Haag: 200 Zonnepanelen op Dak van het Museon
  • Cradle to Cradle Symposium met Michael Braungart bij TU Twente
  • Go4MVO: Taxibedrijven in Noord Brabant CO2-Neutraal – Een Mooi Voorbeeld van Greenwashing
  • Seminar Design for Recyclability: Duurzaam Grondstoffenbeheer – Cradle to Cradle
  • De Lokale Klimaatagenda 2011-2014: Werk Maken van het Klimaat
  • LDEB MeppelEnergie: Lokaal Duurzaam EnergieBedrijf Woonwijk Nieuwveense Landen in Meppel
  • Het Nieuwe Stadkantoor van de Gemeente Utrecht: Licht, Duurzaam en Een Groen Dak
  • Land Art Generator Initiative 2012 International Design Competition: Freshkills Park New York City
  • Natuur in de Stad: Een Duurzame Aanpak in Zwolle – Riviernatuur in de Stad
  • 2012 International Year of Cooperatives: Rabobank Eerste Sponsor IYC 2012
  • 2012 International Year of Sustainable Energy for All: Duurzame Energie Voor Iedereen
  • Links

    Milieunet op..