Anders Bekeken

Raad van Advies voor Lokaal Duurzaam Energiebedrijf

Geschreven op 8-2-2010 - Erik van Erne. Geplaatst in Energie en Besparing

stad-van-de-zonDe gemeenten Apeldoorn, Heerhugowaard en Tilburg krijgen een steun in de rug bij hun plannen voor het ontwikkelen van een lokaal duurzaam energiebedrijf.

De Raad van Advies met voorzitter Bart Jan Krouwel (oud-directeur Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen Rabobank), Herman Wijffels (econoom, hoogleraar duurzaamheid en maatschappelijke verandering Universiteit van Utrecht), Peter Molengraaf (voorzitter Raad van Bestuur Alliander) en Toon Bullens (programma manager Nyenrode Business Universiteit, Klimaatprogramma Tilburg) gaan de gemeenten helpen bij het realiseren van hun doelstellingen.

De gemeenten hebben als doelstelling om in de nabije toekomst energieneutraal te worden. Technisch is het mogelijk deze doelstelling te realiseren, zo bleek uit een routekaart die de gemeenten eerder hebben laten opstellen om de haalbaarheid van de doelstelling te toetsen. Binnen de gemeentegrenzen van Apeldoorn, Tilburg en Heerhugowaard wordt al uit diverse duurzame bronnen energie opgewekt. Zie ook: Steeds meer lokale duurzame energiebedrijven met een mini-energiecentrale

Om volledige energieneutraliteit te bereiken is wel een versnelling van duurzame opwekking van energie én energiebesparing nodig. Die versnelling kan worden gemaakt door een energiebedrijf van en voor de gemeenschap, waarbij maatschappelijke organisaties, burgers en bedrijven een belangrijke rol spelen. Zo’n bedrijf bundelt projecten, geld en kennis en kan winst gebruiken voor het opstarten van nieuwe duurzame projecten die nu om diverse redenen niet van de grond komen. Belangrijke bijkomende voordelen zijn het betaalbaar houden van de energie- en daarmee woonlasten en de zeggenschap en betrokkenheid van de lokale gemeenschap.

Een concept voor het lokaal duurzaam energiebedrijf is intussen in de gemeente Apeldoorn uitgewerkt. In Tilburg loopt een haalbaarheidsonderzoek. Daarbij wordt onder andere gebruik gemaakt van de ervaringen in Apeldoorn. Bij de verdere ontwikkeling zal de Raad van Advies kritisch meedenken, gevraagd en ongevraagd advies geven en een ambassadeursfunctie vervullen.

Zie ook: Prins van Oranje opent Stad van de Zon in Heerhugowaard - De Klimaatambassadeurs en de Themateams ! - Apeldoorn voorop in duurzaamheid - Energiebesparing – Economie Light is de nieuwe route !

Één Reactie

  1. Jan zegt:

    8 februari 2010 om 17:58 | Permalink

    Wij zijn momenteel druk bezig om een nieuw strandpaviljoen te bouwen en worden alleen maar tegengewerkt als het om duurzaam bouwen gaat. De gemeente Texel maakt haar eigen regels en 99% wordt afgekeurd door Welzijn. Ze willen Texel duurzaam maar mag niet ten koste gaan van het uitzicht.

Plaats zelf een reactie:

(U heeft ruimte voor 400 tekens)

Categorieën

  • Afval (373)
  • Agenda (1715)
  • Barack Obama (114)
  • Biologisch (86)
  • Blog Action Day (56)
  • Bouwen-Klussen (403)
  • Communicatie (209)
  • Cradle to Cradle (279)
  • Design (81)
  • Dieren (147)
  • Duurzaam (1285)
  • Educatie (245)
  • EEN-Armoede (190)
  • Energie en Besparing (1914)
  • Europa (14)
  • Evenementen (94)
  • Geluid (20)
  • Gezondheid (203)
  • Goed Doel (100)
  • Greenwashing (87)
  • Hergebruik-Kringloop (221)
  • Iets anders (217)
  • Int. Samenwerking (145)
  • Investeren (105)
  • Kerst (102)
  • Klimaat (1382)
  • Licht (278)
  • Lucht (27)
  • Mensenrechten (116)
  • Milieu (632)
  • MVO (78)
  • Natuur (471)
  • Olympische Spelen (62)
  • Oranje (122)
  • Oud & Nieuw (43)
  • Pasen (3)
  • Sinterklaas (26)
  • Sport (139)
  • Vakantie (67)
  • Valentijn (31)
  • Verkiezingen 2010 (47)
  • Vervoer en OV (520)
  • Vrijwilligerswerk (16)
  • Water (192)
  • Welzijnswerk (25)
  • Schrijvers

    Recente berichten

  • Wikiwijs Online: Zoek, Maak en Deel Lesmateriaal
  • Thorium Energy Future: Molten Salt Reactor (MSR)
  • Subsidieregeling voor Verbouwen en Renovatie: Laag BTW Tarief op Uitgevoerde Werkzaamheden
  • Het Energieweekend 2010: Energiebeurs, Gratis Quickscan en Elektrische Voertuigen
  • Afrikaanse Zoetwaterplant- en Diersoorten Bedreigd: De Rode Lijst by IUCN
  • DHO Symposium Groene ICT en Duurzame Ontwikkeling in het Hoger Onderwijs
  • WASARA Japan: Fuzz Curly Lamps made of 100 percent Recycled Plastic by Josh Jakus
  • TerraCycle Launches Eco-Friendly Upcycle Show On National Geographic Channel: Garbage Moguls
  • We Beat The Mountain: We Use Your Trash for Cool Products
  • TEDGlobal 2010: Keep Your Goals to Yourself by Derek Sivers
  • The Hong Kong-Zhuhai-Macao Bridge Design Competition: Prize Winners
  • Climatopolis by Matthew Kahn, Professor of Economics, UCLA Institute of the Environment
  • World’s Largest Rooftop Solar Heating and Cooling Collector Systems for UWCSEA Singapore
  • Het Eerste Massief Passief Hotel in de Wereld: Eco-Logies in Heusden-Zolder, België
  • De IVN Werkconferentie Ieder Kind heeft Recht op Natuur
  • Bouwen met Groen en Glas by Living Daylights
  • Fabulous Food Festival: Puur, Proeven, Beleven en Genieten!
  • NVC Actualiteitencollege: Het Toepassen van Cradle to Cradle bij de Ontwikkeling van Verpakkingen
  • Duurzaam Tuinieren in Amersfoort: Gratis Cursus voor Inwoners met Sier- of Moestuin
  • Nederland Verpakkings Centrum start Netwerk Duurzaam Verpakken voor het MKB
  • Links

    Milieunet op..