Anders Bekeken

Project Better Place – 250.000 oplaadpunten voor elektrische auto’s in Australië

Geschreven op 29-11-2008 - Erik van Erne. Geplaatst in Energie en Besparing, Vervoer en OV

charge-spot.bmp16-12-2008: Het tempo blijft hoog. De volgende deal is alweer gesloten. Dit keer gaat Ontario in Canada in zee met Project Better Place.

Bron: CNN Fortune Green Wombat

11-12-2008: Geen idee hoe ze dat doen bij Project Better Place, maar ik heb zelden gezien dat een nieuw concept zich zo snel als een olievlek over de wereld verspreid. Het mooie aan deze olievlek is toch wel dat er geen druppel olie aan te pas komt. Dé weg naar duurzaam vervoer is een elektrische weg, dat is wel duidelijk. Ook in Japan

3-12-2008: Ongelofelijk tempo zit er in bij project Better Place. De ene na de andere deal wordt gesloten. Dit keer is Hawaii aan de beurt. Ook daar gaat een netwerk komen van oplaadstations en Renault-Nissan gaat voor de elektrische auto’s zorgen.

De groene stroom komt van Utility Hawaiian Electric. Een belangrijk deel van die duurzame energie zal komen van de Wave Energy Power Plant die in aanbouw is.

“It’s a win-win-win – the only loser in the equation is oil and that’s ok,” said Hawaiian Electric executive vice president Robbie Alm. “Green cars will provide the market for renewable energy.”  Bron: Green Wombat

En daar ben ik het uiteraard helemaal mee eens. Project Better Place heeft inmiddels een heel aardig animatiefilmpje gemaakt over hoe het elektrisch tanken in zijn werk gaat. LET OP: het is niet nodig om een nieuwe taal te installeren. Klik op anuleren en dan even wachten en het filmpje start vanzelf.

29-11-2008: Ook Ierland gaat voor de elektrische auto. De regering van Ierland heeft aangekondigd dat het land gaat streven naar een nationaal wagenpark waarvan 10% elektrisch is per 2020. Het gaat dan om zo’n 250.000 elektrische auto’s die in de komende 12 jaar de Ierse wegen gaan berijden.

Ook hier is project Better Place betrokken en in gesprek met de Ierse regering om het momentum voor elektrische auto’s nu te benutten. Nog even zorgen dat al de elektriciteit die daarvoor nodig is groen wordt opgewekt en het is helemaal voor elkaar. Bron: Overgroen

27-11-2008: Het gaat steeds sneller. Het ene na het andere land gaat in zee met Project Better Place. In Nederland heb ik er jammer genoeg nog helemaal niets over gehoord. Dit keer is het Portugal dat een deal heeft gesloten. Bron: Financial Times

27-10-2008: Project Better Place gaat prima. Het ene na het andere land gaat in zee met Better Place om een infrastructuur aan te leggen voor het opladen van elektrische auto’s. Na Denemarken en Israël is het nu de beurt aan Australië.

Daar gaat Better Place in samenwerking met het Australische energiebedrijf AGL en de financieringsgroep Macquarie Capital een netwerk van tussen de 200.000 en 250.000 laadstations aanleggen dat al in 2012 operationeel zijn in de steden Melbourne, Brisbane en Sydney. De oplaadstations zullen worden gerealiseerd bij huizen, parkeerplaatsen, bedrijven en winkelcentra.

Ook zullen er in de steden en langs de snelwegen worden wisselstations aangelegd, waar lege accu’s automatisch kunnen worden verwisseld voor volle. Dit zal slechts enkele minuten in beslag nemen, terwijl opladen uren duurt. Automobilisten kunnen kiezen uit verschillende manieren om voor de elektriciteit te betalen, vergelijkbaar met de methodes die er nu bestaan om mobiele telefonie af te rekenen, zo meldt persbureau AFP.

battery-exchange-station.bmpHet netwerk zal ongeveer een miljard Australische dollar gaan kosten, een bedrag dat door Macquarie bijeen zal worden gebracht.

Er zal naar worden gestreefd om ook in Australië zo veel mogelijk duurzame energie te gebruiken, het streven is 100%.

In Denemarken wordt vooral windenergie gebruikt en in Israël zonne-energie.

Bron: Tweakers

Kijk, dat schiet natuurlijk lekker op, maar, om even wat dichter bij huis te blijven, daar hebben wij niets aan. Waar blijft een Nederlands netwerk van oplaadpunten is de vraag. Waar halen we de duurzame energie vandaan om al die oplaadpunten van groenestroom te voorzien is de volgende vraag.

9 Reacties

  1. Adjo zegt:

    27 oktober 2008 om 14:35 | Permalink

    Misschien dat Bos en van de Hoeven en Cramer nog wel een potje hebben om de economie te helpen.

  2. Henk zegt:

    22 november 2008 om 10:06 | Permalink

    Project Better Place, het plan voor grootschalige elektrische mobiliteit, krijgt ook in de Verenigde Staten voet aan de grond. Californië is de eerste staat die werk maakt van een elektrische infrastructuur op basis van het plan van Shai Agassi.

    De Bay Area van San Fransisco krijgt de primeur. De overheid investeert ongeveer één miljard dollar in een infrastructuur van ‘wisselstations’. Hier kunnen deelnemers aan Better Place hun lege accu’s inwisselen voor opgeladen exemplaren. Ook zijn er plannen om laadstations bij winkels en restaurants te plaatsen

  3. Erik van Erne zegt:

    25 november 2008 om 09:36 | Permalink

  4. Erik van Erne zegt:

    25 november 2008 om 09:38 | Permalink

  5. Erik van Erne zegt:

    11 december 2008 om 08:51 | Permalink

  6. Erik van Erne zegt:

    11 december 2008 om 08:54 | Permalink

  7. Erik van Erne zegt:

    24 mei 2009 om 21:27 | Permalink

  8. Cor zegt:

    8 september 2009 om 15:09 | Permalink

    In Nederland wordt ook hard gewekt om een landelijk dekkend netwerk te krijgen.
    Op de website http://www.stekkerweb.nl worden ze voor u in beeld gebracht.(binnenkort online)

  9. Erik van Erne zegt:

    6 januari 2010 om 08:01 | Permalink

    Video Renault Fluence ZE – First Israël and Denmark in 2011

Plaats zelf een reactie:

(U heeft ruimte voor 400 tekens)

Categorieën

  • Afval (331)
  • Agenda (1292)
  • Barack Obama (108)
  • Biologisch (79)
  • Blog Action Day (55)
  • Bouwen-Klussen (323)
  • Communicatie (136)
  • Cradle to Cradle (195)
  • Design (38)
  • Dieren (129)
  • Duurzaam (1141)
  • Educatie (190)
  • EEN-Armoede (166)
  • Energie en Besparing (1711)
  • Europa (4)
  • Evenementen (70)
  • Geluid (17)
  • Gezondheid (157)
  • Goed Doel (79)
  • Greenwashing (79)
  • Hergebruik-Kringloop (197)
  • Iets anders (199)
  • Int. Samenwerking (124)
  • Investeren (98)
  • Kerst (102)
  • Klimaat (1325)
  • Licht (246)
  • Lucht (26)
  • Mensenrechten (78)
  • Milieu (580)
  • MVO (69)
  • Natuur (295)
  • Olympische Spelen (52)
  • Oranje (86)
  • Oud & Nieuw (39)
  • Pasen (3)
  • Sinterklaas (26)
  • Sport (102)
  • Vakantie (51)
  • Valentijn (24)
  • Vervoer en OV (434)
  • Vrijwilligerswerk (14)
  • Water (159)
  • Welzijnswerk (25)
  • Schrijvers

    Recente berichten

  • 100 Places To Remember: Masai Mara, Kenya
  • Vodafone opent eerste Cradle to Cradle kantoor in Limburg
  • De Informatieavond Energieneutraal Wonen, Watt LED je?
  • Chicago Auto Show 2010: Ford Transit Connect EV Zero-Emission
  • Prins Albert II of Monaco Foundation: CleanEquity Monaco 2010
  • Van Energieneutrale Nulwoning naar Energieleverende Pluswoning
  • EU Selina: Onderzoek naar Stroomverbruik in Stand-by en Uitstand Apparaten en Electronica
  • Techni-Show en ESEF 2010: Symposium Goed Inkopen = Ketenverantwoordelijkheid
  • Raad van Advies voor Lokaal Duurzaam Energiebedrijf
  • Albert Heijn dekt vriezers af in 2011 en koelwanden in 2015
  • Barendrecht wil geen CO2 opslag en Rotterdam wil wel CO2 opslag
  • EnergieParade 2010: Let’s do It
  • Schmidzt CargoBull The Trailer Company kiest voor LED-verlichting in alle Koelvries Trailers
  • Extra Subsidie voor Integraal Duurzame Stallen en de Subsidieronde 2010
  • The Swirl: Easy Laundry on the Go
  • The New Los Angeles NFL Stadium by Aedas
  • Valentine’s Day: Drop Everything for Love
  • The sOccket Captures Energy From Playing Soccer by Four Students of Harvard University
  • The Full Electric Styletto by Steenstra GCM
  • The Turbine Light by TAK Studio
  • Links

    Milieunet op..