Anders Bekeken

Het Wubbo Ockels Happy Energy Fonds en Het Nieuwe Duurzaamheidsymbool Happy Energy

Geschreven op 31-3-2011 - Erik van Erne. Geplaatst in Energie en Besparing

Happy EnergyOpen brief van Wubbo Ockels aan allen die het verschrikkelijk vinden dat er een aanslag is gepleegd op het duurzame schip Ecolution.

Zie: SAIL 2010: Ecolution, het Zwaar Beschadigde Duurzame Zeilschip by Wubbo Ockels Wordt Hersteld

“Van negatief naar positief”
Namens mijn vrouw, de mensen van de werf, de sponsors en mijzelf heel veel dank voor uw steunbetuigingen en deelname in de verontwaardiging. Zoveel mensen bieden hun hulp aan. Hartverwarmend! Velen zien de daad als een aanslag tegen duurzaamheid en vooral tegen de icoon waarde van het hoopgevend project Ecolution met slogan: “duurzaam hoeft niet minder maar anders”.

Ecolution (een initiatief en droom van mij) is een prototype van een schip dat door Ecolutions BV op de markt wordt gebracht. Ik wil er met mijn vrouw op wonen en demonstreren hoe bijzonder het is om van de natuur te leven, duurzaam en toch in luxe. Ecolutions BV is een nieuwe onderneming zonder subsidie gedragen door drie partijen Marvis jachtbouw, No Limit Ships en Wubbo Ockels BV. Door de aanslag is het schip is het project misschien wel een jaar vertraagd. Een grote frustratie. Nog groter is de frustratie dat je niet begrijpt waarom. Maar we slaan ons erdoor, de mensen van de werf hebben een sterk karakter, de Sponsors laten ons niet in de steek, de verzekeraar (Interpolis) dekt de schade. We kunnen binnenkort beginnen met de (gefaseerde) herstel werkzaamheden.

Ik wil proberen om deze tegenslag en frustratie om te leiden tot iets positiefs. Een soort compensatie. Laat een andere droom van mij hierdoor werkelijkheid worden. Laat ik het sentiment dat zo velen hebben getoond om Ecolution te helpen worden gebruikt deze droom te realiseren. De jeugd is de ‘stakeholder’ van de toekomst. In presentaties aan de jeugd en colleges zeg ik vaak: “over 50 jaar ben ik er niet meer maar jullie wel” “Het is mijn verantwoordelijkheid jullie te helpen”.

De jeugd de gelegenheid geven hun eigen toekomst te maken, dat is één van mijn belangrijkste dromen. Kan ik het negatieve gebeuren van het doen zinken van Ecolution gebruiken om deze droom echt te laten gebeuren?

Misschien wel. Er komt een Wubbo Ockels Happy Energy Fonds speciaal voor het ondersteunen van jongeren projecten die duurzaam zijn. Wubbo Ockels

Happy EnergyHappy Energy wil bijdragen aan de ontwikkeling naar een positieve duurzame samenleving door het promoten, verspreiden en beschikbaar maken van informatie, ideeën en produkten waarin duurzaamheid wordt
onderzocht, gepraktiseerd of tot uiting wordt gebracht.

Happy Energy wil als jonge beweging en onderneming het positieve gedachtengoed van een duurzame samenleving uitdragen door projecten en producten die ‘happy energy’ verspreiden. Met het Happy Energy logo als herkenbaar en universeel symbool. 

Logo Happy EnergyEen nieuw duurzaamheidsymbool. Omdat er nog geen eenduidig logo voor duurzaamheid bestaat, stellen wij een nieuw universeel symbool voor positieve en duurzame energie voor. Plaats een van de banners op je website of je Facebook Wall. Zo steun je het positieve gedachtengoed dat Happy Energy wil uitdragen.

Happy Energy verstrekt geen financiële bijdragen. Er komen op dit moment veel verzoeken binnen voor financiële bijdragen aan nieuwe duurzame initiatieven. Deze nieuwe initiatieven vindt men bij Happy Energy natuurlijk fantastisch, maar dit is niet de opzet van Happy Energy, (wat als doel heeft het promoten van een nieuw universeel symbool voor duurzaamheid), niet te verwarren met het Wubbo Ockels Happy Energy fonds, dat financiële bijdragen verstrekt aan jongeren die duurzame projecten willen uitvoeren.

Plaats zelf een reactie:

(U heeft ruimte voor 400 tekens)
*

Categorieën

  • Afval (473)
  • Agenda (2370)
  • Barack Obama (116)
  • Biologisch (111)
  • Blog Action Day (58)
  • Bouwen-Klussen (551)
  • Communicatie (371)
  • Cradle to Cradle (366)
  • Design (204)
  • Dieren (168)
  • Duurzaam (1886)
  • Educatie (321)
  • EEN-Armoede (242)
  • Energie en Besparing (2391)
  • Europa (29)
  • Evenementen (109)
  • Geluid (21)
  • Gezondheid (265)
  • Goed Doel (110)
  • Green Deal (2)
  • Greenwashing (105)
  • Hergebruik-Kringloop (264)
  • Iets anders (255)
  • Int. Samenwerking (184)
  • Investeren (117)
  • Kerst (124)
  • Klimaat (1491)
  • Licht (318)
  • Lucht (28)
  • Mensenrechten (145)
  • Milieu (704)
  • MVO (104)
  • Natuur (573)
  • Olympische Spelen (65)
  • Oranje (148)
  • Oud & Nieuw (81)
  • Pasen (3)
  • Sinterklaas (28)
  • Sport (172)
  • Vakantie (71)
  • Valentijn (34)
  • Verkiezingen (55)
  • Vervoer en OV (699)
  • Vrijwilligerswerk (16)
  • Water (237)
  • Welzijnswerk (27)
  • Schrijvers

    Recente berichten

  • Amsterdam Smart City: Buurzaam Wonen – Slimme Meter in Geuzenveld by Liander
  • Nederland Weer in Recessie by CBS: Met Dank Aan Het Kabinet Rutte-Verhagen
  • Meewind: Investeren in Duurzame Energie
  • Verras je Valentijn met een Hart van Goed Goud op Valentijnsdag
  • Het Bijenpaviljoen op de Floriade 2012 met een Hoog Cradle to Cradle Gehalte
  • Het Jaar van de Bij 2012: Help de Bij te (Over)Leven
  • Groene Natuurorganisaties Exposant op Floriade 2012: Through Animal Eyes
  • Auto Wassen Zonder Water bij Omnigroen Mobiele Was Service van de Haeghe Groep
  • MVO Doe Je Zo Platform: Inspirience & Experience Bijeenkomst
  • Grootste Gemeentelijke Zonnedak van Den Haag: 200 Zonnepanelen op Dak van het Museon
  • Cradle to Cradle Symposium met Michael Braungart bij TU Twente
  • Go4MVO: Taxibedrijven in Noord Brabant CO2-Neutraal – Een Mooi Voorbeeld van Greenwashing
  • Seminar Design for Recyclability: Duurzaam Grondstoffenbeheer – Cradle to Cradle
  • De Lokale Klimaatagenda 2011-2014: Werk Maken van het Klimaat
  • LDEB MeppelEnergie: Lokaal Duurzaam EnergieBedrijf Woonwijk Nieuwveense Landen in Meppel
  • Het Nieuwe Stadkantoor van de Gemeente Utrecht: Licht, Duurzaam en Een Groen Dak
  • Land Art Generator Initiative 2012 International Design Competition: Freshkills Park New York City
  • Natuur in de Stad: Een Duurzame Aanpak in Zwolle – Riviernatuur in de Stad
  • 2012 International Year of Cooperatives: Rabobank Eerste Sponsor IYC 2012
  • 2012 International Year of Sustainable Energy for All: Duurzame Energie Voor Iedereen
  • Links

    Milieunet op..