Anders Bekeken

Een Echt Eco-product: De Energiezuinige AEG E-1500 Eco-DECT telefoons

Geschreven op 9-2-2010 - Erik van Erne. Geplaatst in Communicatie, Energie en Besparing

AEG Eco product

Tiptel introduceert energiezuinige en stralingsarme AEG Eco-DECT telefoons, zo lees ik in het persbericht dat ik een tijdje geleden ontving en u begrijpt waarschijnlijk wel dat mijn aandacht dan direct gewekt is.

In vergelijking tot normale Digital Enhanced Cordless Telecommunications (DECT) telefoons hebben deze milieuvriendelijke telefoons een aanzienlijk gereduceerd stralingsniveau. Daarnaast besparen de AEG Eco-DECT telefoons meer dan 60% energie dankzij het gebruik van een zeer energiezuinige adapter. De AEG Eco-DECT telefoons kunnen dan ook met recht het predicaat Eco-product dragen.

Tiptel wil met de lancering van de AEG Eco-DECT telefoons in Nederland een positieve bijdrage leveren aan het milieu. Het AEG assortiment is het enige volledig groene productassortiment waarbij alle producten vanuit een eco-bewust perspectief zijn gerealiseerd. Er wordt te allen tijde rekening gehouden met het milieu door, daar waar mogelijk, energie te besparen. AEG gaat zelfs nog verder en laat ook de verpakking en de gebruiksaanwijzing van gerecycled papier vervaardigen.

De straling van de AEG Eco-DECT telefoons wordt automatisch gereduceerd zodra de handset in het basisstation wordt geplaatst en wanneer de handset in de buurt van het basisstation komt. Dit geldt ook wanneer er meerdere handsets zijn aangemeld op het basisstation.Bron: AEGDect via Maussen Communications & Public Relations

Geweldig toch? Straling verminderen,super energiezuinig en milieuvriendelijk, wat wilt u nog meer? Ik zou zeggen wat exacte gegevens over het stroomverbruik, dus maar even een verzoek om nadere informatie gedaan.

De reactie kwam snel: Het besparingspercentage is op de volgende manier berekend: Stroomverbruik (energie) van oude “normale” adapter ten opzichte van Stroomverbruik (energie) smp adapter, de smp adapter verbruikt 60% minder stroom dan de oude “normale” adapter. Ik hoop je hiermee voldoende geinformeerd te hebben.

Niet echt, dus weer even een iets exactere vraag gesteld: Hoe is dat berekend? Het antwoord: Het besparingspercentage is op de volgende manier berekend: Stroomverbruik (energie) van oude “normale” adapter ten opzichte van Stroomverbruik (energie) smp adapter, de smp adapter verbruikt 60% minder stroom dan de oude “normale” adapter.

Tja, daar worden we niet echt wijzer van, dus: Klinkt nog steeds goed, maar is nog steeds niet erg exact. Wij geven graag duidelijke informatie, dus toch nog een vraag. Wat was het stroomverbruik met de oude adapter en wat is het nu? Gewoon als x Watt per uur. 

En wat denkt u? Ik ontving een keurige tabel met het stroomverbruik van de oude en de nieuwe adapter.
AEG Eco product-tabel

Roy, hartelijk dank. Zou fijn zijn als het stroomverbruik op deze manier standaard wordt vermeld bij producten en AEG Eco product-tabel besparingzeker als die producten zoveel procent energiezuiniger zijn dan andere producten. 

Overigens geeft AEGDect op de website een besparing van 50% aan, terwijl jij op afgerond 60% energiebesparing uitkomt.

Mooi ook dat er in de tabel, die ik in twee stukken heb gehakt vanwege de breedte, gelijk de besparing per jaar wordt aangegeven. Bedankt voor alle medewerking en de info.

Plaats zelf een reactie:

(U heeft ruimte voor 400 tekens)

Categorieën

  • Afval (373)
  • Agenda (1715)
  • Barack Obama (114)
  • Biologisch (86)
  • Blog Action Day (56)
  • Bouwen-Klussen (403)
  • Communicatie (209)
  • Cradle to Cradle (279)
  • Design (81)
  • Dieren (147)
  • Duurzaam (1285)
  • Educatie (245)
  • EEN-Armoede (190)
  • Energie en Besparing (1914)
  • Europa (14)
  • Evenementen (94)
  • Geluid (20)
  • Gezondheid (203)
  • Goed Doel (100)
  • Greenwashing (87)
  • Hergebruik-Kringloop (221)
  • Iets anders (217)
  • Int. Samenwerking (145)
  • Investeren (105)
  • Kerst (102)
  • Klimaat (1382)
  • Licht (278)
  • Lucht (27)
  • Mensenrechten (116)
  • Milieu (632)
  • MVO (78)
  • Natuur (471)
  • Olympische Spelen (62)
  • Oranje (122)
  • Oud & Nieuw (43)
  • Pasen (3)
  • Sinterklaas (26)
  • Sport (139)
  • Vakantie (67)
  • Valentijn (31)
  • Verkiezingen 2010 (47)
  • Vervoer en OV (520)
  • Vrijwilligerswerk (16)
  • Water (192)
  • Welzijnswerk (25)
  • Schrijvers

    Recente berichten

  • Wikiwijs Online: Zoek, Maak en Deel Lesmateriaal
  • Thorium Energy Future: Molten Salt Reactor (MSR)
  • Subsidieregeling voor Verbouwen en Renovatie: Laag BTW Tarief op Uitgevoerde Werkzaamheden
  • Het Energieweekend 2010: Energiebeurs, Gratis Quickscan en Elektrische Voertuigen
  • Afrikaanse Zoetwaterplant- en Diersoorten Bedreigd: De Rode Lijst by IUCN
  • DHO Symposium Groene ICT en Duurzame Ontwikkeling in het Hoger Onderwijs
  • WASARA Japan: Fuzz Curly Lamps made of 100 percent Recycled Plastic by Josh Jakus
  • TerraCycle Launches Eco-Friendly Upcycle Show On National Geographic Channel: Garbage Moguls
  • We Beat The Mountain: We Use Your Trash for Cool Products
  • TEDGlobal 2010: Keep Your Goals to Yourself by Derek Sivers
  • The Hong Kong-Zhuhai-Macao Bridge Design Competition: Prize Winners
  • Climatopolis by Matthew Kahn, Professor of Economics, UCLA Institute of the Environment
  • World’s Largest Rooftop Solar Heating and Cooling Collector Systems for UWCSEA Singapore
  • Het Eerste Massief Passief Hotel in de Wereld: Eco-Logies in Heusden-Zolder, België
  • De IVN Werkconferentie Ieder Kind heeft Recht op Natuur
  • Bouwen met Groen en Glas by Living Daylights
  • Fabulous Food Festival: Puur, Proeven, Beleven en Genieten!
  • NVC Actualiteitencollege: Het Toepassen van Cradle to Cradle bij de Ontwikkeling van Verpakkingen
  • Duurzaam Tuinieren in Amersfoort: Gratis Cursus voor Inwoners met Sier- of Moestuin
  • Nederland Verpakkings Centrum start Netwerk Duurzaam Verpakken voor het MKB
  • Links

    Milieunet op..