De Philips MASTER LED-lampen
Geschreven op 12-2-2009 - Erik van Erne. Geplaatst in Energie en Besparing
Mooi toch dat ook Philips een LED-lamp in het assortiment heeft zitten. Sterker nog, het is een hele serie energiezuinige LED-lampen. Dan heb ik het dit keer niet over de al langer geleden aangekondigde koerswijziging van Philips om met complete armaturen op de markt te komen.
Nee het gaat om een gewone LED-lamp die u zo in de fitting kunt schroeven. Op de foto de Philips MASTER LED-lamp E 27, vergelijkbaar met een 40 Watt gloeilamp. Stroomverbruik van deze lamp is 7 Watt en de lichtopbrengst bedraagt 155 lumen.
Daarnaast zijn er wat modellen LED-lampen onder de noemer Philips AccentLED-lampen, die vooral geschikt zijn voor spotjes. Tenslotte komen we ook nog een hele rits lampen tegen onde de verzamelnaam Philips DecoLED. Voor binnen en buiten. De outdoor DecoLED-lampjes hebben een stroomverbruik van slechts 1 Watt en zijn bij uitstek geschikt om te worden toegepast in feestverlichting, zoals u die vaak tegenkomt op een evenement of op de kermis.
Zie ook: Vergeet de spaarlamp maar – de Pharox LED-lamp komt eraan - Gratis energiezuinige LED-lampen voor deelnemers Postcodeloterij - De Kauwgomballenfabriek met energiezuinige LED-verlichting - Philips stort zich op LED-verlichting, inclusief armaturen




Erik van Erne zegt:
7 mei 2009 om 22:18 | Permalink
Philips heeft toch ook maar even een onafhankelijk onderzoek naar de kwaliteit van de Philips MASTER LED laten uitvoeren.
De resultaten laten zien dat de Philips MASTER LED lampen makkelijk voldoen aan de verschillende testcriteria die zijn geformuleerd door de onafhankelijke, in Nederland gevestigde onderzoeks- en metrologisch instituut, en deze in sommige gevallen zelfs overtreffen.
In het onderzoek testte het Nederlands Metrologisch Instituut de Philips MASTER LED op diverse optische en elektrische criteria. De resultaten van deze testen illustreren dat de Philips MASTER LED specificaties van 240 lumen en een power factor van 0.68 behaalde. De testen wezen uit dat de MASTER LED zelfs een nog hogere lumen waardering had dan de op de verpakking aangegeven 240 lumen. Daarnaast is de power factor nog efficiënter dan de gemiddelde traditionele spaarlamp, die een power factor heeft van 0.50.
Lumen: staat voor de hoeveelheid licht die een lichtbron produceert.
Power Factor: Elk elektrisch apparaat heeft een power factor. De power factor is een getal die aangeeft aan de verbruiker hoe efficiënt het elektrisch vermogen van een product is. Het geeft aan wat de verhouding is bij wisselstroom tussen het netto vermogen (het vermogen waarvoor men aan het energiebedrijf betaalt) en het schijnbaar vermogen (het vermogen dat nodig is om het netto vermogen te geven).
Philips hoopt dat deze resultaten mensen de geruststelling bieden dat LED-lampen licht van een goede kwaliteit kunnen leveren.
Michel zegt:
8 mei 2009 om 11:05 | Permalink
Er van uitgaande dat gloeilampen een powerfactor dichtbij één hebben (wat optimaal is), lijkt een power factor van 0,68 bij de nieuwe Philips ledlampen de kritische geluiden van elektrokern Schuurman naar aanleiding van de Friese ledlampen campagne te ondersteunen. Oke, blindstroom is een bekend fenomeen. Maar verwacht men echt geen problemen als dit zich veel meer voordoet dan voorheen, als Nederlanders massaal op ledverlichting overstapt?
Erik Stevens zegt:
9 mei 2009 om 17:01 | Permalink
Beste Erik, Ik heb getracht het oorspronkelijke rapport te achterhalen maar kan dat niet vinden (althans niet op het web). Heb jij een link voor lezers beschikbaar?
Erik van Erne zegt:
10 mei 2009 om 09:37 | Permalink
Hoi Erik,
Heb ik helaas niet.
Paul de Vries zegt:
26 mei 2009 om 16:08 | Permalink
Een power factor van 0.68 zegt nog niks over blind stroom. Blind stroom is het na- of voor-ijlen van de stroom. In dit geval is de power factor niet gelijk aan 1 omdat de lamp alleen stroom trekt als de net spanning boven een bepaalde waarde uitkomt, en ontstaan er piek stromen. Als je nu weet dat spaarlampen (CFL) vaak een power factor hebben tussen 0.5 en 0.6 is deze 0.68 nog helemaal niet slecht.
Deze lagere power factors kunnen met filters bij de hoog spanning stations uitgefilterd worden. Dit is uiteindelijk goedkoper dan alle elektronica zo te laten maken dat de power factor groter is dan 0.9. Al met al denk ik dat dit niet tot grote problemen gaat zorgen als iedereen LED lampen gaat gebruiken.
Wiel zegt:
23 september 2009 om 16:35 | Permalink
Ik begrijp het niet helemaal omdat ik er weinig verstand van heb. Maar wat is dan precies het voordeel als je een power factor hebt van 1 in plaats van 0.5?
LEDITLIGHT zegt:
5 november 2009 om 01:14 | Permalink
Zo’n grote naam is ook niet alles hoor, hun leds hebben helemaal niet zo’n hoog rendement ook al beweren ze van wel. Zoals jullie in deze vergelijking van Olino kunnen zien verslaat onze lamp Phillips!
Redactie: link weggehaald. Die verwijst naar een eigen pagina van een led-lamp leverancier die hier wel erg enthousiast doet over eigen producten en anderen afkraakt. De vergelijking waar u naar verwijst gaat niet over gewone LED-lampen maar over LED-spotjes !!!!
Verder denk ik dat het geen wedstrijd is, maar vooral een kwestie van elkaar “zwart” maken en dat het beter zou zijn als leveranciers de krachten bundelen en samen zorgen voor duidelijke en vooral eerlijke informatie. Samen werken, samen leven, samen duurzaam.
Helios Verlichting Haarlem zegt:
23 december 2009 om 08:19 | Permalink
Even een critische noot vanuit de winkel. De Philips masterled 7 watt dimbaar geeft slechts voldoende lumen licht voor 25 watt. Philips heeft dit ook vermeld op zijn verpakking. Om 40 watt te behalen is circa 400 lumen nodig. De pharox variant zou 60 watt zijn, maar komt niet boven deze 400 lumen.
Hans Evertse zegt:
8 januari 2010 om 12:18 | Permalink
Ik gebruik sedert +/- een halfjaar ledlampen voor zowel kleine en grote armaturen.
Ik kan niet anders zeggen dat het mij echt 100% goed bevalt
En voor al de mensen met hun afbraakkritiek, maak je praatjes waar door het zelf beter te (laten) doen!
Gerben Holkema zegt:
9 februari 2010 om 12:15 | Permalink
Lieve mensen, de vergelijking met een gloeilamp voor wat betreft de opgebrachte lichtstroom (lm)zal ons toch een zorg zijn. Als de 6 W-ledlamp niet voldoende licht opbrengt dan komt er heus ook wel een 10 W-variant. En hoe meer ledlampen er verkocht worden hoe goedkoper ze zullen worden, toch?
En nog even over het verbruik: Wattstroom (die door de gebruiker wordt betaald) en Blindstroom moeten beide door de electriciteitscentrale worden opgehoest. MAAR de resulterende stroom is ALTIJD nog véél lager dan de Wattstroom die door gloeilampen wordt opgenomen (die we dus HELEMAAL moeten betalen).